Wtyczka WT-20-2 - do gniazdka z uziemieniem - czarna

Indeks: KAB-08174 EAN: 5902694402519

Czarny wtyk kątowy typu E montowany na przewód. Wyposażony został w uziemienie, przez co może być stosowany z gniazdami z bolcem.

Wtyczka WT-20-2 - do gniazdka z uziemieniem - czarna
5,90 zł
4,80 zł netto
Producent: OEM

Opis produktu: Wtyczka WT-20-2 - do gniazdka z uziemieniem - czarna

Czarny wtyk kątowy typu E montowany na przewód. Wyposażony został w uziemienie, przez co może być stosowany z gniazdami z bolcem.

Specyfikacja wtyku WT-20-2

  • Model: WT-20
  • Napięcie: 250 V
  • Maksymalne natężenie: 16 A
  • Kolor: czarny
  • Wymiary: 53 x 37 x 35 mm

Wtyk kątowy z uziemieniem

Wtyk kątowy z uziemieniem.

Klasyczna wtyczka sieciowa z uziemieniem

Czarna wtyczka sieciowa typu E, wykonana w wersji kątowej. Wyposażona w krótką odgiętkę (odciążkę gumową) oraz wygodne uchwyty po bokach korpusu. Wymiary wtyku to 53 x 37 x 35 mm.

Wtyczka WT-20-2 - do gniazdka z uziemieniem - czarna może być wykorzystywana w urządzeniach sieciowych (izolacja do 250 V) o maksymalnym poborze prądu nieprzekraczającym 16 amperów. Posiada styk uziemiający, dlatego powinna być stosowana w urządzeniach o pierwszej klasie izolacji.

Wtyk z uziemieniem czy bez?

Wybór wtyku sieciowego zależy bezpośrednio od konstrukcji urządzenia. Wtyczki 2-pinowe (płaskie lub okrągłe bez trzeciego, środkowego styku) mogą być używane tylko w urządzeniach, wykonanych w drugiej klasie izolacji. Oznacza to, że środki ochrony przeciwporażeniowej bazują wyłącznie na solidnej izolacji – taką konstrukcję ma np. zdecydowana większość domowych lamp.

Jeżeli natomiast urządzenie jest wykonane w pierwszej klasie izolacji, to jego przewód sieciowy musi zawierać trzy żyły – niebieską (przewód zerowy), brązową (fazowy) oraz żółto-zieloną (przewód uziemienia ochronnego). W takim przypadku musi zostać zastosowana wtyczka 3-stykowa i uziemienie gniazdka sieciowego, ponieważ w razie ewentualnej awarii to właśnie obwód uziemienia będzie stanowił istotne zabezpieczenie użytkownika urządzenia. Wspomniane kolory żył są standardowe (typowe), ale mogą różnić się w niektórych produktach.Przewód - Typ zasilające
Przewód - Standard męski
Ilość pinów 2
Złącza - Typ 230V
Szerokość opakowania 12 cm
Wysokość opakowania 3.2 cm
Głębokość opakowania 16 cm
Masa opakowania 0.03 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: