Woltomierz analogowy - panelowy DH-72 - 300V AC

Indeks: UPM-09924 EAN: 5904422338602

Analogowy woltomierz potrafiący mierzyć napięcie AC w zakresie do 300 V. Posiada kwadratową obudowę o wymiarach 72 x 72 mm. Jego dokładność to CLASS 2.

Woltomierz analogowy - panelowy DH-72 - 300V AC
29,90 zł
24,31 zł netto
Zapłać później
Producent: OEM

Opis produktu: Woltomierz analogowy - panelowy DH-72 - 300 V AC

Analogowy woltomierz potrafiący mierzyć napięcie w zakresie do 300 V. Posiada kwadratową obudowę o wymiarach 72 x 72 mm. Jego dokładność to CLASS 2.

Specyfikacja techniczna woltomierza 

  • Zakres pracy: od 0 do 300 V
  • Rodzaj prądu: AC
  • Dokładność: CLASS 2
  • Wymiary: 72 x 72 x 52 mm

Wymiary szczegółowe

Wymiary szczegółowe.

Woltomierz panelowy 72 x 72 mm

Estetyczny woltomierz panelowy o zakresie do 300 V AC. Wykonany w kwadratowej obudowie o boku 72 mm, umożliwia montaż za pomocą znajdujących się w rogach obudowy dwóch gwintowanych trzpieni o długości 14,5 mm. I choć nie jest to nieodzowne w urządzeniach pomiarowych, woltomierz wyróżnia się ponadto przyjemnym dla oka, nowoczesnym designem.

Podłączenie przyrządu jest możliwe za pomocą dwóch zacisków śrubowych, umieszczonych na przekątnej tylnej ścianki obudowy. Woltomierz został wykonany w II klasie dokładności. Podziałka dla zakresu powyżej 100V wynosi 10V, dla zakresu niższego odczyt jest zgrubny.

Przyrządy analogowe we współczesnej elektronice

Dawniej wszystkie przyrządy pomiarowe w elektryce i elektronice bazowały na wskazówkowych ustrojach pomiarowych. Dziś mierniki analogowe są rzadko stosowane, ale nadal doskonale nadają się jako orientacyjne wskaźniki aktualnej wartości prądu lub napięcia. Ich ogromną zaletą jest możliwość obserwacji zmian wartości mierzonej, prezentowanej w sposób graficzny. Często taka forma odczytu jest bardziej intuicyjna, niż odczyt cyfrowy, przyrządy wskazówkowe okazują się też zwykle znacznie tańsze od wskaźników z wyświetlaczami LED lub LCD.

Z tego względu przyrządy panelowe są nadal chętnie stosowane w wielu szafach sterowniczych i na panelach operatorskich maszyn przemysłowych. Prezentowany tutaj woltomierz analogowy - panelowy DH-72 - 300V AC może być użyty do bezpośredniej kontroli napięcia sieciowego, zwłaszcza w instalacjach wykazujących częste wahania wartości napięcia.

Szerokość opakowania 7.5 cm
Wysokość opakowania 8.5 cm
Głębokość opakowania 8 cm
Masa opakowania 0.15 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Woltomierz analogowy - panelowy DH-72 - 300V AC

5/5

Średnia Ocena

1

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Piotr 29.11.2022 Potwierdzony zakup
Zgodny z opisem. Polecam

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: