Taśma ochronna do LCD 70mm x 100m

Indeks: MOD-05555 EAN: 6921295305745

Taśma do zabezpieczania ekranów i paneli dotykowych np. podczas napraw i prac serwisowych. Po zerwaniu nie zostawia śladów. Szerokość rolki jest równa 70 mm.

Taśma ochronna do LCD 70mm x 100m
35,00 zł
28,46 zł netto
Zapłać później
Producent: OEM

Opis produktu: Taśma ochronna do LCD 70 mm x 100 m

Taśma do zabezpieczania ekranów i paneli dotykowych np. podczas napraw i prac serwisowych. Po zerwaniu nie zostawia śladów. Szerokość rolki jest równa 70 mm.

Naprawa wyświetlaczy LCD - po pierwsze: nie szkodzić!

Wyświetlacze to podzespoły, które szczególnie upowszechniły się w licznych urządzeniach elektronicznych - zarówno tych z zakresu elektroniki użytkowej, jak i profesjonalnej. Zastosowanie odpowiedniego wyświetlacza pozwala na graficzne przedstawienie użytkownikowi odpowiedniej informacji, np. danych pomiarowych, komunikatów alfanumerycznych, czy też obrazów. Jednym z najbardziej popularnych rodzajów wyświetlaczy, które umożliwiają wyświetlenie takich informacji, jest wyświetlacz LCD. Możemy go spotkać m.in. w sterownikach i monitorach obrazu. Przy serwisowaniu monitorów LCD, szczególnie powinniśmy pamiętać o zasadzie zawartej w przysiędze Hipokratesa, którą składają lekarze, a brzmi ona: “Po pierwsze: nie szkodzić!”. Z tego względu, niezbędne podczas naprawy jest wyposażenie w taśmę ochronną.

Jak używać taśmy ochronnej do wyświetlaczy LCD?

Taśma ochronna to ważny element przy naprawach serwisowych wyświetlaczy LCD, który chroni ekran przed zarysowaniami i uszkodzeniami w procesie demontażu i montażu.

Używając taśmy ochronnej, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów.

W pierwszej kolejności należy przygotować ekran - upewnić się, że jego obudowa i powierzchnia jest czysta i sucha. Następnie wycinamy fragment taśmy o długości odpowiadającej rozmiarom wyświetlacza. Przyklejając taśmę, należy upewnić się, nie pomiędzy jej klejącą powierzchnią a powierzchnią wyświetlacza, nie tworzą się pęcherze. Taśmę możemy także użyć do zabezpieczania przed zerwaniem przewodów doprowadzonych do wyświetlacza. Następnie demontujemy wyświetlacz i wykonujemy naprawę. Po zakończeniu naprawy usuwamy taśmę ochronną i usuwamy potencjalne pozostałości kleju z powierzchni ekranu za pomocą odpowiedniego środka czyszczącego do paneli LCD.

 

Taśma

Taśma ochronna do LCD

Specyfikacja

  • Szerokość rolki: 70 mm
  • Długość rolki: ok. 100 m
  • Kolor: przezroczysta

 

Szerokość opakowania 11.6 cm
Wysokość opakowania 7.1 cm
Głębokość opakowania 11.6 cm
Masa opakowania 0.379 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: