Rezonator kwarcowy 12MHz - HC49 - niski - 10 szt.

Indeks: PAS-00133 EAN: 5904422355401

Rezonator kwarcowy w obudowie niskiej, przewlekanej.

Rezonator kwarcowy 12MHz - HC49 - niski - 10 szt.
6,20 zł
5,04 zł netto
Producent: OEM

Opis produktu: Rezonator kwarcowy 12 MHz - HC49 - niski - 10 szt.

Rezonator kwarcowy w obudowie niskiej, przewlekanej o częstotliwości 12 MHz. Szczegóły w dokumentacji produktu.

Elementy sprzedawane w pakiecie po 10 sztuk.

Specyfikacja rezonatora

  • Rezonator kwarcowy
  • Obudowa: niska, przewlekana
  • Częstotliwość: 12 MHz

Rezonator kwarcowy 12MHz - HC49 - niski

Rezonator kwarcowy 12 MHz - HC49 - niski.

Rezonator kwarcowy to drobny komponent szczególnego zastosowania - wykorzystuje on bowiem zjawisko piezoelektryczne. Prezentowany model, HC49, jest rezonatorem kwarcowym typu niskiego. Został zamknięty w obudowie przeznaczonej do montażu THT, posiada dwa charakterystyczne wyprowadzenia. Częstotliwość pracy - 12 MHz.

Rezonator kwarcowy 12 MHz - HC49 - niski (10 szt.) - to bardzo przydatny komponent do projektów elektronicznych, które powinny być wyposażone w element stabilizujący drgania całego układu. W naszym sklepie znajdziesz wiele rezonatorów kwarcowych różniących się zakresem częstotliwości i techniką montażu.

Jak działa rezonator kwarcowy (HC49) niski?

Rezonatory kwarcowe wykorzystują wzajemne sprzężenie pola elektrycznego. Mają nominalną częstotliwość rezonansową. Sposób powstawania rezonansu częstotliwości w komponentach typu kwarcowego polega więc na przyłożeniu napięcia przemiennego o częstotliwości rezonansowej pokrywającej płytę kwarcową. Skutkuje to wzrostem skali wahań oscylacji, a także powstawaniem rezonansu częstotliwości. To zjawisko, którego zachodzi na płycie, nazywamy efektem piezoelektrycznym.

Tego typu komponenty powszechnie wykorzystywane są do budowy maszyn z zakresu radiotechniki i techniki cyfrowej. Rezonatory kwarcowe można znaleźć między innymi w zegarkach, elementach automatyki samochodowej, kartach dźwiękowych i płytach głównych komputerów. Mogą znajdować się także w niektórych monitorach i telewizorach. Rezonator kwarcowy to także świetny komponent do projektów DIY i pogłębiania swojej wiedzy o zasadach działania elektroniki i elektroniki programowalnej!

Szerokość opakowania 4 cm
Wysokość opakowania 1 cm
Głębokość opakowania 8 cm
Masa opakowania 0.001 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: