Radiator miedziany 22x8x5mm

Indeks: AKS-12074 EAN: 5904422377007

Miedziany radiator o wymiarach 22 x 8 x 5 mm

Radiator miedziany 22x8x5mm
7,70 zł
6,26 zł netto
Producent: OEM

Opis produktu: Radiator miedziany 22 x 8 x 5 mm

Miedziany radiator o wymiarach 22 x 8 x 5 mm. Radiator jest elementem montażowym, który służy do ochładzania komponentów i odprowadzania ciepła z układów. Znajduje zastosowanie podczas ochładzania minikomputerów, komputerów, wzmacniaczy czy urządzeń mechanicznych, które mocno nagrzewają się podczas pracy.

Specyfikacja techniczna radiatora

  • Materiał wykonania: miedź
  • Ilość sztuk w zestawie: 1 szt.
  • Wymiary radiatora: 22 x 8 x 5 mm
Radiator miedziany 22 x 8 x 5 mm

Radiator miedziany o wymiarach 22 x 8 x 5 mm.

Rola radiatorów w sprzęcie elektronicznym

Różne otaczające nas urządzenia elektryczne i elektroniczne, aby mogły działać, muszą mieć dostarczone zasilanie o odpowiednich parametrach, odpowiednio do wymagań energetycznych. Inną ilość energii będzie pobierać czujnik zmierzchowy sterujący załączaniem i wyłączaniem oświetlenia korytarzowego, a inną ilość energii będzie pobierać wzmacniacz mocy do zestawu audio. Im bardziej energochłonne urządzenie, tym bardziej należy zadbać o jego prawidłowe chłodzenie. W tym właśnie celu stosuje się radiatory - metalowe elementy, które zwiększają objętość i powierzchnię oddawania ciepła do otoczenia, dzięki czemu zmniejszają nagrzewanie komponentów takich jak układy scalone czy tranzystory, korzystnie wpływając na ich niezawodność.

Dlaczego radiator miedziany to lepszy wybór względem radiatora aluminiowego?

Materiał wykonania radiatora ma bardzo istotny wpływ na wynikową efektywność chłodzenia urządzeń elektronicznych. Oferowany radiator do urządzeń elektronicznych jest wykonany z miedzi, która jest materiałem o trzykrotnie wyższej gęstości względem aluminium. W odróżnieniu od radiatorów aluminiowych, radiatory miedziane mają wyższą przewodność cieplną, która wynosi ok. 370W/mk, co daje prawie dwukrotnie wyższy wynik w porównaniu do aluminium przy użyciu radiatora o takich samych wymiarach geometrycznych.

Szerokość opakowania 4.5 cm
Wysokość opakowania 5.3 cm
Głębokość opakowania 8 cm
Masa opakowania 0.006 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: