Photon EDU - robot edukacyjny - pakiet rozszerzony

Indeks: MBE-13918 EAN: 5904422321697

Zestaw robota edukacyjnego Photon wraz z matą edukacyjną 180 x 120 cm. Photon jest interaktywnym robotem polskiej produkcji, który wspiera dzieci w rozwoju podstawowych umiejętności z zakresu programowania i elektroniki. Pomaga w rozwoju kreatywności, zdolności logicznego myślenia, poznaniu podstaw programowania oraz zrozumieniu działania czujników, w które został wyposażony. 

Photon EDU - robot edukacyjny - pakiet rozszerzony
1 554,60 zł
1 263,90 zł netto
Zapłać później
Producent: Photon

Opis produktu: Photon EDU - robot edukacyjny - pakiet rozszerzony

Photon jest interaktywnym robotem edukacyjnym polskiej produkcji, który wspiera dzieci w rozwoju podstawowych umiejętności z zakresu programowania i elektroniki. Pomaga w rozwoju kreatywności, zdolności logicznego myślenia, poznaniu podstaw programowania oraz zrozumieniu działania czujników, w które został wyposażony. Został on stworzony z myślą o dzieciach w każdym wieku. Jego obsługa dostosowana jest do różnego etapu rozwoju dzieci, ich możliwości oraz zdolności percepcji. Robot jest sterowany poprzez mobilne aplikacje. Aplikacje posiadają 4 interfejsy umożliwiające naukę zarówno dzieciom w wieku przedszkolnym, jak i dzieciom od 7 do 12 roku życia.

Robot rozwija się razem z dzieckiem

Robot przeznaczony jest do samodzielnej i indywidualnej nauki. Wszystkie zadania i eksperymenty oparte są o fabularną historię w aplikacji, w której użytkownik pomaga Photonowi pokonać nowe wyzwania, jednocześnie ucząc się podstaw programowania oraz logicznego myślenia. Photon po wyjęciu z pudełka nie potrafi zupełnie nic. Dzieci muszą nauczyć go wszystkiego od podstaw - jak się poruszać, jakie mamy kolory, jak reagować na interakcje z otoczeniem przy pomocy czujników, w które robot został wyposażony. 

Nauka przez doświadczenia

Dzieci najlepiej się uczą, kiedy nie wiedzą, że się uczą. Dlatego Photon przekazuje dzieciom wiedzę na temat skomplikowanych technologii poprzez doświadczenia i eksperymenty. Dzięki temu rozwijają umiejętność logicznego myślenia, która jest kluczem do sukcesu w ich dorosłym życiu.

Interfejs Photon Draw

Interfejs Photon Draw (5+).

Programowanie dla dzieci

Producent przygotował różne interfejsy do programowania robota, w zależności od wieku dzieci. Interfejs Photon Draw przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym 5+. Polega na programowaniu ścieżek, które pokona robot, poprzez rysowanie palcem na ekranie. Na ścieżce można ustalić zachowania jakie wykona robot. ten sposób programowania uczy m.in. planowania i rozwija orientację przestrzenną.

Photon Badge

Został przeznaczony dla dzieci od 6 roku życia. Pozwala zaprogramować robota przy pomocy instrukcji w formie symboli. dzieci tworzą ścieżkę zgodnie ze wskazówkami w zadaniu. W ten sposób rozwijają umiejętności wykrywania błędów, planowania oraz przewidywania.

Photon BadgeInterfejs Photon Badge (6+).

Photon Blocks

Photon Blocks (7+).

Dla dzieci, które potrafią już czytać, został stworzony interfejs Photon Block. Na tym etapie tworzą złożone operacje i konfigurują sekwencje za pomocą kolorowych bloków instrukcji. W ten sposób dzieci rozwijają umiejętności analityczne i uczą się projektowania złożonych sekwencji programu z wykorzystaniem czujników.

Photon Code

To wprowadzenie do prawdziwego programowania. Interfejs przeznaczony dla dzieci od 10 roku życia. Dzieci pracują w języku angielskim, układają gotowe bloki tekstu tworząc programy. Dzięki temu rozwijają zdolności analityczne i rozumienie struktury składki kodu.

Photon codePhoton Code (10+).

Programowanie w Javascript

JavaScript.

Programowanie dla starszych

Do programowania robota w szkołach średnich można wykorzystać komputery stacjonarne lub laptopy. Photon może być programowany w języku JavaScript oraz Python. JavaScript to najpopularniejszy język skryptowy, który pozwala na zapoznanie się z podstawami programowania oraz tworzenie zaawansowanej logiki kodu. Uczniowie rozwijają umiejętność wieloaspektowego rozumowania, uczą się programowania oraz kształtują umiejętność pracy zespołowej.

Python jest uniwersalnym językiem programowanie, który jest często wykorzystywany przez zawodowych programistów. Uczniowie zyskują nieograniczone możliwości tworzenia oprogramowania, rozszerzając funkcje Photona.

Python

Python.

Integracja z Makey Makey

Integracja robota Photon z Makey Makey.

Integracja z Makey Makey

Robot Photon wraz z zestawem Makey Makey może być wykorzystywany zarówno w technice, do nauki programowania jak i w fizyce podczas omawiania zagadnień przewodzenia prądu.

Co za dużo, to niezdrowo

Aby zapewnić dzieciom odpowiednie przyswajanie wiedzy, aplikacja uniemożliwia przejście zbyt wielu poziomów na raz. Za wzięcie udziału w każdym wyzwaniu robot traci energię. Kiedy ta się wyczerpie, robot musi odpocząć, a dzieci w tym czasie mogą odpocząć od nauki i smartfonu/tabletu.

Aplikacje

Producent przygotował różne darmowe aplikacje na urządzenia mobilne z systemem Android oraz iOS. Photon może być programowany za pomocą 4 graficznych języków programowania

Photon Robot - aplikacja pełna zwrotów akcji, poprzez historię fabularną zapewnia wiele godzin nauki i doskonałej zabawy. Dzieci poznają podstawy programowania i nowych technologii. 

Photon Coding

Aplikacja umożliwia naukę kodowania w szybki i łatwy sposób. Za pomocą 4 interfejsów tworzy się program dla Photona bez żadnych ograniczeń.

Photon EDU

Aplikacja dedykowana nauczycielom. Zintegrowana ze specjalnie przygotowanymi scenariuszami pozwala przeprowadzić zajęcia grupowe oraz realizować zajęcia zgodne z podstawą programową.

Pakiet rozszerzony

Pakiet rozszerzony zawiera dedykowaną matę edukacyjną dla robota Photon, która uatrakcyjnia i ułatwia pracę z Photonem. Mata została podzielona na 24 kolorowe, kwadratowe pola (6 x 4). Wymiary maty są równe: 180 x 120 cm. Do maty zostały dołączone specjalne karty orientacyjne. Zestaw zawiera również komplet scenariuszy zajęć dla trzech różnych grup wiekowych (przedszkole, klasa 1-3, klasa 4-8).

Specyfikacja

 • Czas pracy: do 8 h
 • Akumulator: 2600 mAh
 • Ładowanie: poprzez microUSB - do 3 h (przewód w zestawie)
 • Sterowanie / programowanie: aplikacja Android / iOS
 • Komunikacja: Bluetooth 4.0
 • Wyrywa światło / ciemność
 • Wyczuwa dotyk
 • Mierzy odległość od przeszkód
 • Komunikuje się z innymi robotami
 • Mierzy przejechaną odległość
 • Wie o jaki kąt się obrócił
 • Posiada magnetyczne gniazda na akcesoria
 • Wyraża emocje poprzez wydawany dźwięk
 • Słyszy głośne dźwięki
 • Rozpoznaje kontrast podłoża (białe / czarne)
 • Zmienia kolor podświetlenia
 • Wymiary: 172 x 170 x 190 mm
 • Waga: 690 g

Zestaw zawiera

 • Robot Photon
 • Przewód microUSB do ładowania
 • Instrukcja obsługi w j. polskim
 • Dostęp do aplikacji do nauki indywidualnej
 • Mata edukacyjna 180 x 120 cm
 • Karty orientacyjne
 • Komplet scenariuszy zajęć

Photon - scenariusze i jeszcze więcej w pakiecie rozszerzonym

Photon EDU - robot edukacyjny - pakiet rozszerzony to propozycja dla użytkowników, którym zależy na skorzystaniu z pełni możliwości oferowanych przez robota Photon. Szczególnie polecany jest nauczycielom, wychowawcom oraz osobom prowadzącym zajęcia z dziećmi w ramach edukacji STEAM. Pakiet rozszerzony zawiera robota, matę edukacyjną, karty orientacyjne, komplet scenariuszy do zajęć i dostęp do aplikacji (wersja do nauki indywidualnej), a także wysokiej jakości przewód micro USB do ładowania urządzenia, zestaw naklejek do personalizacji oraz instrukcję użytkownika w języku polskim.

Dowiedz się więcej o Photon EDU

Photon EDU to robot do nauki, który daje ogromne możliwości zarówno dzieciom, jak i osobom prowadzącym zajęcia edukacyjne. Wykorzystanie go podczas lekcji lub do zabawy w domu pozwala najmłodszym na poszerzanie wiedzy oraz wszechstronnie rozwijanie różnych umiejętności, szczególnie w dziedzinach związanych z logiką czy analizą i rozwiązywaniem problemów.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o robocie Photon EDU, koniecznie zajrzyj do sekcji “Przydatne linki”, gdzie znajdziesz między innymi odnośniki do strony producenta, aplikacji na urządzenia mobilne czy demonstracyjnych wersji scenariuszy z wykorzystaniem robota.

Wiek 3-5 lat
Szerokość opakowania 40 cm
Wysokość opakowania 30 cm
Głębokość opakowania 50 cm
Masa opakowania 3.35 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Photon EDU - robot edukacyjny - pakiet rozszerzony

5/5

Średnia Ocena

5

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Petra 15.08.2023 Potwierdzony zakup Opinia tłumaczona
Wszystko dotarło dobrze.
Jacek 19.04.2023 Potwierdzony zakup
Mega super urządzenie
Sebastian 09.12.2022 Potwierdzony zakup
Polecam.
Agnieszka 14.09.2022 Potwierdzony zakup
Towar zgodny z opisem.
Mirosław Z. 18.07.2022 Potwierdzony zakup
Super wstęp do programowania. Robot się rusza, świeci, wydaje dźwięki i reaguje na zewnętrzne zdarzenia (hałas, światło, przeszkody). Dzięki temu dostajemy szybką, namacalną reakcję na nasze instrukcje. Aplikacja na telefon komórkowy zawiera ok. 200 zadań, każde odrobinę trudniejsze od poprzedniego - nie można więc narzekać na brak inspiracji, a nauka idzie sprawnie.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: