Szczotka ESD plastikowa 88mm

Indeks: NSZ-04775 EAN: 5904422356880

Szczotka plastikowa o właściwościach antystatycznych. Bezpieczna dla czyszczonej elektroniki. Długość całkowita wynosi 8,8 cm, a część z włosiem ma wymiary 6,7 x 3,2 cm.

Szczotka ESD plastikowa 88mm
11,90 zł
9,67 zł netto
Zapłać później
Producent: OEM

Opis produktu: Szczotka ESD plastikowa 88mm

Szczotka plastikowa o właściwościach antystatycznych. Bezpieczna dla czyszczonej elektroniki. Długość całkowita wynosi 8,8 cm, a część z włosiem ma wymiary 6,7 x 3,2 cm.

Specyfikacja szczotki ESD

  • Materiał wykonania: plastik
  • Długość całkowita: 88 mm
  • Wysokość całkowita: 64 mm
  • Szerokość włosia: 32 mm
  • Długość włosia: 67 mm
  • Wysokość włosia: 20 mm

Plastikowe szczotka ESD o szerokości włosia 88 mm

Plastikowe szczotka ESD o szerokości włosia 88 mm.

Szczotka ESD plastikowa 88mm - czyszczenie elektroniki po naprawie

W większości przypadków, naprawa urządzeń elektronicznych wiąże się z wymianą uszkodzonych komponentów. W zależności od budowy i specyfiki urządzenia, mogą to być m.in. kondensatory elektrolityczne, diody i tranzystory, szczególnie gdy pracują one pod dużym obciążeniem (np. w zasilaczach). Po wymianie uszkodzonych elementów, dobrą praktyką jest wyczyszczenie płytki PCB z resztek topnika lutowniczego, np. za pomocą izopropanolu. Po spryskaniu powierzchni PCB, warto skorzystać dodatkowo ze szczotki ESD plastikowej o średnicy roboczej 88mm, w celu dokładnego wyczyszczenia wszelkich zakamarków.

Szczotka ESD plastikowa 88mm - trwała i bezpieczna dla elektroniki

Podczas naprawiania elektroniki, możemy mieć do czynienia z układami scalonymi CMOS, a także procesorami, układami pamięci i dyskretnymi tranzystorami unipolarnymi. Postępując nierozważnie, możemy te elementy uszkodzić w wyniku zwykle niewidocznych gołym okiem przeskoków wyładowań elektrostatycznych (ESD). Ostrożność należy zachować także podczas czyszczenia tych elementów. Oferowana szczotka ESD ma włosie wykonane z trwałego mechanicznie, antystatycznego tworzywa sztucznego, które jest bezpieczne dla elektroniki i skutecznie zapobiega gromadzeniu się ładunku statycznego na wyprowadzeniach elementów.

Szerokość opakowania 6.5 cm
Wysokość opakowania 9.2 cm
Głębokość opakowania 4 cm
Masa opakowania 0.062 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: