Pędzel ESD okrągły plastikowy 9mm

Indeks: NSZ-04770 EAN: 5904422356859

Pędzel plastikowy o właściwościach antystatycznych. Bezpieczny dla czyszczonej elektroniki. Długość pędzla wynosi 12 cm, a średnica włosia 0,9 cm.

Pędzel ESD okrągły plastikowy 9mm
6,10 zł
4,96 zł netto
Producent: OEM

Opis produktu: Pędzel ESD okrągły plastikowy 9mm

Pędzel plastikowy o właściwościach antystatycznych. Bezpieczny dla czyszczonej elektroniki. Długość pędzla wynosi 12 cm, a średnica włosia 0,9 cm.

Specyfikacja pędzla ESD

  • Materiał wykonania: plastik
  • Długość pędzla: 120 mm
  • Szerokość włosia: 9 mm
  • Długość włosia: 17 mm

Plastikowy, okrągły pędzel ESD 9 mm

Plastikowy, okrągły pędzel ESD 9 mm.

Wąski, okrągły pędzel ESD z plastikowym uchwytem i włosiem o szerokości 9 mm. Doskonale nadaje się do czyszczenia trudno dostępnych zakamarków płytek drukowanych (np. pomiędzy przekaźnikami, wysokimi kondensatorami, wokół transformatorów, etc.) oraz obudów rozmaitych urządzeń elektronicznych.

Pędzle i szczotki ESD – niezbędne wyposażenie każdego warsztatu

Czyszczenie elektroniki jest zadaniem, które – podobnie, jak montaż lub prace pomiarowe – wymaga zachowania wysokiej ostrożności w kwestii potencjalnych uszkodzeń, wywoływanych przez ładunki statyczne. Nawet niewidoczne i niewyczuwalne wyładowanie (spowodowane np. przez naelektryzowaną odzież użytkownika) może doprowadzić do poważnych i nieodwracalnych uszkodzeń delikatnych układów scalonych i dyskretnych komponentów półprzewodnikowych małej mocy.

Dlatego też tak ważne jest, by do odkurzania i szorowania płytek drukowanych używać tylko i wyłącznie bezpiecznych narzędzi, wykonanych z antystatycznych materiałów. W naszej ofercie znajdziesz szeroką gamę pędzli i szczotek ESD. Mamy zarówno bardzo delikatne pędzle, wykonane z naturalnych materiałów i pozwalające na odkurzanie płytek o największej gęstości upakowania elementów, jak i tworzywowe pędzle o sztywniejszym włosiu, umożliwiające usuwanie mocno przylegających zanieczyszczeń (np. resztek topnika, których nie udało się rozpuścić za pomocą alkoholu izopropylowego). W tej samej kategorii znajdziesz także rozmaite szczotki ESD, które dzięki gęsto upakowanym nitkom włosia oraz dużej szerokości pozwalają efektywnie i szybko czyścić nawet duże PCB (np. płyty główne komputerów).

Szerokość opakowania 1.1 cm
Wysokość opakowania 1.1 cm
Głębokość opakowania 12 cm
Masa opakowania 0.008 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Pędzel ESD okrągły plastikowy 9mm

4.5/5

Średnia Ocena

2

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Artur S. 03.05.2021 Potwierdzony zakup
przydatna sprawa
Aleksander W. 26.03.2021 Potwierdzony zakup
Do czyszczenia delikatnych i trudno dostępnych elementów komputera do pracy.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: