Pędzel ESD drewniany 35mm

Indeks: NSZ-04767 EAN: 5904422356835

Pędzel drewniany o właściwościach antystatycznych. Bezpieczny dla czyszczonej elektroniki. Długość pędzla wynosi 15 cm, a szerokość włosia 3,5 cm.

Pędzel ESD drewniany 35mm
5,90 zł
4,80 zł netto
Producent: OEM

Opis produktu: Pędzel ESD drewniany 35mm

Pędzel drewniany o właściwościach antystatycznych. Bezpieczny dla czyszczonej elektroniki. Długość pędzla wynosi 15 cm, a szerokość włosia 3,5 cm.

Specyfikacja pędzla ESD

  • Materiał wykonania: drewno
  • Długość pędzla: 150 mm
  • Szerokość włosia: 35 mm
  • Długość włosia: 28 mm

Drewniany pędzel ESD o szerokości 35 mm

Drewniany pędzel ESD o szerokości 35 mm.

Bardzo delikatny pędzel ESD z drewnianym uchwytem, o szerokości włosia równej 35 mm. Miękkie, antystatyczne włosie pozwala bezpiecznie czyścić najdelikatniejsze układy elektroniczne, także te o szczególnie dużej gęstości upakowania elementów. Produkt doskonale nadaje się do prac serwisowych, okresowego odkurzania elektroniki narażonej na silne zapylenie (np. płyt głównych komputerów) czy też końcowego czyszczenia płytek drukowanych po zakończeniu montażu.

Pędzle i szczotki ESD – stworzone z myślą o półprzewodnikach

Elementy półprzewodnikowe – zwłaszcza układy scalone, diody LED, tranzystory małej mocy itp. - są narażone na uszkodzenia spowodowane wyładowaniami elektrostatycznymi. Dlatego tak ważne jest, by do czyszczenia elektroniki stosować tylko odpowiednie narzędzia, ograniczające gromadzenie się ładunków i/lub zdolne do rozpraszania już istniejących. Z drugiej strony, podczas prac serwisowych i montażowych konieczny jest właściwy dobór twardości włosia do wykonywanej pracy – z jednej strony narzędzie nie może uszkodzić płytki drukowanej ani wlutowanych na niej elementów, a z drugiej – powinno skutecznie usunąć różnego rodzaju zanieczyszczenia, powstające zarówno podczas lutowania, jak i późniejszej eksploatacji urządzenia.

Oferowane przez nas pędzle i szczotki ESD spełniają wszystkie powyższe wymagania. Najdelikatniejsze pędzle z miękkim włosiem doskonale nadają się do odkurzania płytek PCB, zaś pędzle i szczotki o większej twardości są stosowane przede wszystkim do usuwania pomontażowych resztek topnika, najlepiej po uprzednim rozpuszczeniu ich za pomocą alkoholu izopropylowego.

Szerokość opakowania 3.5 cm
Wysokość opakowania 0.6 cm
Głębokość opakowania 14.8 cm
Masa opakowania 0.012 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Pędzel ESD drewniany 35mm

5/5

Średnia Ocena

2

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.

Zdjęcia użytkowników

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: