Zestaw Podstawowy z Ozobotem Bit Plus i Puzzlami - dla przedszkola

Indeks: OZB-21553
Zestaw Podstawowy zawiera jednego robota Ozobot Bit Plus, kilka kompletów puzzli oraz inne niezbędne narzędzia do nauki kodowania. Jest to idealny wybór dla osób, które zaczynają swoją przygodę z programowaniem Ozobotów. Ozobot Bit Plus, to prosty w obsłudze robot edukacyjny dla dzieci. Zestaw przeznaczony jest dla przedszkoli, a także do użytku w domu.
Zestaw Podstawowy z Ozobotem Bit Plus i Puzzlami - dla przedszkola
1 199,99 zł
975,60 zł netto
Zapłać później
Czas oczekiwania: 1-2 tyg.
Na zamówienie
Producent: EduSense

Opis produktu: Zestaw Podstawowy z Ozobotem Bit Plus i Puzzlami - dla przedszkola

Zestaw Podstawowy zawiera jednego robota Ozobot, kilka kompletów puzzli oraz inne niezbędne narzędzia do nauki kodowania. Jest to idealny wybór dla osób, które zaczynają swoją przygodę z programowaniem Ozobotów. Ozobot, to prosty w obsłudze robot edukacyjny dla dzieci. Zestaw przeznaczony jest dla przedszkoli, a także do użytku w domu.

Zestaw Podstawowy z Ozobotem i Puzzlami


Zestaw Podstawowy z Ozobotem Bit Plus i Puzzlami.

Programuj robota Ozobot Bit Plus wraz z puzzlami - 96 elementów

Puzzle doskonale urozmaicają lekcje programowania z Ozobotem. Można je wykorzystać zarówno w zadaniach offlinowych, jak i online na darmowej platformie OzoBlockly.pl. Dzięki zabawie dzieci aktywnie uczą się podstaw programowania rozwijając przy tym kreatywność i logiczne myślenie. Zestaw puzzli składa się 96 elementów o różnych funkcjach - linie proste, zakręty, zawracanie, pauzy, itp. Puzzle to doskonałe narzędzie dydaktyczne służące rozwijaniu myślenia strategicznego, rywalizacji z przeciwnikami. Puzzle do Ozobota sprawdzają się zarówno w pracy samodzielnej jak i zespołowej.

Zestaw podstawowy 96 drewnianych puzzli do Ozobota - lista komend:

 • 2 x start
 • 2 x koniec trasy
 • 4 x komenda "jedź wolno"
 • 4 x komenda "turbo"
 • 2 x komenda "tornado / rotacja"
 • 4 x komenda "pauza (3 sekundy)"
 • 6 x komenda "jedź prosto"
 • 6 x komenda "skręć w lewo"
 • 6 x komenda "skręć w prawo"
 • 4 x komenda "zawróć"
 • 24 x linia prosta
 • 14 x zakręt
 • 12 x skrzyżowanie typu T
 • 6 x skrzyżowanie typu X
Zestaw podstawowy 96 drewnianych puzzli do Ozobota

Zestaw podstawowy 96 drewnianych puzzli do Ozobota.

Zestaw 12 drewnianych puzzli AR

Puzzle AR są tak zaprojektowane, aby łączyły się z Drewnianymi puzzlami do Ozobota. Dzięki nim nauka programowania staje się jeszcze prostsza. Twoje dziecko może dzięki nim zobaczyć jak wyglądają rośliny, znaki drogowe, zwierzęta i inne otaczające nas obiekty oraz usłyszeć dźwięki. Zestaw AR zawiera 12 ponumerowanych puzzli i wymaga użycia bezpłatnej aplikacji mobilnej. W aplikacji można samodzielnie wybrać jaki obiekt ma wyświetlić się na każdym z puzzli i następnie zobaczyć go na ekranie swojego urządzenia. Zestawu AR można używać w połączeniu z pozostałymi zestawami lub samodzielnie.

Pełne wykorzystanie Puzzli AR wymaga użycia własnego urządzenia z co najmniej 2 GB pamięci, dwurdzeniowym procesorem 1 GHz lub więcej, w przypadku systemu operacyjnego Android w wersji 5 lub nowszym lub iPhone 5s lub nowszy albo iPad czwartej generacji lub nowszy. System operacyjny iOS w wersji 9 lub nowszy.

Pobierz instrukcję do zestawu puzzli AR.

Więcej informacji znajdziesz pod adresem www.puzzleAR.pl

Programowanie przez rysowanie

Ozobot Bit Plus przeznaczony jest do nauki programowania dla dzieci w wieku już od 5 lat. Dzieci uczą się programowania przez zabawę, rysując trasy dla ozobotów i proste kolorowe kody, w istocie programują zadania. Wykonują w ten sposób swoje pierwsze zadania programistyczne, jednocześnie rozwijając inne uniwersalne kompetencje, takie jak myślenie algorytmiczne, szukanie optymalnych rozwiązań, kreatywność.

Flamastry do kodowania Ozobota Bit Plus

Kolorowe flamastry do kodowania służą do rysowania trasy, po których będą podążać Ozoboty. Mazaki posiadają ścięte końcówki, dzięki czemu rysowana linia jest dokładnie tej szerokości jaka wymagana jest przez robota. Flamastry występują w kolorze czerwonym, zielonym, niebieskim i czarnym. Flamastry są kompatybilne z robotami Ozobot Bit oraz Ozobot Evo.

Flamastry do kodowania OzobotaFlamastry do kodowania Ozobota oraz inne elementy zestawu.

Programowanie w Blockly

Ozobot Bit Plus można programować offline lub przy pomocy tabletów czy monitorów komputerów. Dzieci w wieku od 8 lat same bez problemu mogą zakodować sposób poruszania się i efekty świetlne OzoBot'a za pomocą tabletu lub ekranu monitora. Internetowy edytor wizualny OzoBlockly.pl oferuje pięć poziomów programowania, od nowicjusza do mistrza. Dzięki temu nadaje się zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych programistów z gimnazjum czy liceum. OzoBlockly.pl bazuje na języku programowania blockly, który podobnie jak Scratch jest językiem wizualnym (blokowym).

Edukacja przedszkolna z Ozobotem i puzzlami - część II

Pakiet scenariuszy opracowany został przez Annę Świć. Zawiera bazę materiałów do pracy z robotami Ozobot i puzzlami. Praca z Ozobotami i Puzzlami do Ozobota nie wymaga specjalnych przygotowań, a większość niezbędnych materiałów jest dostępna wraz ze scenariuszem konkretnych zajęć. Tematy scenariuszy i proponowane sposoby realizowania aktywności są spójne z podstawą programową wychowania przedszkolnego. Razem prawie 100 stron materiałów z gotowymi kartami ćwiczeń. Pakiet zawiera kartę kodów zawierającą spis wszystkich rozkazów robota.

Pakiet zawiera scenariusze lekcji:
1. Trasa z marzeń utworzona
2. Poznaję przedszkole
3. Poznaję grzyby
4. Jestem bezpieczny na drodze
5. Matematyka z puzzlami
6. Pory roku
7. Zakodowany labirynt
8. Trasy w pojazdach ukryte
9. Długa, dłuższa, najdłuższa

Edukacja przedszkolna z Ozobotem i puzzlami - część II


Edukacja przedszkolna z Ozobotem i puzzlami - część II.

Kurs Kodowanie na dywanie i programowanie robotów Ozobot

Kurs online to zbiór nagrań wideo, scenariuszy i przykładów, które można obejrzeć w dowolnym czasie. Do uruchomienia kursu wystarczy dowolne urządzenie z dostępem do Internetu (komputer, laptop, tablet, smartfon). Kurs rozpoczyna się od nauki kodowania offline, przedstawia uniwersalne aktywności, które można wykorzystać w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Następnie prezentuje gry matematyczno strategiczne offline i sposoby na wykorzystanie robotów edukacyjnym w procesie dydaktycznym. Formuła kursu pozwala na wielokrotne powracanie do wcześniej przerobionego materiału, utrwalenie go, naukę zgodną ze swoimi możliwościami i tempem pracy.

Uczestnicy kursu otrzymują dostęp do zamkniętej grupy Facebook, stworzonej tylko dla nich, w której będą pozostawać w stałym kontakcie z prowadzącymi kurs.

Program kursu

 1. Wstęp
 2. Sudoku na obrazkach
 3. Sudoku na kolorach
 4. Obraz w kodzie ukryty
 5. Wieże matematyczne - karty wzorów
 6. Zbuduj linię - gra matematyczna
 7. Wybierz działanie - gra matematyczna
 8. Trójkąt czy kwadrat - gra matematyczna
 9. Tworzenie kodu przy pomocy symboli graficznych
 10. Wprowadzenie powtórzeń
 11. Wprowadzenie warunków
 12. Sudoku na cztery pory roku - mini mata do kodowania
 13. Łączenie cech - mini mata do kodowania
 14. Akademia EduSense
 15. Ozobot - wprowadzenie
 16. Kolorowe ścieżki. Zasady rysowania tras
 17. Edukacja ekologiczna - zasady sortowania śmieci
 18. Droga do szkoły
 19. Dni tygodnia
 20. Ręka lewa, ręka prawa
 21. Wycieczka do Zoo
 22. Ozoblockly
Elementy znajdujące się w zestawie.

Elementy znajdujące się w zestawie.

Zawartość zestawu

 • 1 x Ozobot Bit Plus
 • 1 x Przewód USB do ładowania
 • 1 x Etui (występuje w różnych kolorach)
 • 2 x Komplet 96 puzzli podstawowych
 • 1 x Komplet 12 puzzli AR
 • 2 x Flamastry do kodowania Ozobota
 • 1 x Książka Edukacja Przedszkolna II
 • 1 x Kurs online Kodowanie na dywanie i programowanie robotów Ozobot
 • 1 x Karta kodów
 • 1 x Instrukcja "Jak zacząć"
 • 1 x Karta z piktogramami dla młodszych


Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: