Odbiornik podczerwieni TSOP4838 - 38kHz

Indeks: SES-01047 EAN: 5904422355913

Odbiornik podczerwieni TSOP4838. Działający na częstotliwości 38 kHz.

Odbiornik podczerwieni TSOP4838 - 38kHz
3,90 zł
3,17 zł netto

Rabaty ilościowe

Ilość Rabat Oszczędzasz
10 0,50 zł Do 5,00 zł
Odbiornik podczerwieni - częstotliwość:
Producent: OEM

Opis produktu: Odbiornik podczerwieni TSOP4838 - 38 kHz

Odbiornik podczerwieni TSOP4838. Działający na częstotliwości 38 kHz. Działa z napięciem od 4,5 V do 6 V. Średni pobór prądu wynosi 5 mA

Odbiornik podczerwieni TSOP4838 – 38 kHz – zastosowanie

Przekazywanie danych odgrywa istotną rolę w wielu układach elektronicznych. W tym celu wykorzystuje się różne technologie – od transmisji przewodowej aż po różne techniki transmisji bezprzewodowej, do których zalicza się m.in. Bluetooth czy podczerwień. Promieniowanie podczerwone, czyli IR, jest wykorzystywane w elektronice już od wielu lat, a jego możliwości obejmują szereg różnych zastosowań. Odbiorniki podczerwieni sprawdzą się także w różnorodnych projektach z obszaru elektroniki lub robotyki, gdzie mogą służyć np. do odczytywania sygnałów, wykrywania obiektów lub aktywacji innych komponentów. Przy wyborze konkretnego rozwiązania należy zwrócić uwagę m.in. na jego wymiary oraz częstotliwość pracy. W przypadku odbiornika TSOP4838 można liczyć na kompaktowe gabaryty, które umożliwiają montaż w różnych układach, oraz stabilne działanie w częstotliwości 38 kHz.

Wybierz sprawdzone, solidne rozwiązania ze sklepem Botland

Odbiornik podczerwieni TSOP4838 38 kHz to uniwersalny komponent przeznaczony do zastosowania z wieloma różnymi układami elektronicznymi. Montaż odbywa się z wykorzystaniem trzech nóżek, z których jedna powinna zostać podłączona do kondensatora. Oprócz odbiornika warto wyposażyć się także w nadajnik – te dwa elementy pozwolą przygotować kompletny układ działający z użyciem promieniowania IR. Odbiornik podczerwieni TSOP4838 38 kHz może być podłączony do najpopularniejszych mikrokomputerów, takich jak Arduino czy Raspberry Pi.

Odbiornik podczerwieni TSOP4838

Odbiornik podczerwieni TSOP4838 - 38 kHz.

Schemat podłączenia czujnika TSOP

Schemat podłączenia odbiornika podczerwieni TSOP48xx.

Podłączenie odbiornika podczerwieni

Poniższy rysunek przedstawia schemat podłączenia czujnika zaczerpnięty z dokumentacji. Producent nakazuje ograniczenie prądu za pomocą rezystora 100 Om oraz użycia kondensatora filtrującego pomiędzy nóżkami zasilania o pojemności 4,7 uF.

Specyfikacja odbiornika podczerwieni

 • Napięcie zasilania: 4,5 V do 6 V
 • Średni pobór prądu: 5 mA
 • Częstotliwość pracy: 38 kHz

Szczegóły w dokumentacji.

Szerokość opakowania 4 cm
Wysokość opakowania 0.8 cm
Głębokość opakowania 3.5 cm
Masa opakowania 0.001 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Zasady składania reklamacji towaru

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, ponosimy odpowiedzialność na zasadach określonych w Kodeksie Cywilnym za wady fizyczne i prawne.

Po wykryciu wady Kupujący ma prawo:

 • złożyć oświadczenie o żądaniu obniżenia ceny,
 • złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy, ale nie wtedy kiedy wada jest nieistotna,
 • żądać wymiany rzeczy na wolną od wad,
 • żądać usunięcia wady.

Informujemy, że Dział Reklamacji firmy Botland rozpatruje zgłoszenia w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty ich wpłynięcia. Botland odpowiada z tytułu rękojmi jeśli wada fizyczna zostanie stwierdzona przed upływem dwóch lat od momentu wydania rzeczy.

Informacje dotyczące korzystania z prawa odstąpienia od umowy

Zgodnie z aktualnymi przepisami prawnymi Konsument ma prawo odstąpić od umowy kupna-sprzedaży w terminie 30 dni bez podania przyczyny. Termin ten wygasa po upływie 30 dni od momentu, w którym Konsument wszedł w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Konsumenta weszła w posiadanie rzeczy.

Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz §4 Regulaminu zwrot towaru przysługuje wyłącznie Konsumentom (zakup niezwiązany bezpośrednio działalnością gospodarczą lub zawodową). Zwroty nie przysługują Klientom (zakup związany bezpośrednio działalnością gospodarczą lub zawodową).

Przebieg reklamacji / zwrotu

W celu zgłoszenia reklamacji prosimy postępować zgodnie z instrukcją:

1 Zapoznaj się z zasadami reklamacji / zwrotu.
2 Wypełnij formularz, który znajduje się poniżej.
3 Zapoznaj się z treścią otrzymanej odpowiedzi.
4 Zabezpiecz i zapakuj niesprawny produkt.
5

Wyślij przesyłkę na podany niżej adres wraz z wydrukowanym formularzem oraz dowodem zakupu.

Formularz reklamacyjny

W celu rozpoczęcia procedury reklamacyjnej / zwrotu, wypełnij formularz.

Adres do wysyłki:

BOTLAND - SERWIS
Gola 25A
63-640 Bralin

Zasady reklamacji

W celu sprawnego przeprowadzenia procesu reklamacji, prosimy o zapoznanie się z opisanymi poniżej zasadami:

 1. Przed odesłaniem sprzętu prosimy o upewnienie się, iż produkt faktycznie jest niesprawny.
 2. W celu sprawnego przebiegu reklamacji prosimy o wypełnienie formularza reklamacyjnego oraz dołączenie go do przesyłki.
 3. Do reklamowanych produktów prosimy dołączyć dowód zakupu (np. paragon, fakturę lub potwierdzenie wykonania przelewu).
 4. Towar należy starannie zapakować, aby zapewnić bezpieczny transport i zapobiec kolejnym uszkodzeniom.
 5. Firma Botland nie odbiera paczek reklamacyjnych wysłanych za pobraniem.
 6. Zwrot kosztów przesyłki następuje po uznaniu reklamacji. Jest to kwota zgodna z najtańszą oferowaną formą dostawy.
 7. Sprzęt prosimy odsyłać kompletny razem z akcesoriami. Produkty niekompletne zostaną odesłane bez rozpatrzenia na koszt nadawcy.
 8. Samodzielna naprawa, przeprowadzona przez osoby nieuprawnione, tj. niebędąca naprawą przez firmę Botland, pozbawia Kupującego prawa do dalszego reklamowania.
 9. O sposobie rozpatrzenia reklamacji Kupujący zostanie poinformowany drogą elektroniczną (poprzez wiadomość e-mail).
 10. Szczegółowe informacje dotyczące aktualnych kosztów wysyłki znajdują się na stronie: www.botland.com.pl w zakładce Dostawa.
 11. Odesłanie sprzętu jest równoznaczne z zapoznaniem się z powyższymi zasadami.

Zasady zwrotu towaru

 1. W celu skorzystania z prawa odstąpienia od umowy, Konsument zobowiązany jest poinformować Sprzedającego o swojej decyzji poprzez jednoznaczne oświadczenie.
 2. W celu sprawnego przebiegu procesu zwrotu prosimy o wypełnienie formularza zwrotu oraz dołączenie go do przesyłki, można wykorzystać inne oświadczenie niż zamieszczony formularz.
 3. W przypadku odstąpienia od umowy zwracamy wszystkie otrzymane płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy do Konsumenta (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Konsumenta sposobu dostarczenia innego niż najtańszy przez nas oferowany). Konsument ponosi koszty przesyłki zwrotnej. Zwrot środków nastąpi w ciągu 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o decyzji odstąpienia od umowy. Zwrotu dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały użyte w pierwotnej transakcji, chyba że Konsument wyraził zgodę na inne rozwiązanie lub je zaproponował.
 4. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
 5. Prosimy o odesłanie lub przekazanie nam rzeczy niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o odstąpieniu od umowy. Prosimy również o staranne zapakowanie towaru przed wysyłką.
 6. Konsument odpowiada tylko za zmniejszenie wartości produktu wynikającej z korzystania w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia cech i funkcjonalności.

Opinie o produkcie

Odbiornik podczerwieni TSOP4838 - 38kHz

5/5

Średnia Ocena

5

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Grzegorz 14.11.2023 Potwierdzony zakup
Wszystko ok
Tomasz 16.05.2023 Potwierdzony zakup
Działa tak jak powinno
Michał 02.01.2023 Potwierdzony zakup
Polecam
Adam 19.11.2022 Potwierdzony zakup
Polecam
Marek W. 15.12.2021 Potwierdzony zakup
Żadne promieniowanie IR nie uchroni się przed jego niewielką soczewką. Satynowo wykończone piny nadają mu ekskluzywny charakter. Działa jak marzenie!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: