Nić przewodząca - szpula 9m - SparkFun DEV-10867

Indeks: SPF-10099 EAN: 5904422301064

Szpula nici przewodzącej prąd. Nić wykonana została z włókna stali nierdzewnej i nawinięta na plastikowy bębenek. Nić ma rezystancję 28 Ω na cal. Cena obejmuje szpulkę o długości 9 m.

Nić przewodząca - szpula 9m - SparkFun DEV-10867
22,90 zł
18,62 zł netto
Zapłać później
Producent: SparkFun

Opis produktu: Nić przewodząca - szpula 9 m - SparkFun DEV-10867

Szpula nici przewodzącej prąd. Nić wykonana została z włókna stali nierdzewnej i nawinięta na plastikowy bębenek. Nić ma rezystancję 28 Ω na cal. Cena obejmuje szpulkę o długości 9 m.

Specyfikacja techniczna nici

  • Rezystancja: 28 Ω na cal
  • Długość: 30 ft - ok 9 m
  • Materiał: włókna ze stali nierdzewnej
Nić przewodząca - szpula 9 m - SparkFun DEV-10867.

Nić przewodząca - szpula 9 m - SparkFun DEV-10867.

Nić przewodząca w zastosowaniach

Nić przewodząca może przewodzić prąd elektryczny w taki sam sposób, jak metalowe przewody, co oznacza, że ​​można ją wykorzystać do tworzenia obwodów elektrycznych. Pozwala to na szycie połączeń elektrycznych, tworząc elastyczne obwody niewymagające lutowania. W tekstyliach jest to najbardziej praktyczny sposób na utrzymanie zwisu tkaniny. Pod względem edukacyjnym jest to bardzo bezpieczny i sposób na nauczenie się korzystania z wbudowanej elektroniki. Za pomocą nici przewodzącej, możemy przytwierdzić czujniki np. ciśnienia i wysokości n.p.m. do ubrań, tworząc inteligentne ubrania.

W jaki sposób prawidłowo ,,szyć” nicią przewodzącą?

Do szycia nicią przewodzącą, nie będziemy potrzebowali żadnego specjalistycznego sprzętu - wystarczą zwykłe igły i nożyczki, takie, jak przy szyciu zwykłymi nićmi do ubrań. Końcówki nici przewodzącej jednak wykazują tendencje do łatwego strzępienia się. W przypadku tego rodzaju problemów, skutecznym rozwiązaniem będzie użycie wosku pszczelego. Nić przewodząca jest również całkowicie nieizolowana. Oznacza to, że nie jest pokryta nieprzewodzącym materiałem, a jeśli dwie nitki zewrą się ze sobą, będą przewodzić pomiędzy sobą. Podczas projektowania z użyciem nici przewodzącej, trzeba sprawdzać, czy poszczególne nie stykały się ze sobą, aby nie doszło do kolizji sygnałów. W razie czego, pomocnym dodatkiem będzie użycie taśmy elektroizolacyjnej, grubej tkaniny, farby do tkanin lub innego materiału o wysokiej rezystancji izolacji.

Szerokość opakowania 5 cm
Wysokość opakowania 7 cm
Głębokość opakowania 1.1 cm
Masa opakowania 0.004 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: