Laser grawerujący 3D/CNC - PLH3D-15W - 24V

Indeks: OPT-18445 EAN: 5904422367077
Wszechstronna, przemysłowa głowica laserowa PLH3D-15W przeznaczona do grawerowania i cięcia z rzeczywistą mocą optyczną 15 W. Kompaktowa głowica laserowa może pracować z materiałami drewnopodobnymi, skórami, tekstyliami i tworzywami sztucznymi. Jest to również pierwsza kompaktowa głowica laserowa CNC, która nie tylko znakuje metal, ale także głęboko graweruje. Wykorzystuje niebieskie światło lasera, które znacznie lepiej radzi sobie z grawerowaniem od światła podczerwonego. Komunikuje się poprzez port analogowy, PWM lub TTL. Laser zasilany jest napięciem 24 V, port komunikacyjny pracuje z napięciami od 0 V do 3 V, od 0 V do 5 V, od 0 V do 10 V oraz od 0 V do 24 V. 
Laser grawerujący 3D/CNC - PLH3D-15W - 24V
9 900,00 zł
8 048,78 zł netto
Czas oczekiwania: 1-2 tyg.
Na zamówienie
Producent: Opt Lasers

Opis produktu: Engraving Laser 3D/CNC - PLH3D-15W - 24V

Wszechstronna, przemysłowa głowica laserowa PLH3D-15W przeznaczona do grawerowania i cięcia z rzeczywistą mocą optyczną 15 W. Kompaktowa głowica laserowa może pracować z materiałami drewnopodobnymi, skórami, tekstyliami i tworzywami sztucznymi. Jest to również pierwsza kompaktowa głowica laserowa CNC, która nie tylko znakuje metal, ale także głęboko graweruje. Wykorzystuje niebieskie światło lasera, które znacznie lepiej radzi sobie z grawerowaniem od światła podczerwonego. Komunikuje się poprzez port analogowy, PWM lub TTL. Laser zasilany jest napięciem 24 V, port komunikacyjny pracuje z napięciami od 0 V do 3 V, od 0 V do 5 V, od 0 V do 10 V oraz od 0 V do 24 V. 

Działanie ze sprężonym powietrzem

Głowica laserowa PLH3D-15WWyposażenie lasera PLH3D-15W.

Główne cechy lasera PLH3D-15W

 • Duża moc optyczna w swojej klasie - wykorzystuje wiele niebieskich diod laserowych o dużej mocy do skalowania mocy optycznej.
 • Zasilany niebieskimi diodami laserowymi - w odróżnieniu od światła podczerwonego, światło niebieskie jest łatwiej absorbowane przez liczne materiały. 
 • Soczewki asferyczne - moduł laserowy posiada cztery precyzyjnie uformowane soczewki, z których każda jest praktycznie wolna od niedoskonałości. Konstrukcja w połączeniu z wielowarstwową powłoką przeciwodblaskową, zapewnia doskonałe parametry optyczne i spektakularną gęstość mocy 1,5 MW / cm2. 
 • Synergia mocy i wąski punkt wiązki - system optyczny łączy wiązki z wielu diod laserowych i skupia je w wąskim miejscu. 
 • Lekka konstrukcja - lekki aluminiowy korpus sprawia, że masa lasera jest mniejsza niż 800 g. Ponieważ typowe wrzeciono CNC waży ok. 1,8 kg, maszyny CNC mogą bez problemu obsługiwać głowicę PLH3D-15W.
 • Prosta integracja - można ją skonfigurować na prawie każdej maszynie CNC, ponieważ obsługuje sygnały analogowe oraz PMW.
 • Natychmiastowe włączanie - brak konieczności nagrzewania.
 • Dysza powietrzna wysokiego ciśnienia - dzięki tej dyszy można czyścić soczewkę 10 razy rzadziej. Sprężone powietrze przyspiesza również proces cięcia i grawerowania, usuwając dym i zapobiegając nadmiernemu gromadzeniu się brudu na soczewce. Dodatkowo chłodzi miejsce pracy, co skutkuje brakiem defektów i jednolitym kontrastem grawerowania. 
 • Zintegrowana elektronika sterująca - wydłuża żywotność diod laserowych.
 • Dłuższa żywotność - niebieskie diody laserowe mają dłuższą żywotność, typowo jest to 20000 godzin. Żywotność przeciętnej diody laserowej wycinarki i grawera do szklanych rur CO2 wynosi 3000 godzin.
Kompatybilne materiały
Materiał Operacja Grubość Prędkość Przejścia lasera
Sklejka Cięcie 3 mm 6 mm/s 1
Cięcie 3 mm 16 mm/s 4
Cięcie 6 mm 7 mm/s 4
MDF Cięcie 3 mm 17 mm/s 4
Cięcie 6 mm 7 mm/s 4
Biała tkanina Cordura Cięcie 0,2 mm 5 mm/s 1
Cięcie 0,2 mm 20 mm/s 3
Skóra naturalna Cięcie 1,5 mm 9 mm/s 1
Cięcie 1,5 mm 30 mm/s 4
Czarna pleksi (PMMA) Cięcie 3,6 mm 2,5 mm/s 1
Cięcie 3,6 mm 12 mm/s 4
Stal nierdzewna Znakowanie N/A 33 mm/s 1
Grawerowanie N/A 6 mm/s 1
Stal węglowa Znakowanie N/A 33 mm/s 1
Grawerowanie N/A 6 mm/s 1
Specyfikacja głowicy laserowej
Moc optyczna 15 W (przy temperaturze otoczenia 25°C)
Długość wiązki 445 nm
Odległość robocza 4 mm (odległość od końcówki dyszy powietrza) 
Szerokość punktu wiązki do 180 µm
Napięcie zasilania od 22 V do 24 VDC
Pobór mocy do 85 W
Wejście modulacji 1 od 0 V do 5 V - analogowe / PWM / TTL
Wejście modulacji 2 od 0 V do 3 V, od 0 V do 5 V, od 0 V do 10 V, od 0 V do 24 V - PWM / TTL
Maksymalne pasmo modulacji 30 kHz - rekomendowane od 5 kHz do 10 kHz
Temperatura pracy od 10°C do 45°C
Rozmiar standardowej dyszy sprężonego powietrza 4 mm
Maksymalne ciśnienie sprężonego powietrza 5 bar
Rozstaw otworów montażowych 77 x 68 mm
Wymiary 167 x 70 x 87 mm
Masa 790 g

Laser grawerujący 3D/CNC - PLH3D-15W - 24V - duża moc i wysoka efektywność wiązki

Laser grawerujący 3D/CNC - PLH3D-15W - 24V od Opt Lasers to mechanizm o wysokiej precyzji wykonania. Zakres zastosowań takiego lasera obejmuje m.in. cięcie, grawerowanie i inne techniki pecyzyjnej obróbki materiałów.

Niewielka waga i specjalny kształt obudowy lasera pozwala na montaż w maszynach CNC o ograniczonej ilości wolnego miejsca. Duża moc oraz wysoka efektywność wiązki lasera sprawiają, że Laser grawerujący 3D/CNC - PLH3D-15W - 24V znakomicie sprawdzi się w aplikacjach profesjonalnych.

Laser grawerujący 3D/CNC - PLH3D-15W - 24V - możliwości wykorzystania

Pod względem optymalizacji kosztów, laser grawerujący 3D/CNC - PLH3D-15W - 24V stanowi bardzo dobrą alternatywę dla klasycznych laserów CO2 i bardzo dobrze sprawdza się w pracach, w których wymagana jest szczególnie wzmożona dokładność wykonania. Grawerowanie, cięcie i obróbka wykończeniowa to jedne z wielu zastosowań lasera PLH3D-15W.

Dzięki temu możemy precyzyjnie wykonywać takie prace jak tworzenie napisów i logotypów w takich materiałach jak drewno, plastik, skórka czy papier.


Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Zasady składania reklamacji towaru

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, ponosimy odpowiedzialność na zasadach określonych w Kodeksie Cywilnym za wady fizyczne i prawne.

Po wykryciu wady Kupujący ma prawo:

 • złożyć oświadczenie o żądaniu obniżenia ceny,
 • złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy, ale nie wtedy kiedy wada jest nieistotna,
 • żądać wymiany rzeczy na wolną od wad,
 • żądać usunięcia wady.

Informujemy, że Dział Reklamacji firmy Botland rozpatruje zgłoszenia w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty ich wpłynięcia. Botland odpowiada z tytułu rękojmi jeśli wada fizyczna zostanie stwierdzona przed upływem dwóch lat od momentu wydania rzeczy.

Informacje dotyczące korzystania z prawa odstąpienia od umowy

Zgodnie z aktualnymi przepisami prawnymi Konsument ma prawo odstąpić od umowy kupna-sprzedaży w terminie 30 dni bez podania przyczyny. Termin ten wygasa po upływie 30 dni od momentu, w którym Konsument wszedł w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Konsumenta weszła w posiadanie rzeczy.

Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz §4 Regulaminu zwrot towaru przysługuje wyłącznie Konsumentom (zakup niezwiązany bezpośrednio działalnością gospodarczą lub zawodową). Zwroty nie przysługują Klientom (zakup związany bezpośrednio działalnością gospodarczą lub zawodową).

Przebieg reklamacji / zwrotu

W celu zgłoszenia reklamacji prosimy postępować zgodnie z instrukcją:

1 Zapoznaj się z zasadami reklamacji / zwrotu.
2 Wypełnij formularz, który znajduje się poniżej.
3 Zapoznaj się z treścią otrzymanej odpowiedzi.
4 Zabezpiecz i zapakuj niesprawny produkt.
5

Wyślij przesyłkę na podany niżej adres wraz z wydrukowanym formularzem oraz dowodem zakupu.

Formularz reklamacyjny

W celu rozpoczęcia procedury reklamacyjnej / zwrotu, wypełnij formularz.

Adres do wysyłki:

BOTLAND - SERWIS
Gola 25A
63-640 Bralin

Zasady reklamacji

W celu sprawnego przeprowadzenia procesu reklamacji, prosimy o zapoznanie się z opisanymi poniżej zasadami:

 1. Przed odesłaniem sprzętu prosimy o upewnienie się, iż produkt faktycznie jest niesprawny.
 2. W celu sprawnego przebiegu reklamacji prosimy o wypełnienie formularza reklamacyjnego oraz dołączenie go do przesyłki.
 3. Do reklamowanych produktów prosimy dołączyć dowód zakupu (np. paragon, fakturę lub potwierdzenie wykonania przelewu).
 4. Towar należy starannie zapakować, aby zapewnić bezpieczny transport i zapobiec kolejnym uszkodzeniom.
 5. Firma Botland nie odbiera paczek reklamacyjnych wysłanych za pobraniem.
 6. Zwrot kosztów przesyłki następuje po uznaniu reklamacji. Jest to kwota zgodna z najtańszą oferowaną formą dostawy.
 7. Sprzęt prosimy odsyłać kompletny razem z akcesoriami. Produkty niekompletne zostaną odesłane bez rozpatrzenia na koszt nadawcy.
 8. Samodzielna naprawa, przeprowadzona przez osoby nieuprawnione, tj. niebędąca naprawą przez firmę Botland, pozbawia Kupującego prawa do dalszego reklamowania.
 9. O sposobie rozpatrzenia reklamacji Kupujący zostanie poinformowany drogą elektroniczną (poprzez wiadomość e-mail).
 10. Szczegółowe informacje dotyczące aktualnych kosztów wysyłki znajdują się na stronie: www.botland.com.pl w zakładce Dostawa.
 11. Odesłanie sprzętu jest równoznaczne z zapoznaniem się z powyższymi zasadami.

Zasady zwrotu towaru

 1. W celu skorzystania z prawa odstąpienia od umowy, Konsument zobowiązany jest poinformować Sprzedającego o swojej decyzji poprzez jednoznaczne oświadczenie.
 2. W celu sprawnego przebiegu procesu zwrotu prosimy o wypełnienie formularza zwrotu oraz dołączenie go do przesyłki, można wykorzystać inne oświadczenie niż zamieszczony formularz.
 3. W przypadku odstąpienia od umowy zwracamy wszystkie otrzymane płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy do Konsumenta (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Konsumenta sposobu dostarczenia innego niż najtańszy przez nas oferowany). Konsument ponosi koszty przesyłki zwrotnej. Zwrot środków nastąpi w ciągu 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o decyzji odstąpienia od umowy. Zwrotu dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały użyte w pierwotnej transakcji, chyba że Konsument wyraził zgodę na inne rozwiązanie lub je zaproponował.
 4. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
 5. Prosimy o odesłanie lub przekazanie nam rzeczy niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o odstąpieniu od umowy. Prosimy również o staranne zapakowanie towaru przed wysyłką.
 6. Konsument odpowiada tylko za zmniejszenie wartości produktu wynikającej z korzystania w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia cech i funkcjonalności.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: