Wtyk JST - BEC do akumulatorów Li-Pol

Indeks: UCC-06098 EAN: 5904422358181

Wtyk BEC (JST) używany głównie do połączeń na przewodach zasilających akumulatorów np. litowo-polimerowych.

Wtyk JST - BEC do akumulatorów Li-Pol
1,50 zł
1,22 zł netto
Producent: OEM

Opis produktu: Wtyk JST - BEC do akumulatorów Li-Pol

Wtyk JST - BEC jest przeznaczony do podłączania akumulatorów litowo-polimerowych (Li-Pol) małej i średniej pojemności. Specjalna, asymetryczna konstrukcja osłony wtyku uniemożliwia odwrotne podłączenie źródła energii do odbiornika, co mogłoby skutkować nieodwracalnym uszkodzeniem urządzenia, a także przegrzaniem (w skrajnym przypadku nawet zapłonem) akumulatora.

Kształt obudowy złącza jest idealnie dopasowany do wycięcia, znajdującego się w kompatybilnym gnieździe, dzięki czemu obydwa podzespoły mogą być połączone nawet „na ślepo” (bez patrzenia i ustalania pozycji), co ułatwia instalację w trudno dostępnych miejscach, np. na pokładzie niewielkich robotów mobilnych. Wtyk jest przeznaczony do montażu zaciskowego – dwa metalowe piny, znajdujące się w zestawie, zawierają specjalne „skrzydełka”, współpracujące ze szczękami zaciskarki.

Akcesoria do akumulatorów w ofercie Botland

W sklepie Botland dbamy o dostępność najpotrzebniejszych akcesoriów, umożliwiających korzystanie z popularnych baterii i akumulatorów. Mamy m.in. rozmaite koszyki na baterie (w tym AA oraz AAA, 9F22, R20, A23 czy też CR2032), rzepy do montażu pakietów stosowanych w modelach RC, wskaźniki napięcia akumulatorów, przewody i złącza zasilające, a nawet torby ochronne do akumulatorów litowych. Sprawdź także oferowane przez nas moduły ładujące, pracujące w najpopularniejszych systemach elektroniki modułowej: Grove, STEMMA QT oraz DFRobot Gravity.

 Wtyk JST - BEC do akumulatorów Li-Pol

Wtyk JST - BEC do akumulatorów Li-Pol.

W zestawie:

  • 2 wtyki pozłacane
  • 1 plastikowa obudowa 

Jak prawidłowo zaciskać przewody we wtykach JST-BEC?

Wtyki JST-BEC są powszechnie używane jako konektory w układach zasilania elektroniki, zwłaszcza w przypadku akumulatorów litowo-polimerowych. Aby prawidłowo zacisnąć przewody w konektorach JST-BEC, należy rozpocząć od usunięcia izolacji z końcówek przewodów. Następnie należy ułożyć końcówki przewodów tak, aby utworzyć równomierne i mocne końcówki, które można łatwo włożyć w gniazda wtyu. Po włożeniu odpowiednich końcówek przewodów do odpowiednich gniazd wtyku JST-BEC, należy sprawdzić, czy przewody są w pełni włożone, a zacisk jest równomierny. W tym celu, najlepiej skorzystać z zaciskarki do zaciskania wtyków. Wtyki JST-BEC posiadają zaciski boczne, które zaciskają się wokół przewodów. Zaciskając przewody należy uważać, aby nie uszkodzić ich izolacji i żył miedzianych. Na końcu sprawdzamy, czy przewody są pewnie utrzymane we wtyku bez luzów, które mogłyby spowodować niezamierzone przemieszczenie przewodu, przegrzewanie się, zwarcie i w konsekwencji utratę zasilania.

Dlaczego Warto Wybrać Wtyki JST-BEC do Ładowania Akumulatorów Li-Pol?

Wtyki JST-BEC są powszechnie stosowane w modelarstwie, zarówno w przypadku akumulatorów, jak i innych podzespołów elektronicznych. Stanowią standardowy interfejs ładowania baterii i akumulatorów w wielu modelach RC. Wtyki JST-BEC są łatwe w użyciu i zapewniają łatwe i szybkie połączenie, co jest szczególnie istotne w przypadku modeli RC, a przy tym zapewniają bezpieczne połączenie elektryczne. Prawidłowo zaciskane i utrzymane w prawidłowym stanie technicznym, minimalizują ryzyko zwarcia czy utraty zasilania. Wtyki JST-BEC są kompatybilne z różnymi ładowarkami, co znacząco ułatwia ich obsługę.

Przewód - Typ zasilające
Przewód - Standard męski
Szerokość opakowania 5 cm
Wysokość opakowania 0.3 cm
Głębokość opakowania 9 cm
Masa opakowania 0.009 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: