Konsola ARCADE dla MakeCode Arcade - Kitronik 5311

Indeks: KTR-16144 EAN: 6609025147932

Przenośna konsola do gier Kitronik Arcade to urządzenie stworzone z myślą o początkujących jak i zaawansowanych użytkownikach, dająca możliwości tworzenia własnych gier przy pomocy platformy MakeCode Arcade czy języków Javascript lub Python. Konsola wyposażona jest w 6 przycisków akcji, kolorowy ekran LCD o przekątnej 1,77'' oraz silnik wibracyjny.

Konsola ARCADE dla MakeCode Arcade - Kitronik 5311
229,00 zł
186,18 zł netto
Zapłać później
Producent: Kitronik

Opis produktu: Konsola Kitronik ARCADE dla MakeCode Arcade

Przenośna konsola do gier Kitronik Arcade to połączenie dobrej zabawy i wartości edukacyjnych. Konsola oprócz grania w gotowe gry umożliwia tworzenie własnych kodów. Zarówno początkujący jak i bardziej zaawansowani programiści nie będą mieli problemów z tworzeniem oprogramowania, a to za sprawą wykorzystania platformy MakeCode Arcade, na której znajduje się wiele tutoriali o różnych poziomach trudności. 

Wszechstronność i możliwości

Dla bardziej zaawansowanych użytkowników na płytce umieszczone zostały dodatkowe porty We/Wy oraz otwory do wlutowania złącz debugera. Programy na konsolę można pisać przy użyciu języków Javascript oraz Python. Umożliwia to tworzenie bardziej zaawansowanych gier, np. w stylu retro.

Opis elementów znajdujących się na konsoli Kitronik Arcade

Elementy konsoli Kitronik Arcade.

Budowa konsoli

Konsola Kitronik Arcade wyposażona jest w kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 1,77''. Po lewej stronie płytki znajdują się przyciski kierunkowe oraz buzzer piezoelektryczny. W środkowej części oprócz wspomnianego wyświetlacza, znajdują się jeszcze przyciski Menu oraz Reset. Prawa część konsoli to przede wszystkim dwa duże przyciski akcji oraz silnik wibracyjny, służący do generowania haptycznego sprzężenia zwrotnego (działa to na tej samej zasadzie jak w padach popularnych na rynku konsol). Na krawędzi konsoli znajdują się port microUSB służący do alternatywnego jej zasilania oraz wyłącznik w postaci przełącznika przesuwnego. Na spodniej części konsoli umieszczone zostały trzy koszyki na baterie AA (baterii brak w zestawie), z czego dwa ułożone zostały w taki sposób, żeby jednocześnie pełnić funkcję uchwytów na ręce. Dzięki temu zabiegowi konsola jest ergonomiczna i dobrze leży w dłoni.

Dodatkowe materiały
Producent udostępnia dodatkowe materiały, w tym gotowe gry i tutoriale.

Walory edukacyjne

Programowanie konsoli może odbywać się również za pomocą platformy MakeCode Arcade. Za pomocą tej platformy dostępne są przykładowe kody gier o różnym stopniu skomplikowania i napisane w różnych językach. MakeCode Arcade to także kursy tworzenia gier, grafik, sprite'ów, tworzenie sekwencji ruchowych czy pętli. Platforma MakeCode Arcade stawia przede wszystkim na edukację i przekazywanie wiedzy. Na stronie GitHub dostępne jest repozytorium z dostępnym bootloaderem.

Specyfikacja konsoli Kitronik Arcade

  • Procesor: AtmelSAMD51J19A
  • Zasilanie: 3x bateria AA (brak w zestawie) lub złącze microUSB (5 V) 
  • Przekątna ekranu: 1,77'' LCD
  • Rozdzielczość ekranu: 160 x 128 px
  • Pobór prądu: ok 80 mA (w zależności od zastosowania)
  • Żywotność kompletu baterii (3x AA): ok 20 godzin (w zależności od zastosowania)
  • Wymiary: 155 x 60 x 28,3 mm           

Przykładowa gra uruchomiona na konsoli Kitronik Arcade

Przykładowa gra uruchomiona na konsoli Kitronik Arcade.

Szerokość opakowania 7.5 cm
Wysokość opakowania 15.6 cm
Głębokość opakowania 1.5 cm
Masa opakowania 0.116 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: