Rezonator kwarcowy 16MHz - UC49 - SMD - niski - 10szt.

Indeks: PAS-00308 EAN: 5904422329433

Rezonator kwarcowy w obudowie niskiej, do montażu powierzchniowego (SMD).

Rezonator kwarcowy 16MHz - UC49 - SMD - niski - 10szt.
9,10 zł
7,40 zł netto
Producent: OEM

Opis produktu: Rezonator kwarcowy 16 MHz - UC49 - SMD - niski - 10 sztuk

Rezonator kwarcowy w obudowie niskiej, do montażu powierzchniowego - SMD o częstotliwości 16 MHz. Szczegóły w dokumentacji produktu.

Zasada działania rezonatora kwarcowego

Budowa rezonatora kwarcowego zawiera płytkę wykonaną z kryształu kwarcu, na której znajdują się dwie płaskie płytki metalowe połączone z wyprowadzeniami na zewnątrz obudowy. Gdy rezonator kwarcowy jest podłączony do układu elektronicznego, sygnał elektryczny podawany z zewnątrz wprawia kryształ w drgania mechaniczne. Kryształ kwarcowy ma własną, stałą częstotliwość drgań mechanicznych, która zależy od jego wymiarów i właściwości materiałowych. Sygnał elektryczny powoduje drgania kryształu wzdłuż jednej z jego osi i powoduje, że struktura kryształu jest poddawana ściskaniu i rozciąganiu o określonej częstotliwości. Podczas drgań kryształu powstają fale akustyczne, które rozchodzą się w jego objętości i odbijają od jego powierzchni. Odpowiednio do właściwości i wymiarów kryształu, fale akustyczne zostają wyraźnie wzmocnione w punkcie częstotliwości rezonansowej kryształu. Taka częstotliwość jest wykorzystywana jako źródło sygnału zegarowego dla układu elektronicznego, np. mikrokontrolera. Rezonatory kwarcowe są bardzo precyzyjne i stabilne w generowaniu częstotliwości, ponieważ naturalna częstotliwość drgań kryształu kwarcowego jest ściśle kontrolowana podczas jego wytwarzania na każdym etapie procesu technologicznego.

Dobór kondensatorów do rezonatora kwarcowego o częstotliwości rezonansowej 16 MHz

Aby rezonator działał prawidłowo, należy do jego wyprowadzeń podłączyć kondensatory, zapewniające pojemność obciążenia. Zgodnie z zaleceniami producenta, dla rezonatora kwarcowego o częstotliwości rezonansowej wynoszącej 16 MHz, należy podłączyć kondensatory o pojemności nie mniejszej niż 10 pF na pojedyncze wyprowadzenie rezonatora. Wypadkowa pojemność obciążenia zależy także od pojemności rozproszenia oraz pojemności wynikającej ze sposobu prowadzenia ścieżek na płytce PCB. Należy ten czynnik wziąć pod uwagę, szczególnie kiedy projektowane urządzenie ma pracować w zakresie wysokich częstotliwości.

Specyfikacja rezonatora

  • Częstotliwość: 16 MHz
  • Montaż: SMD
  • Cena za 10 sztuk
Rezonator kwarcowy 16MHz - UC49 - SMD - niski

Rezonator kwarcowy 16 MHz - UC49 - SMD - niski - 10 szt.

Szerokość opakowania 5 cm
Wysokość opakowania 0.5 cm
Głębokość opakowania 8.5 cm
Masa opakowania 0.001 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Rezonator kwarcowy 16MHz - UC49 - SMD - niski - 10szt.

5/5

Średnia Ocena

2

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Wojciech 20.04.2024 Potwierdzony zakup
Wszystko OK.
Krzysztof 04.05.2023 Potwierdzony zakup
Rezonator jak rezonator. Ten akurat nie jest wywalony w górę jak elektrolity 🙂😁

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: