Moduł RTC DS3231 - zegar czasu rzeczywistego - I2C - do Raspberry Pi Pico - Waveshare 19426

Indeks: WSR-18989 EAN: 5904422371586
Moduł rozszerzający do Raspberry Pi Pico w postaci zegara czasu rzeczywistego RTC. Wyposażony w precyzyjny układ DS3231, wykorzystuje magistralę I2C do komunikacji z Raspberry Pi Pico. Jego konstrukcja pozwala na dodanie wielu urządzeń peryferyjnych, które łączą się ze sobą na zasadzie stosu. Płytka posiada dodatkowy uchwyt na baterię pastylkową CR1220. Zegar RTC odlicza sekundy, minuty, godziny, dni, miesiące oraz lata z kompensacją roku przestępnego ważną do 2100. Godzina wyświetlana jest w dwóch formatach: 24-godzinnym lub 12-godzinnym ze wskaźnikiem AM/PM. Dodatkowo posiada dwa programowalne alarmy.
Moduł RTC DS3231 - zegar czasu rzeczywistego - I2C - do Raspberry Pi Pico - Waveshare 19426
39,90 zł
32,44 zł netto
Zapłać później
Dostawa 5 szt. zaplanowana na 2024-07-05
Oczekiwanie na dostawę
Producent: Waveshare
Kompatybilny z: Raspberry Pi

Opis produktu: Moduł RTC DS3231 - zegar czasu rzeczywistego - I2C - do Raspberry Pi Pico - Waveshare 19426

Moduł rozszerzający do Raspberry Pi Pico w postaci zegara czasu rzeczywistego RTC. Wyposażony w precyzyjny układ DS3231, wykorzystuje magistralę I2C do komunikacji z Raspberry Pi Pico. Jego konstrukcja pozwala na dodanie wielu urządzeń peryferyjnych, które łączą się ze sobą na zasadzie stosu. Płytka posiada dodatkowy uchwyt na baterię pastylkową CR1220, która może być alternatywnym źródłem zasilania. Zegar RTC odlicza sekundy, minuty, godziny, dni, miesiące oraz lata z kompensacją roku przestępnego ważną do 2100. Godzina wyświetlana jest w dwóch formatach: 24-godzinnym lub 12-godzinnym ze wskaźnikiem AM/PM. Dodatkowo posiada dwa programowalne alarmy. 

Das spezielle Design ermöglicht das Hinzufügen mehrerer Peripheriegeräte, die konisch verbunden sind. Specjalna konstrukcja umożliwia dodanie wielu urządzeń peryferyjnych, łączony w sposób stokowy.

Kompatybilny z Raspberry Pi Pico
Producent udostępnia stronę wiki produktu, która zawiera informacje o wyprowadzeniach modułu RTC DS3231 oraz przewodnik użytkownika z instrukcją konfiguracji.

Moduł posiada gotowe wyprowadzenia, które umożliwiają wygodne podłączenie z Raspberry Pi Pico.Moduł posiada gotowe wyprowadzenia, które umożliwiają wygodne podłączenie z Raspberry Pi Pico. Mikrokontroler nie jest częścią zestawu, produkt można kupić osobno w naszym sklepie.

Specyfikacja techniczna

 • Kompatybilny z: Raspberry Pi Pico
 • Układ RTC: DS3231
 • Odliczanie czasu rzeczywistego: sekundy, minuty, godziny, dni, miesiące oraz lata (z kompensacją roku przestępnego ważną do 2100)
 • Format godziny: 24-godzinny / 12-godzinny ze wskaźnikiem AM/PM
 • Alarm: 2 programowalne alarmy
 • Napięcie robocze: 3,3 V
 • Alternatywne źródło zasilania: bateria pastylkowa CR1220
 • Wbudowany uchwyt na baterię dodatkową: tak
 • Pobór mocy: 100 nA (podczas podtrzymywania danych)
 • Interfejs komunikacyjny: I2C
 • Wyposażony w standardowe złącza do podłączenia z Raspberry Pi Pico
 • Temperatura pracy: od -40°C do 85°C
 • Wymiary zewnętrzne: 52 x 21 mm 

Nakładka dla RPi Pico z zegarem RTC

Prezentowany produkt to moduł RTC DS3231 z zegarem czasu rzeczywistego I2C, przeznaczony do Raspberry Pi Pico. Umożliwia budowę systemów, w których data i godzina są na bieżąco aktualizowane, niezależnie od obecności zewnętrznego zasilania płytki Raspberry Pi Pico. Do podtrzymania pracy zegara służy miniaturowa bateria litowa CR1220, ukryta pomiędzy złączami nakładki.

Układ DS3231 uwzględnia nie tylko bieżącą datę i czas z jednosekundową rozdzielczością, ale obsługuje także lata przestępne aż do 2100 roku. Odczyt czasu jest możliwy w formacie 12- i 24-godzinnym, ponadto użytkownik może ustawić do dwóch programowalnych alarmów.

Ekosystem Raspberry Pi Pico

Moduł RTC DS3231 - zegar czasu rzeczywistego - I2C - do Raspberry Pi Pico - Waveshare 19426 to zaledwie jedna z wielu nakładek przeznaczonych dla najnowszej platformy ze stajni Raspberry Pi. W naszej ofercie znajdziesz także kompatybilny z miniaturowym Raspberry Pi wyświetlacz LCD IPS, ekspander wyprowadzeń, moduły z wyświetlaczami E-paper i wiele innych.

Dzięki kompatybilnym modułom rozszerzeń, Pi Pico doskonale łączy zalety minikomputerów Raspberry Pi Model B lub RPi Zero, z niskim poborem mocy i łatwością programowania, zapewnianymi przez procesor RP2040 z rdzeniem ARM Cortex-M0+.

Interfejs I2C
Moduł - typ RTC
Szerokość opakowania 7 cm
Wysokość opakowania 9 cm
Głębokość opakowania 2 cm
Masa opakowania 0.013 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Moduł RTC DS3231 - zegar czasu rzeczywistego - I2C - do Raspberry Pi Pico - Waveshare 19426

4/5

Średnia Ocena

2

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Robert 10.06.2024 Potwierdzony zakup Opinia tłumaczona
Świetny zegarek! Podłącz go, zaprogramuj i gotowe. Byłoby jeszcze lepiej, gdyby przerwanie można było ustawić za pomocą zworki.
Mariusz 21.03.2023 Potwierdzony zakup
Wysoka jakość wykonania, aczkolwiek jeden ze styków baterii posiadał zimny lut. Zdarza się najlepszym. Poza tym wszystko działa poprawnie. Polecam.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: