HiFiBerry DAC+ RTC - karta dźwiękowa do Raspberry Pi 4B/3B+/3/2/B+/A+/Zero

Indeks: RHF-12131 EAN: 4260439550439

Nakładka typu Hat do Raspberry Pi w wersji 4B, 3B+, 3B, 2B, A+, B, Zero ze złączami RCA. Wykorzystany w urządzeniu wysokiej jakości układ DAC Burr-Brown posiada rozdzielczość 24 bitów, działa z prędkością 192 kHz. Atutem tej płytki jest wbudowany, sprzętowy sterownik poziomu dźwięku ze wsparciem dla aplikacji typu mixer.

HiFiBerry DAC+ RTC - karta dźwiękowa do Raspberry Pi 4B/3B+/3/2/B+/A+/Zero
179,00 zł
145,53 zł netto
Zapłać później
Producent: HiFiBerry
Kompatybilny z: Raspberry Pi

Opis produktu: HiFiBerry DAC+ RTC - karta dźwiękowa do Raspberry Pi 4B/3B+/3/2/B+/A+/Zero

Nakładka typu Hat do Raspberry Pi w wersji 4B, 3B+, 3B, 2B, A+, B, Zero ze złączami RCA. Wykorzystany w urządzeniu wysokiej jakości układ DAC Burr-Brown posiada rozdzielczość 24 bitów, działa z prędkością 192 kHz. Atutem tej płytki jest wbudowany, sprzętowy sterownik poziomu dźwięku ze wsparciem dla aplikacji typu mixer oraz zintegrowany zegar czasu rzeczywistego dzięki czemu system będzie znał dokładną godzinę, nawet jeśli jest wyłączony i nie może zsynchronizować się z serwerami czasu po ponownym uruchomieniu komputera (np. z powodu utraty łączności internetowej).

HifiBerry DAC+RTC

Urządzenie posiada złącze dopasowane do pinów GPIO Raspberry w wersji 4B, 3B+, 3B, 2B, A+, B, Zero. Minikomputer należy nabyć osobno.

 

Główne cechy karty dźwiękowej

  • Wbudowane dwa gniazda RCA.
  • Wysokiej jakości przetwornik DAC Burr-Brown zapewnia rozdzielczość 24 bitów i działa  prędkością do 192 kHz.
  • Posiada wbudowany sterownik poziomu dźwięku, który można kontrolować poprzez programy typu mixer, np. ALSA mixer.
  • Płytka posiada dedykowane złącza do GPIO Raspberry Pi, do jej podłączenia nie potrzeba żadnych dodatkowych przewodów i przejściówek. Współpracuje z minikomputerem w wersji 4B, 3B+, 3B, 2B, A+, B, Zero.
  • Zasilane pobierane jest z Raspberry Pi, nie wymaga dodatkowego zasilacza.
  • Posiada zintegrowany zegar czasu rzeczywistego 
  • Urządzenie współpracuje z Raspberry w wersji 4B, 3B+, 3B, 2B, A+, B, Zero.
  • Masa płytki wynosi 20 g, a wymiary 55 x 65 x 20 mm.

Przedstawienie modułów z serii HiFiberry.

Podłączenie HiFiBerry DAC+ RTC

Instalacja HiFiBerry jest bardzo prosta, wystarczy kartę pamięci włożyć do czytnika komputera, następnie uruchomić program konfiguracyjny i wybrać w nim odpowiednią płytkę oraz system operacyjny. Aplikacja automatycznie zainstaluje system operacyjny z odpowiednim sterownikiem. Po przełożeniu karty do Raspberry Pi płytka HiFiberry będzie już odpowiednio skonfigurowana.

 

Program konfiguracyjny HiFiBerry jest bardzo prosty i intuicyjny.

Wideo

Film ułatwiający wybór odpowiedniej wersji HiFiBerry.

 

W sieci można znaleźć system Max2Play dla HiFiBerry, który pozwala na stworzenie konfiguracji multiroom korzystając z kilku modeli Raspberry. Więcej informacji na blogu MalinowePi.

Akcesoria kompatybilne z HiFiBerry

W naszej ofercie znajdziesz dedykowane do HiFiBerry i Raspberry Pi obudowy.

Obudowa Raspberry Pi

Minikomputer Raspberry Pi z HiFiBerry w dedykowanej obudowie.

Uniwersalna karta dźwiękowa dla Raspberry Pi

Nakładka HiFiBerry DAC + RTC to dedykowana karta dźwiękowa, przeznaczona dla minikomputerów Raspberry Pi z głównej linii (modele 4B, 3B+, 3B, etc.), a także wersji A+ oraz Zero. Konstrukcja bazuje na markowych przetwornikach cyfrowo-analogowych firmy Burr-Brown o rozdzielczości 24 bitów i częstotliwości próbkowania 192 kHz.

HiFiBerry DAC+ RTC - karta dźwiękowa do Raspberry Pi 4B/3B+/3/2/B+/A+/Zero posiada dwa wbudowane gniazda RCA (chinch) i sprzętowy sterownik poziomu dźwięku, ułatwiający budowę systemów z funkcją miksera programowego (np. z użyciem bibliotek ALSA). Co ważne, nakładka nie wymaga osobnego źródła zasilania – korzysta z napięcia, podawanego za pośrednictwem pinów GPIO.

Zegar czasu rzeczywistego vs. synchronizacja z NTP

Istotną zaletą nakładki jest wbudowany zegar czasu rzeczywistego – jego prawdziwa przydatność jest widoczna w tych systemach, które z jakichś względów nie mogą mieć ciągłego dostępu do Internetu. W typowych zastosowaniach „maliny” do synchronizacji godziny oraz daty systemowej wykorzystywany jest serwer NTP, z którego minikomputer pobiera aktualny czas dla danej strefy i korzysta z niego aż do następnej synchronizacji bądź… wyłączenia zasilania.

Do poprawnego wskazania czasu podczas pracy cyklicznej (tj. wymagającej częstego włączania i wyłączania zasilania minikomputera) konieczne jest wielokrotne łączenie z serwerem. RTC, dzięki wbudowanej baterii podtrzymującej, umożliwia poprawną pracę po jednorazowym ustawieniu czasu systemowego, nawet po wyłączeniu napięcia zasilającego.

 

Jak wykorzystać nakładkę dźwiękową do Raspberry Pi?

HiFiBerry DAC+ RTC - karta dźwiękowa do Raspberry Pi 4B/3B+/3/2/B+/A+/Zero to urządzenie, które można wykorzystać w wielu projektach elektronicznych. Może stanowić na przyklad część multimedialnego centrum rozrywki, konsoli do gier czy odtwarzacza muzyki z funkcją equalizera.

Urządzenie jest wyposażone w system wspierający aplikacje typu mikser, dlatego dobrze sprawdzi się także podczas samodzielnego nagrywania i obróbki utworów muzycznych. W połączeniu z innymi elementami (między innymi odpowiednim ekranem) można je również wykorzystać podczas montowania filmów.

Praktyczne rozwiązania w HiFiBerry DAC+ RTC

Nakładka HiFiBerry jest wyposażona w szereg praktycznych rozwiązań ułatwiających montaż i użytkowanie. Urządzenie nie wymaga dodatkowego zasilania - potrzebna do działania energia jest dostarczana przez piny GPIO minikomputera Raspberry Pi.

Dodatkowo nakładka jest wyposażona w baterię umożliwiającą podtrzymanie pracy zegara i łączenie z serwerem RTC. Dzięki temu zegar czasu rzeczywistego wbudowany w urządzenie może działać niezależnie od zewnętrznego zasilania czy dostępu do Internetu.

Karta dźwiękowa - dostęp do GPIO Tak
Karta dźwiękowa - typ DAC
Karta dźwiękowa - oscylatory zegar Raspberry Pi
Karta dźwiękowa - pozłacane styki Tak
Karta dźwiękowa - Chipset Burr-Brown
Karta dźwiękowa - Złącza 2x RCA
Karta dźwiękowa - wyjście cyfrowe
Szerokość opakowania 9 cm
Wysokość opakowania 3 cm
Głębokość opakowania 7 cm
Masa opakowania 0.031 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

HiFiBerry DAC+ RTC - karta dźwiękowa do Raspberry Pi 4B/3B+/3/2/B+/A+/Zero

5/5

Średnia Ocena

4

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Grzegorz 26.01.2023 Potwierdzony zakup
Wysokiej jakości produkt. Super.
Dawid Ż. 30.12.2021 Potwierdzony zakup
Polecam,świetna jakość.
Adam P. 15.12.2021 Potwierdzony zakup
Świetnie dopełnia funkcje streamera pozwalając na analogowe połączenie ze wzmacniaczem
Radosław 20.10.2022 Potwierdzony zakup

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: