FORBOT - Kurs micro:bit - książka

Indeks: FOR-17136 EAN: 9788395592614

Książka jest wydaniem papierowym kursu micro:bit od FORBOT, dzięki któremu dzieci, rodzice oraz nauczyciele mogą z łatwością wejść w świat programowania. Każda część kursu została dodatkowo rozbudowana na potrzeby wydania książkowego. Na końcu publikacji znaleźć można również przykładowe rozwiązania do wszystkich zadań domowych.

FORBOT - Kurs micro:bit - książka
69,00 zł
65,71 zł netto
Zapłać później
Czas oczekiwania: 1-2 tyg.
Chwilowo niedostępny
Producent: Forbot
Kompatybilny z: Micro:bit

Opis produktu: FORBOT - Kurs micro:bit - książka

Książka jest wydaniem papierowym kursu micro:bit od FORBOT, dzięki któremu dzieci, rodzice oraz nauczyciele mogą z łatwością wejść w świat programowania. Czytelnik, podczas lektury kolejnych rozdziałów prowadzony jest dosłownie za rękę – od poznania samego micro:bita, przez instalację środowiska programistycznego aż po budowę licznych projektów praktycznych.

Co oprócz książki?

Wszystkie ćwiczenia z książki można wykonać za pomocą elementów znajdujących się w zestawach przygotowanych na potrzeby tego kursu. Zawierają one w sobie micro:bita oraz wszystkie niezbędne moduły elektroniczne z serii Grove. W sprzedaży dostępne są również same moduły Grove – taką wersję zestawu polecamy osobom, które posiadają już swojego micro:bita. Odpowiedni zestaw można dodać do książki w sekcji „Proponowane akcesoria”, która znajduje się nad opisem produktu.

Książka w wydaniu papierowym od FOROBT.

Książka w wydaniu papierowym od FOROBT.

Książka wraz z proponowanym zestawem elementów elektronicznych (do zamówienia osobno) sprawdzi się świetnie w formie prezentu dla dzieci w wieku od 10 lat (optymalnie 13-15)!

Zalety wersji papierowej

Najważniejsze zalety kursu w formie książki:

 • Dodatkowe treści – w każdym rozdziale znajdziesz bonusowy przykład, praktyczną wskazówkę lub opis bloczka, który nie był opisany w kursie dostępnym na blogu.
 • Rozwiązania do zadań domowych – na końcu książki zamieszczone zostały przykładowe rozwiązania do wszystkich zadań domowych.
 • Wygodniejsza forma – 200 stron w kolorze, opracowanych w formie wygodnej książki.

Kurs w formie książki w większości zawiera dokładnie ten sam materiał, który można znaleźć w kursie online dostępnym na blogu FORBOT. Jednak na potrzeby publikacji drukowanej do każdego rozdziału dodane zostały materiały, które wykraczają poza zakres kursu online. Na końcu książki znajdują się też przykładowe rozwiązania do wszystkich zadań domowych.

Kurs micro:bit w jeszcze bardziej przystępnej formie

Kurs programowanie micro:bit od FORBOT to 200 stron formatu B5 (większy zeszyt, oprawa miękka), które zostały zszyte i sklejone w formie wygodnej książki. Cały kurs wydrukowany jest w kolorze (kolorowe ramki, nagłówki, zdjęcia, ilustracje i schematy). W razie problemów z wykonaniem ćwiczeń można skorzystać z internetowej wersji kursu, która pozwala na powiększenie wszystkich zdjęć oraz ilustracji.

Praca z płytką rozwojową micro:bit to świetny sposób na rozpoczęcie nauki programowania i elektroniki wśród najmłodszych.

 

Praca z płytką rozwojową micro:bit to świetny sposób na rozpoczęcie nauki programowania i elektroniki wśród najmłodszych.

Kurs został napisany językiem przyjaznym dla początkujących, co czyni kurs przystępnym dla wszystkich niezależnie od wieku i doświadczenia.

 

Kurs został napisany językiem przyjaznym dla początkujących, co czyni kurs przystępnym dla wszystkich niezależnie od wieku i doświadczenia.

Zagadnienia poruszane w trakcie kursu

Kolejne rozdziały książki omawiają następujące zagadnienia:

 • Opis micro:bita, konfiguracja środowiska i pierwsze programy
 • Wykorzystanie uniwersalnych wejść oraz wyjść
 • Podłączenie czujników światła i obrotu
 • Generowanie dźwięków, czujnik położenia i liczby losowe
 • Sterowanie układami za pomocą gestów
 • Wprowadzenie do zmiennych, wyświetlacz 7-segmentowy
 • Pasek kolorowych diod RGB w praktyce
 • Ultradźwiękowy czujnik odległości
 • Sterowanie dotykiem i… bananami, czyli krokodylki w praktyce

Zawartość książki pokrywa się w większości (formą i merytoryką) z internetową wersją kursu. Wydanie papierowe zostało przygotowane głównie z myślą o osobach, które nie chcą lub nie lubią uczyć się z ekranu komputera. Zakup książki wspiera również powstawanie nowych kursów od FORBOT.

Dla kogo jest ta książka?

Jeśli masz młodsze rodzeństwo, jesteś rodzicem, dziadkiem lub nauczycielem, to podczas wykonywania kolejnych ćwiczeń poznasz micro:bita w praktyce, aby później sprawdzić się świetnie w roli trenera programowania dla najmłodszych. Nie musisz mieć wcześniejszego doświadczenia z programowaniem ani elektroniką – wszystko za sprawą intuicyjnego edytora oraz wygodnych modułów. Kurs oczywiście powstał również z myślą o młodszych czytelnikach, którzy poradzą sobie ze wszystkim samodzielnie. Nie ma tu konkretnych limitów wiekowych – każdy, kto będzie czytał poradniki i wykona kolejne ćwiczenia, poradzi sobie z opanowaniem micro:bita w praktyce.

Zestaw temat kursu micro:bit
Szerokość opakowania 16.5 cm
Wysokość opakowania 23 cm
Głębokość opakowania 1 cm
Masa opakowania 0.52 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

FORBOT - Kurs micro:bit - książka

4.9/5

Średnia Ocena

8

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Przemysław 19.03.2023 Potwierdzony zakup
OK, choć spodziewałem się większej ilości zadań
Marian 30.09.2022 Potwierdzony zakup
Doskonała książka, dla początkujących i nie tylko....
Małgorzata P. 11.07.2022 Potwierdzony zakup
Jakość książki na 6 a nie na 5. Dydaktycznie świetnie opracowana oraz sama książka bdb wydana :)
Mirosław L. 28.05.2022 Potwierdzony zakup
przydatna
Anna G. 06.02.2022 Potwierdzony zakup
Super kurs.
Wojciech B. 01.12.2021 Potwierdzony zakup
Rewelacja!
Elżbieta K. 31.10.2021 Potwierdzony zakup
Jakość dobra
Marta 23.03.2023 Potwierdzony zakup

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: