Lutownica transformatorowa TEX moc 250W z regulacją mocy

Indeks: GTK-13252 EAN: 5904422377236

Lutownica transformatorowa z regulacją mocy od 0 do 250 W za pomocą potencjometru i podświetleniem LED, maksymalna temperatura jaką może osiągnąć to 400 °C. Idealna do amatorskich prac związanych z lutowaniem i rozlutowywaniem. Urządzenie wysyłane w losowym kolorze obudowy. 

Lutownica transformatorowa TEX moc 250W z regulacją mocy
195,00 zł
158,54 zł netto
Zapłać później
Producent: Tex

Opis produktu: Lutownica transformatorowa TEX moc 250 W z regulacją mocy

Lutownica transformatorowa z regulacją mocy od 0 do 250 W za pomocą potencjometru, maksymalna temperatura jaką może osiągnąć to 400°C. Wyposażona w mocną diodę LED podświetlającą miejsce lutowania. Produkt w całości wyprodukowany w Polsce. Idealna dla elektroników amatorów do wszelkich prac związanych z lutowaniem i rozlutowywaniem przewodów czy różnego rodzaju innych elementów elektronicznych. Urządzenie wysyłane w losowym kolorze obudowy. W zestawie znajduje się zapasowy grot.

Specyfikacja techniczna lutownicy transformatorowej

  • Typ lutownicy: transformatorowa
  • Oświetlenie LED 10 mm 15 CD
  • Moc maksymalna: 250 W
  • Regulacja mocy: od 0 do 250 W
  • Maksymalna temperatura grotu: 400 °C
  • Napięcie zasilania: 230 V ~ 50 Hz
  • Wyrób Polski

Opakowanie zawiera

  • Lutownica
  • Instrukcja obsługi
  • Zapasowy grot

TEX - lutownica ponadczasowa

Lutownica transformatorowa TEX już od czasu pojawienia się w latach 70. XX wieku dorobiła się miana kultowego narzędzia. Solidna, bezawaryjna konstrukcja umieszczona w pistoletowej obudowie typu “jajko” to jej znak charakterystyczny. Lutownica TEX była produkowana przez kilka różnych przedsiębiorstw w Polsce. Przez lata, jej konstrukcja ulegała drobnym, ale bardzo korzystnym zmianom. Żarówka żarnikowa została zastąpiona diodą LED o zimnobiałej barwie światła, zaś w miejsce przełącznika blaszkowego został wstawiony mikrostyk charakteryzujący się jeszcze dłuższą żywotnością.

Lutownica transformatorowa TEX – wydajna, uniwersalna i niezawodna

Wykonywanie prac związanych z naprawą lub budową sprzętu elektronicznego, prawie zawsze wymaga lutowania i odpowiednich narzędzi do wykonywania tej czynności. W tym celu należy użyć stacji lutowniczej lub lutownicy. Lutownica transformatorowa TEX z wbudowaną ręczną regulacją temperatury umożliwia dostarczenie na grot maksymalnej mocy cieplnej w wysokości 250 W, niemal natychmiast od momentu naciśnięcia przełącznika. Taka lutownica znakomicie sprawdzi się m.in. przy lutowaniu kabli i przewodów o dużych przekrojach, wyprowadzeń kondensatorów o dużej pojemności, podstawek pod lampy elektronowe oraz wszędzie tam, gdzie konieczne jest natychmiastowe dostarczenie dużej mocy cieplnej w celu polutowania bądź rozlutowania elementów elektronicznych lub przewodów. Lutownica TEX z pewnością przyda się w każdej torbie narzędziowej mobilnego serwisanta elektronika.

Napięcie zasil. od 230 V
Napięcie zasil. do 230 V
Napięcie nominal. 230 V
Moc nominalna 250 W
Szerokość opakowania 21.5 cm
Wysokość opakowania 30 cm
Głębokość opakowania 25 cm
Masa opakowania 0.827 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Lutownica transformatorowa TEX moc 250W z regulacją mocy

5/5

Średnia Ocena

4

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.

Zdjęcia użytkowników

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: