Muscle Wire stop metalu z pamięcią kształtu - 0,127mm - SparkFun COM-11899

Indeks: SPF-10085 EAN: 5904422314897

Muscle Wire jest to drut wykonany ze stopu niklowo-tytanowego z pamięcią kształtu. Można go wyginać i modelować kiedy znajduje się w formie martenzytycznej, wróci do pierwotnej formy gdy użyjemy prądu lub gdy zostanie podgrzany.

Muscle Wire stop metalu z pamięcią kształtu - 0,127mm - SparkFun COM-11899
8,90 zł
7,24 zł netto
Producent: SparkFun

Opis produktu: Muscle Wire stop metalu z pamięcią kształtu - 0,127 mm - SparkFun COM-11899

Muscle Wire jest to drut wykonany ze stopu niklowo-tytanowego z pamięcią kształtu. Kiedy jest w formie martenzytycznej, można go formować i wyginać w różne strony, natomiast jeżeli użyjemy prądu o natężeniu ok. 200 mA lub zostanie ogrzany do ok. 100 C, natychmiast powróci do pierwotnego kształtu.

Muscle Wire stop metalu z pamięcią kształtu

Muscle Wire stop metalu z pamięcią kształtu.

Specyfikacja techniczna Muscle Wire

  • Średnica: 0,127 mm
  • Stop: niklowo-tytanowy
  • Prąd dla formy austenitycznej: 200 mA
  • Rezystancja: 1,9 Ω / cal
  • Siła naciągu: 222 g
  • Długość: ok. 300 mm

Muscle Wire stop metalu z pamięcią kształtu 0,127 mm Botland - Sklep dla robotyków

Muscle Wire to seria produktowa marki SparkFun oferująca druty z pamięcią kształtu o różnej średnicy. Są one tworzone ze stopów metali (niklu oraz tytanu) z pamięcią kształtu, co pozwala na wykorzystanie ich w różnych specyficznych zastosowaniach. Oferowany drut ma średnicę 0,127 mm, a jego siła naciągu wynosi 222 gramów.

Druty Muscle Wire oraz podobne produkty wykonane ze stopów metali z pamięcią kształtu są wykorzystywane w rozmaitych zastosowaniach, między innymi jako inteligentnych ubrań, robotów, czujników temperatury i termostatów, automatycznych układów regulacji, silników cieplnych czy układów tłumienia drgań, a nawet do produkcji rozruszników serca.

Drut Muscle Wire z pamięcią kształtu 0,127 mm od SparkFun

Drut Muscle Wire można łatwo przywrócić do pierwotnego kształtu, poddając go działaniu wysokiej temperatury o wartości około 100°C lub przepuszczając przez niego prąd o natężeniu 200 mA. Więcej informacji na temat zastosowań i sposobu użytkowania jest dostępne na stronie producenta oraz w dokumentacji technicznej, do których odnośniki znajdują się w sekcji “Przydatne linki” pod opisem.

W naszej ofercie znajdziesz również inne produkty przydatne podczas tworzenia inteligentnych ubrań, między innymi wstążki, nici, gumy i tkaniny przewodzące, kontrolery i sterowniki, moduły z diodami LED, zapięcia, płytki deweloperskie, czujniki, elementy mocujące czy akcesoria do szycia.

Szerokość opakowania 5 cm
Wysokość opakowania 0.1 cm
Głębokość opakowania 11.5 cm
Masa opakowania 0.001 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: