Drukarka 3D - Zortrax Inkspire - żywica + UV
Drukarka 3D - Zortrax Inkspire - żywica + UV
Drukarka 3D - Zortrax Inkspire - żywica + UV - zdjęcie 1
Drukarka 3D - Zortrax Inkspire - żywica + UV - zdjęcie 2
darmowa dostawa

Drukarka 3D - Zortrax Inkspire - żywica + UV

Indeks: DKT-14045

Drukarka 3D firmy Zortrax przeznaczona do druku elementów o wymiarach 175 x 132 x 74 mm. Wymiary konstrukcji to 420 x 210 x 210 mm. Do drukowania wykorzystywana jest technologia UV i płynna żywica światłoutwardzalna. Drukarka umożliwia drukowanie np. elementów dentystycznych. 

8 969,00 zł
7 291,87 zł netto
Dostępny, wysyłka 2-4 dni
Oczekiwanie na dostawę
30 dni na zwrot
Producent: Zortrax

Opis produktu: Drukarka 3D - Zortrax Inkspire

Drukarka 3D firmy Zortrax przeznaczona do druku elementów o wymiarach 175 x 132 x 74 mm. Wymiary konstrukcji to 420 x 210 x 210 mm. Do drukowania wykorzystywana jest technologia UV i płynna żywica światłoutwardzalna. Drukarka umożliwia drukowanie np. elementów dentystycznych. 

Zortrax Inskspire współpracuje z żywicami firmy Zortrax oraz wszystkimi żywicami o długości fali 405 nm. W ustawieniach drukarki znajduje się sekcja "Zewnętrzne żywice", gdzie można ręcznie ustawić wszystkie parametry druku rekomendowane przez producenta żywicy. Wybrane ustawienia można zapisać, żeby ich za każdym razem nie wprowadzać od nowa.

Główne cechy Zortraxa Inkspire

 • Mikroskopijna precyzja - najmniejszy element jaki potrafi wydrukować Inkspire to prostopadłościan o wymiarach 50 x 50 x 25 mikronów.
 • Stała prędkość - prędkość 20 - 36 mm/h jest utrzymywana przez cały czas, niezależnie od wielkości wypełnienia pola roboczego.
 • Kompatybilne żywice - drukarka obsługuje wszystkie żywice, których długość fali nie przekracza 405 nm.
 • Elastyczne ustawienia - takie ustawienia jak czas naświetlania warstwy lub przerwy między warstwami, można zmieniać na bieżąco. 

Technologia UV LCD

Istnieją dwie techniki druku 3D z żywicy fotopolimerowej: SLA i DLP. W przypadku techniki SLA dokładność druku pozostaje stała, ale szybkość działania jest odwrotna do ilości obszaru roboczego zajmowanego przez model. Przy DLP stała jest szybkość działania, ale precyzja druku spada wraz ze wzrostem ilości wykorzystywanego obszaru roboczego. Zortax UV LCD zapewnia stałą prędkość i precyzję wydruku, niezależnie od tego, ile przestrzeni roboczej jest w użyciu.  

Produkcja seryjna Zortraxa Inkspire

Drukarki Zortrax Inkspire mogą być ze sobą łączone i tworzyć farmę druku 3D. Jedna drukarka Zortrax potrafi wykonać 77 zaślepek HDMI w ciągu 1,5 godziny, więc 30 połączonych ze sobą drukarek może zaoferować przybliżoną miesięczną moc produkcyjną rzędu 360 000 do ponad 500 000 części, w zależności od zmian przy obsłudze farmy. 

Zastosowania drukarki 3D Zortrax Inkspire

 • Elastyczna produkcja - Zortrax Inkspire oferuje elastyczne możliwości produkcyjne dla firm wymagających niewielkich, precyzyjnych komponentów. 
 • Sztuka i rozrywka - małe modele 3D wydrukowane w żywicy są przydatne dla artystów i branży rozrywkowej. Figurki o dużej ilości szczegółów wykonywane są do gier planszowych. 
 • Stomatologia - wydrukowane w 3D modele jamy ustnej pacjentów służą do wykonywania odlewów dentystycznych, protez i mostów.
 • Biżuteria - drukarka oferuje wysoką precyzje przydatną do modelowania skomplikowanych pierścionków, naszyjników i innej biżuterii. 

Chirurgiczna precyzja i dbałość o szczegóły

Rozmiar pikseli w Zortrax Inkspire wynosi 50 x 50 mikronów, a minimalna wysokość warstwy to 25 mikronów, co pozwala na drukowanie modeli 3D bez widocznych warstw lub widocznych pionowych linii. Drukarka została zaprojektowana do drukowania bardzo szczegółowych modeli. Z powodu mikroskopijnych rozmiarów tworzonych modeli z prostopadłościanów 50 x 50 x 25 mikronów, Inkspire może być do 9 razy bardziej precyzyjny niż okrągły punk lasera drukarek 3D SLA. 

Oprogramowanie Z-SUITE 2

Z-SUITE 2 to wygodne oprogramowanie umożliwiające przygotowanie modeli do druku 3D korzystając z szerokiej gamy narzędzi i udogodnień. 

 • Planowane przerwy - program oblicza, ile żywicy jest potrzebne do wydrukowania każdej warstwy modelu i pozwala zaplanować pauzę dokładnie wtedy, gdy konieczne jest napełnienie pojemnika. 
 • Inteligentne podpory - możliwość niezależnego ustawienia czasu utwardzania światłem UV modelu i podpory.
 • Zdalne sterowanie - monitorowanie, wstrzymywanie i zdalne wznawianie wydruków na każdej drukarce podłączonej do tej samej sieci WiFi.

Dostępne materiały dla drukarki Zortrax Inkspire

Drukarka Zortrax Inkspire jest kompatybilna z wszystkimi dostępnymi materiałami dla drukarek z serii M. Ulepszony ekstruder pozwala na drukowanie z bardziej wymagającymi filamentami, np. typu flex. 

Zortax Resin PRO

Żywica epoksydowa o podwyższonej wytrzymałości na uderzenia i zginanie. Oferuje krótki czas naświetlania, wysoki poziom detali oraz łatwość post-processingu. 

Zortax Resin FLEXIBLE

Żywica epoksydowa, która w pewnym zakresie powraca do swojego kształtu po odkształceniu. Zapewnia gładkie powierzchnie, wysoki poziom detali oraz precyzyjne odwzorowanie krawędzi.

Zortrax Resin DENTAL MODEL

Precyzyjna żywica fotopolimerowa, która w dotyku przypomina gips. Zapewnia bardzo wysoki poziom detali, odpowiedni dla dokładnego modelowania dziąseł i zębów. Nie jest biokompatybilna i nie nadaje się do użytku doustnego. 

Zortrax Resin BASIC

Żywica epoksydowa gwarantuje wysoką precyzję i bardzo dobre właściwości mechaniczne. Jest trwałą, łatwa w malowaniu i wymaga krótkich czasów naświetlania.

Specyfikacja drukarki 3D Zortrax Inkspire

Specyfikacja techniczna
Napięcie zasilania: 

110 V / 5,9 A @ 50 / 60 Hz

240 V / 2,5 A @ 50 / 60 Hz

Moc maksymalna: 50 W
Technologia druku: UV LCD
Obszar roboczy:  175 x 132 x 74 mm
Źródło światła: Zintegrowane świtało UV (długość fali 405 nm)
Łączność: USB / RJ45 / WiFi
Struktury podporowe:

Usuwalne mechanicznie - drukowane z materiału modelowego

Dostępne materiały:

Zortrax Photopolymer Resin Basic

Zewnętrzne materiały:

Obsługiwane

Wyświetlacz:

Dotykowy

IPS 4" 800 x 490 px  

Wielkość pojedynczego piksela:

50 mikronów (0,05 mm)

Grubość warstwy: 25 / 50 / 100 mikronów
Prędkość wydruku: od 20 do 36 mm/h
Procesor: Quad-Core
System operacyjny: Android
Temperatura pomieszczenia dla pracującego urządzenia: od 20 °C do 30°C
Temperatura przechowywania:  od 0 °C do 35 °C
Pakiet oprogramowania: Z-SUITE 2
Obsługiwane typy plików wejściowych: .stl / .obj / .dxf / .3mf
Obsługiwane systemy operacyjne: Mac OS X / Windows 7 i nowsze wersje
Format pliku wyjściowego: .ZCODEX
Wymiary urządzenia: 420 x 210 x 210 mm
Masa urządzenia: 9,2 kg

Zestaw Zortrax Inkspire zawiera

 • Drukarka 3D
 • Zortrax Photopolymer Resin Basic (500 ml)
 • Panele boczne
 • Program Z-SUITE
 • Przewód zasilający
 • Starter Kit
 • Moduł WiFi
 • Moduł USB
 • Pojemnik do czyszczenia wydruków
 • Folia FEP

Z-SUITE - proste w obsłudze dedykowane oprogramowanie

Drukarka Zortrax Inkspire jest wyposażona w dotykowy wyświetlacz LCD z podświetleniem ultrafioletowym, który umożliwia dokładną kontrolę parametrów procesu druku 3D, zapewniając powtarzalność drukowanych obiektów w najdrobniejszych detalach. Wykorzystując dedykowane oprogramowanie Z-SUITE, możemy w bardzo prosty sposób stworzyć projekt trójwymiarowego obiektu zgodnie z ustawieniami domyślnymi lub zgodnie z naszymi preferencjami. Co więcej, w strefie roboczej drukarki zachodzi także proces utwardzania żywicy za pomocą światła UV. Dzięki temu, drukarka Zortrax Inkspire może być także wykorzystywana do tworzenia implantów dentystycznych na wymiar.

Wysoka jakość drukowanych objektów na profesjonalnym poziomie

Poza prostą obsługą oraz szerokim zakresem możliwości edytowania parametrów procesu drukowania, drukarkę Inkspire na tle innych drukarek 3D wyróżniają znakomite parametry pod kątem dokładności odwzorowania projektu w pliku wejściowym. Wymiary pojedynczego piksela odpowiadają w rzeczywistym modelu po wydrukowaniu wymiarom 50µm x 50µm. Co więcej, powierzchnia elementów drukowanych jest gładka i nie zawiera widocznych śladów po liniach pionowych oraz warstwach druku, a żywica UV stosowana jako filament odznacza się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu, drukarka spełni nawet najbardziej wygórowane wymagania użytkowników profesjonalnych.

3D - rozmiar druku 175x132x74 mm
3D - typ wydruku UV - żywica
3D - dokładność 0.05 mm
3D - ilość materiału 1
3D - prędkość druku 36 mm/h
3D - grubość druku 0.025 - 0.1 mm

Wysyłka w dniu zamówienia

Zaksięgowanie wpłaty za zamówienie na naszym koncie w dzień roboczy do godziny 12:00 oznacza wysyłkę towaru jeszcze tego samego dnia! 
* ze względu na obecnie panującą sytuację związaną z Covid-19 wyjątek stanowi poniedziałek,  w którym tego samego dnia wysyłane są zamówienia złożone do godz 10:00.

Czas realizacji płatności uzależniony jest od godzin sesji ELIXIR banków nadawcy i odbiorcy przelewu (więcej informacji na ten temat np. na stronie http://www.kiedy-przelew.pl/).

Darmowa wysyłka w Polsce już od 300 zł

Jeśli kwota do zapłaty za produkty przekroczy 300 zł dostawa gratis! Dotyczy zamówień opłaconych przed wysyłką. Zamówienia pobraniowe wysyłamy gratis od 500 zł.

Wysyłka na terenie Polski

Card image cap
Poczta Polska
 • Termin dostawy: 1-3 dni
 • Płatność z góry: od 9,90 zł
 • Płatność przy odbiorze: 17,90 zł
 • Ubezpieczenie: 1000 zł
Card image cap
Kurier GLS
 • Termin dostawy: 1-2 dni
 • Płatność z góry: od 14,90 zł
 • Płatność przy odbiorze: 22,90 zł
 • Ubezpieczenie: 6000 zł
Card image cap
Paczkomaty 24/7
 • Termin dostawy: 1-3 dni
 • Płatność z góry: od 12,90 zł
 • Ponad 8000 Paczkomatów
 • Ubezpieczenie: 200 zł

Wysyłka za granicę

Kurier GLS - strefa 1

Austria, Belgia, Chrowacja, Czechy, Dania, Niemcy, Holandia, Słowacja

 • Termin dostawy: 2-4 dni
 • Płatność z góry: 35 zł
Kurier GLS - strefa 2

Bułgaria, Estonia, Francja, Węgry, Włochy, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Portugalia, Rumunia, Słowenia

 • Termin dostawy: 2-5 dni
 • Płatność z góry: 50 zł
Kurier GLS - strefa 3

Finlandia, Grecja, Hiszpania, Irlandia, Szwecja, Cypr, Malta

 • Termin dostawy: 2-7 dni
 • Płatność z góry: 80 zł
 • Darmowa dostawa zamówień na kwotę powyżej 300 zł nie dotyczy paczek adresowanych poza granice Polski.
 • Termin dostawy liczony jest w dniach roboczych od daty wysyłki zamówienia.

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Zapraszamy do dodania opinii o produkcie :) Funkcja dostępna po zalogowaniu.

Produkty z tej samej kategorii:

Głowica hotend V2 do Zortax M200/M300

Oznaczona symbolem V2, ulepszona wersja głowicy hotend , stosowana w drukarkach 3D firmy Zortrax M200 / M300 . Jest to oryginalna część renomowanego producenta urządzeń...
Indeks: DKT-15533
Indeks: DKT-15533
Na zamówienie. Czas oczekiwania ok. 10-30 dni
Cena podstawowa 365,50 zł Cena 365,50 zł

Drukarka 3D - Zortrax Inventure

Drukarka 3D firmy Zortrax przeznaczona do druku elementów o wymiarach 135 x 135 x 130 mm. Wymiary konstrukcji to 405 x 350 x 345 mm. Do drukowania wykorzystywane są dwie...
Indeks: DKT-14046
Indeks: DKT-14046
Dostępny, wysyłka 2-4 dni
Cena podstawowa 10 934,70 zł Cena 10 934,70 zł

Drukarka 3D - Zortrax M300 Plus

Drukarka 3D firmy Zortrax, przeznaczona do druku elementów o wymiarach 30 0  x 30 0  x 30 0  mm. Zortrax M300 Plus została zamknięta w szczelnej komorze roboczej. Dzięki...
Indeks: DKT-14044
Indeks: DKT-14044
Czas oczekiwania: ok. 10-30 dni
Cena podstawowa 17 084,70 zł Cena 17 084,70 zł

Drukarka 3D - Zortrax M300 Dual

Drukarka 3D firmy Zortrax, przeznaczona do druku elementów o wymiarach 265 x 265 x 300 mm . Zortrax M300 Dual została zamknięta w szczelnej komorze roboczej.  Posiada...
Indeks: DKT-15118
Indeks: DKT-15118
Dostępny, wysyłka 2-3 dni
Cena podstawowa 21 093,50 zł Cena 21 093,50 zł

Drukarka 3D - Zortrax Inventure & DSS Station

Drukarka 3D firmy Zortrax przeznaczona do druku elementów o wymiarach 135 x 135 x 130 mm. Wymiary konstrukcji to 405 x 350 x 345 mm. Do drukowania wykorzystywane są dwie dysze,...
Indeks: DKT-15124
Indeks: DKT-15124
Dostępny, wysyłka 2-3 dni
Cena podstawowa 13 934,90 zł Cena 13 934,90 zł

Drukarka 3D - Zortrax M200 Plus & HEPA Cover

Drukarka 3D firmy Zortrax, przeznaczona do druku elementów o wymiarach 200 x 200 x 180 mm. Zortrax M200 Plus została zamknięta w szczelnej komorze roboczej. Posiada dotykowy...
Indeks: DKT-15116
Indeks: DKT-15116
Dostępny, wysyłka 2-3 dni
Cena podstawowa 11 622,70 zł Cena 11 622,70 zł

Drukarka 3D - Zortrax M300 Plus & HEPA Cover

Drukarka 3D firmy Zortrax, przeznaczona do druku elementów o wymiarach 300 x 300 x 300 mm. Zortrax M300 Plus została zamknięta w szczelnej komorze roboczej.  Posiada dotykowy...
Indeks: DKT-15117
Indeks: DKT-15117
Dostępny, wysyłka 2-3 dni
Cena podstawowa 18 190,47 zł Cena 18 190,47 zł

Drukarka 3D - Zortrax M300 Dual & HEPA Cover

Drukarka 3D firmy Zortrax, przeznaczona do druku elementów o wymiarach 265 x 265 x 300 mm. Zortrax M300 Dual zamknięto w szczelnej komorze roboczej. Posiada dotykowy...
Indeks: DKT-15122
Indeks: DKT-15122
Dostępny, wysyłka 2-3 dni
Cena podstawowa 22 199,00 zł Cena 22 199,00 zł

Drukarka 3D - Zortrax Inkspire & Ultrasonic Cleaner

Drukarka 3D firmy Zortrax przeznaczona do druku elementów o wymiarach 175 x 132 x 74 mm. Wymiary konstrukcji to 420 x 210 x 210 mm. Do drukowania wykorzystywana jest...
Indeks: DKT-15123
Indeks: DKT-15123
Dostępny, wysyłka 2-3 dni
Cena podstawowa 10 355,50 zł Cena 10 355,50 zł

Filtr Zortrax HEPA Cover do Zortrax M300 / M300 Plus / M300 Dual

Zaawansowane urządzenie filtrujące przeznaczone do drukarek z serii Zortrax M300 / M300 Plus / M300 Dual. Składa się z wentylatora oraz filtrów HEPA i węglowego. Elementy te...
Indeks: DKT-16689
Indeks: DKT-16689
Na zamówienie. Czas oczekiwania ok. 10-30 dni
Cena podstawowa 1 228,90 zł Cena 1 228,90 zł

Płyta perforowana do drukarki Zortrax M200 Plus

Płyta perforowana przeznaczona do drukarki 3D Zortrax M200 Plus. Montowana jest do stołu roboczego za pomocą znajdujących się w zestawie śrub. Dzięki regularnie rozmieszczonym...
Indeks: DKT-18325
Indeks: DKT-18325
Cena podstawowa 466,70 zł Cena 466,70 zł

Drukarka 3D - Zortrax M200 Plus

Drukarka 3D firmy Zortrax, przeznaczona do druku elementów o wymiarach 20 0  x 20 0  x 18 0  mm. Zortrax M200 Plus została zamknięta w szczelnej komorze roboczej. Dzięki...
Indeks: DKT-14018
Indeks: DKT-14018
Dostępny, wysyłka 2-4 dni
Cena podstawowa 10 934,70 zł Cena 10 934,70 zł