Dioda Zenera 1,3W 5,1V - 10szt.

Indeks: PAS-04961 EAN: 5904422374235

Dioda Zenera o mocy 1,3 W i napięciu 5,1 V. Cena za 10 sztuk.

Dioda Zenera 1,3W 5,1V - 10szt.
2,70 zł
2,20 zł netto
Producent: OEM

Opis produktu: Dioda Zenera 1,3 W 5,1 V - 10 szt.

Mocne diody Zenera o mocy maksymalnej równej 1,3 W i napięciu znamionowym 5,1 V oferujemy w zestawach po 10 szt. Elementy zostały wyprodukowane w szklanych obudowach typu DO-41 o średnicy 2,7 mm i długości nieprzekraczającej 4,7 mm. Wyprowadzenia drutowe – umieszczone osiowo po obu stronach szklanej obudowy – mają długość typowo ok. 25 mm (z każdej strony) i średnicę 0,86 mm.

Diody Zenera przydają się do budowy układów stabilizacji napięcia (np. prostych obwodów zasilających) i w zależności od poboru mocy obciążenia mogą pracować albo z pojedynczym rezystorem szeregowym, albo z większym układem opartym na tranzystorze, którego zadaniem jest zwiększenie dopuszczalnego prądu wyjściowego. Diody Zenera są także spotykane w zabezpieczeniach obwodów wejściowych i wyjściowych urządzeń elektronicznych – nie dopuszczając do wzrostu napięcia powyżej określonej wartości, umożliwiają bezpieczną pracę mikrokontrolerów oraz innych układów cyfrowych bądź analogowych.

Montaż diod w obudowach szklanych – kilka praktycznych porad

Diody półprzewodnikowe produkowane w obudowach odlewanych ze szkła stanowią pewne wyzwanie dla montażysty, ale przestrzegając kilku prostych zasad, można uniknąć przykrych w skutkach uszkodzeń. Przede wszystkim należy pamiętać, że najbardziej wrażliwym punktem w konstrukcji tego typu diod jest miejsce, w którym metalowa końcówka „wchodzi” do wnętrza obudowy – to właśnie tam istnieje największe ryzyko uszkodzenia. Z tego też względu wyprowadzeń drutowych nigdy nie należy wyginać, trzymając za szklany korpus – zamiast tego trzeba chwycić końcówkę tuż przy obudowie (za pomocą dobrej pęsety lub wąskich szczypiec) i dopiero wtedy wygiąć wystającą, wolną część drutu.

Należy także pamiętać, żeby nie dociskać diody do płytki drukowanej podczas montażu, gdyż w skrajnych przypadkach może to doprowadzić do pęknięcia obudowy na pół. Lepiej jest swobodnie umieścić diodę w otworach płytki, uprzednio dopasowując wygięcie końcówek tak, by pasowało do rozstawu padów na PCB.

Specyfikacja diody Zenera

  • Moc: 1,3 W
  • Napięcie Zenera: 9,1 V
  • Obudowa: DO-41
Elementy sprzedawane w pakiecie po 10 sztuk w podpisanych opakowaniach.
Dioda Zenera

Szerokość opakowania 5 cm
Wysokość opakowania 0.2 cm
Głębokość opakowania 8 cm
Masa opakowania 0.003 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Dioda Zenera 1,3W 5,1V - 10szt.

5/5

Średnia Ocena

2

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Sylwester 26.09.2022 Potwierdzony zakup
Ok Ok Ok
Marcin L. 28.01.2021 Potwierdzony zakup
części/elementy Zgodne z opisem - zapakowane z dbałością w woreczki strunowe z zamknięciem i nalepioną etykietą z opisem elementu/ów. Czas oczekiwania na paczkę w zaledwie 2 dni! Polecam!!!!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: