Dioda LED 5mm zielona clear - 5szt.

Indeks: LED-04818 EAN: 5903351244213

Dioda LED 5 mm zielona. Przezroczysta soczewka. Długość fali: ok. 570 nm. Jasność: ok. 500 mcd. Kąt świecenia: 40 °. Cena za 5 sztuk.

Dioda LED 5mm zielona clear - 5szt.
2,50 zł
2,03 zł netto
Producent: OEM

Opis produktu: Dioda LED 5mm zielona clear - 5 szt.

Dioda LED 5 mm zielona. Przezroczysta soczewka. Długość fali: ok. 570 nm. Jasność: ok. 500 mcd. Kąt świecenia: 40 °. Cena za 5 sztuk.

Specyfikacja diody LED

 • Kolor: zielony
 • Soczewka: przezroczysta
 • Długość fali: ok. 570 nm
 • Jasność: ok. 500 mcd
 • Kąt świecenia: 40 °
 • Obudowa: DIP 5mm
 • Parametry pracy:
  • Prąd If: 20 mA
  • Napięcie: 2,2 - 2,5V

 

Dioda LED 5mm zielona clear - 5szt.

Dioda LED 5mm zielona clear - 5 szt.

Elementy sprzedawane w pakiecie po 5 sztuk.

Jak działa dioda LED?

Diody LED są półprzewodnikowymi źródłami światła, w których zachodzi zjawisko elektroluminescencji. W podstawowym ujęciu, diodę LED tworzy złącze półprzewodnikowe typu p-n - obszar typu ,,p” zawiera wzmożoną koncentrację dziur, zaś obszar typu ,,n” - zawiera wzmożoną koncentrację elektronów. Podanie w kierunku przewodzenia odpowiedniego napięcia progowego prowadzi do rekombinacji dziur i elektronów na styku warstw “p” i “n”, co objawia się uwalnianiem energii w postaci światła. W odróżnieniu od tradycyjnych inkandescencyjnych źródeł światła, takich jak np. żarówki wolframowe, gdzie przepływ prądu elektrycznego jest zamieniany na ciepło, a dopiero potem na światło, w LEDach zachodzi bezpośrednia zamiana energii elektrycznej w światło, co czyni je dużo bardziej sprawnymi w porównaniu do tradycyjnego oświetlenia.

Dobór rezystora do zielonej diody LED 5mm

Aby dioda LED prawidłowo działała, należy na jej wyprowadzenia podać napięcie w kierunku przewodzenia, tj. wyższy potencjał na anodę (obszar typu ,,p”), a niższy na katodę (obszar typu ,,n”). Konieczne jest także dobranie rezystora ograniczającego prąd. Znając napięcie przewodzenia zielonej diody LED i prąd przewodzenia oraz napięcie źrodła zasilania, obliczamy rezystancję rezystora tak, aby był on w stanie rozproszyć moc bez ryzyka uszkodzenia. Przykładowo, zasilając zieloną diodę LED ze źródła napięcia 5V, przy uwzględnieniu na niej maksymalnego spadku napięcia 2,5V i prądu 20mA w stanie przewodzenia, spadek napięcia na dobranym rezystorze będzie wynosił pozostałe 2,5V. Wobec tego, dobrany rezystor powinien mieć rezystancję nie mniejszą niż 125Ω i gwarantować zdolność do rozpraszania mocy nie mniejszej niż 50mW.

Moc nominalna 0.05
LED barwa zielona
LED rodzaj THT 5mm
LED soczewka matowa
LED długość fali 570 nm
Szerokość opakowania 6 cm
Wysokość opakowania 0.7 cm
Głębokość opakowania 4 cm
Masa opakowania 0.002 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Dioda LED 5mm zielona clear - 5szt.

5/5

Średnia Ocena

1

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.

Zdjęcia użytkowników

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: