Radiator z taśmą termoprzewodzącą do NanoPi NEO

Indeks: NNP-07030 EAN: 5904422375386

Radiator z pastą termoprzewodzącą i śrubkami montażowymi dedykowany do minikomputera NanoPi Neo 256 MB RAM oraz NanoPi Neo 512 MB RAM.

Radiator z taśmą termoprzewodzącą do NanoPi NEO
16,90 zł
13,74 zł netto
Zapłać później
Producent: FriendlyARM

Opis produktu: Radiator z taśmą termoprzewodzącą do NanoPi NEO

Radiator z pastą termoprzewodzącą i śrubkami montażowymi dedykowany do minikomputera NanoPi Neo 256 MB RAM oraz NanoPi Neo 512 MB RAM.

Radiator do NanoPi NEO

W zestawie znajdują się śrubki umożliwiające montaż radiatora do NanoPi Neo.

Radiator z taśmą termoprzewodzącą do NanoPi NEO

NanoPi z zamontowanym radiatorem, minikomputer można nabyć osobno.

Zawartość zestawu

  • Radiator
  • Śruby montażowe
  • Taśma termoprzewodząca

Odprowadzanie ciepła w układach elektronicznych

Ciepło w układach elektronicznych stanowi skutek uboczny przepływającego prądu elektrycznego, którego kwadrat wartości zgodnie z prawem Joule’a-Lenza, ostatecznie wpływa na wydzielaną moc cieplną. W związku z tym, im więcej mocy pobiera urządzenie, tym więcej ciepła będzie ono emitować do otoczenia. Problem ten, dotyczy nie tylko samych elementów układu zasilania, ale także elementów, które pobierają energię ze źródła zasilania. W przypadku minikomputerów, takich jak NanoPi NEO, lwią część energii pobiera główny procesor, co objawia się jego naturalnym nagrzewaniem. W zależności od stopnia obciążenia procesora, rośnie jego temperatura robocza - im wyższa, tym procesor mniej wydajnie może pracować. Aby zapobiec temu zjawisku, procesor musi mieć dostarczone odpowiednie chłodzenie. W tym celu, warto zainwestować w dedykowany radiator, który skutecznie wspomaga oddawanie ciepła z NanoPI NEO do otoczenia.

Jak działa radiator chłodzący?

Radiator do NanoPI NEO jest specjalnie wyfrezowanym elementem wykonanym z metalu, którego powierzchnia styku odpowiada kształtem obudowie procesora głównego, umieszczonego na płytce NanoPI NEO. Dzięki odpowiednio ukształtowanej geometrii żeber chłodzących, radiator do NanoPI NEO ma odpowiednio dużą powierzchnię odprowadzania ciepła. Taśma termoprzewodząca dołączona do zestawu, ułatwia montaż radiatora i wspomaga przekazywanie ciepła z procesora do radiatora poprzez zmniejszenie rezystancji termicznej pomiędzy tymi elementami. Montaż radiatora należy rozpocząć od wyczyszczenia jego powierzchni oraz powierzchni obudowy procesora za pomocą izopropanolu, po którego odparowaniu ściągamy folię ochronną z obu stron taśmy termoprzewodzącej, przyklejamy taśmę do radiatora, a następnie do obudowy procesora…i gotowe!

Szerokość opakowania 4.5 cm
Wysokość opakowania 1 cm
Głębokość opakowania 4.5 cm
Masa opakowania 0.014 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Radiator z taśmą termoprzewodzącą do NanoPi NEO

5/5

Średnia Ocena

5

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Kaspars 23.09.2022 Potwierdzony zakup Opinia tłumaczona
Musi mieć dla NanoPi.
Tadeusz 16.09.2022 Potwierdzony zakup
pasuje, działa :) jak radiator
Mateusz P. 14.02.2021 Potwierdzony zakup
Pasuje idealnie i dobrze spełnia swoje zadanie.
Bartosz J. 27.01.2021 Potwierdzony zakup
Chłodzenie co prawda pasywne, ale spisuje się wyśmienicie. Fakt, urządzenie nie pracuje pod dużym obciążeniem, ale temperatura CPU w zamkniętej obudowie nie przekracza 40 stopni. Polecam użytkownikom Nano Pi.
Artur 18.01.2023 Potwierdzony zakup

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: