Sześciokątny adapter do kół - 12mm/6mm - 2szt. - Pololu 2686

Indeks: PLL-06092 EAN: 5904422367947

Aluminiowy adapter konwertujący 12 milimetrowy, sześciokątny wał pasujący do wielu różnych kół, na 6 milimetrowy wał silnika. Długość adaptera jest równa 20 mm.

Sześciokątny adapter do kół - 12mm/6mm - 2szt. - Pololu 2686
24,50 zł
19,92 zł netto
Zapłać później
Sześciokątny adapter do kół - 12mm - rozmiar wału:
Producent: Pololu

Opis produktu: Sześciokątny adapter do kół - 12mm/6mm - 2szt.

Aluminiowy, lekki adapter konwertujący 12 milimetrowy, sześciokątny wał pasujący do wielu różnych kół, na tradycyjny, 6 milimetrowy wał silnika. Długość adaptera jest równa 20 mm. Zestaw zawiera 2 sztuki adaptera, niezbędne śrubki oraz klucz montażowy.

 

Adapter przeznaczony jest dla wszystkich silników o 6 mm wale, np. seria 37D. Pasuje m. in. do kół Dagu Wild Thumper.

 

Wymiary

Pobierz rysunek w formacie PDF.

 

W naszej ofercie dostępne również inne adaptery 12 mm.

Niezbędne akcesorium modelarza i robotyka amatora

Sześciokątny adapter do kół - 12mm/6mm (sprzedawany w zestawach po 2 sztuki) pozwala na łatwe i pewne zamocowanie dużych kół napędowych (np. Dagu Wild Thumper) na wałkach silników lub przekładni o średnicy 6 mm.

Element ma postać sześciokątnej tulei o stopniowanej średnicy wewnętrznej – z jednej strony znajduje się umieszczony osiowo gwint wewnętrzny M4, z drugiej – wpust na wałek silnika 6 mm oraz dwa prostopadłe doń gwinty M3, umożliwiające wkręcenie krótkich śrub dociskowych. Solidna, aluminiowa konstrukcja umożliwia długotrwałą eksploatację bez ryzyka poluzowania lub uszkodzenia adaptera nawet w trudniejszych warunkach terenowych lub przy zwiększonym obciążeniu osi.

Przejściówki do silników w ofercie Botland

Zamontowanie koła napędowego na osi (wale) silnika lub przekładni nierzadko stanowi problem dla amatorów modelarstwa bądź małej robotyki mobilnej – trudności z dopasowaniem elementów o odpowiadających średnicach często wymusza daleko idące kompromisy, niekoniecznie zadowalające autora projektu.

Na szczęście istnieje sposób na zaradzenie takim sytuacjom – czołowi producenci akcesoriów dla robotyki amatorskiej (w tym firma Pololu) opracowali szereg bardzo prostych w użyciu adapterów, które znajdziesz w naszej ofercie. Mamy zarówno sześciokątne adaptery do kół 12/3 mm, 12/4 mm oraz 12/6 mm, jak i łączniki elastyczne (sprzęgła aluminiowe) w rozmiarach 5/5 mm i 5/8 mm. Nie zabrakło także aluminiowych hubów mocujących o budowie w kształcie tarczy, wyposażonej w otwory do przykręcenia rozmaitych elementów mechanicznych (niekoniecznie kół napędowych, gdyż sprawdzają się one także w wielu rozmaitych mechanizmach, np. konstrukcji chwytaków i robotycznych manipulatorów).

Szerokość opakowania 8 cm
Wysokość opakowania 1.1 cm
Głębokość opakowania 10 cm
Masa opakowania 0.02 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Sześciokątny adapter do kół - 12mm/6mm - 2szt. - Pololu 2686

5/5

Średnia Ocena

1

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Janusz G. 29.09.2021 Potwierdzony zakup
Produkt spełnia swoją funkcję

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: