Koło zębate 20T - 3mm

Indeks: GRL-12578 EAN: 5904422341237

Aluminiowe koło zębate posiadające 20 zębów. Produkt stanowi element montażowy, którego średnica wynosi 18 mm, wysokość jest równa 8,5 mm, a średnica otworu to 3 mm

Koło zębate 20T - 3mm
8,90 zł
7,24 zł netto
Producent: OEM

Opis produktu: Koło zębate 20T - 3 mm

Aluminiowe koło zębate posiadające 20 zębów. Produkt stanowi element montażowy, którego średnica wynosi 18 mm, wysokość jest równa 8,5 mm, a średnica otworu to 3 mm.

Specyfikacja techniczna koła zębatego

  • Ilość zębów: 20
  • Materiał: aluminium
  • Średnica koła: 18 mm
  • Wysokość: 8,5 mm
  • Średnica otworu: 3 mm
Koło zębate 20T - 3 mm - z łożyskiem.

Koło zębate 20T - 3 mm.

Wysokiej jakości zębatka 20T, przeznaczona do pracy z paskami zębatymi. Element jest wykonany z aluminium i wyposażony w dwie śruby dociskowe z nacięciem imbusowym, pozwalające na pewne zamocowanie zębatki na wale napędowym o średnicy 3 mm. Dwa poszerzone kołnierze na brzegach koła zębatego uniemożliwiają przypadkowe zsuwanie się paska.

Zębatka jest przeznaczona do realizacji napędów liniowych oraz przekładni pasowych. Nadaje się do budowy niewielkich frezarek CNC, drukarek 3D oraz innych maszyn i mechanizmów, w których przeniesienie napędu odbywa się za pomocą pasków zębatych. Warto pamiętać, że tego typu elementy nie współpracują bezpośrednio z innymi kołami zębatymi – kształt zębów jest dostosowany tylko i wyłącznie do odpowiedniego rodzaju paska.

Przejściówki do silników i enkoderów

W codziennej praktyce napotykamy na problem rozbieżności pomiędzy średnicami wałków napędowych silników, osi enkoderów, kół jezdnych, zębatek i innych elementów mechanicznych. Z tego względu często jedynym wyjściem z sytuacji jest zastosowanie odpowiedniego adaptera, pełniącego nie tylko rolę przejściówki redukcyjnej o dwóch różnych średnicach otworów, ale także realizującego dodatkowe funkcje.

Doskonałym przykładem będą tutaj elastyczne sprzęgła aluminiowe – pozwalają one nie tylko dopasować do siebie silnik i enkoder (lub inny element, np. śrubę napędową) o różnych średnicach wałków, ale także redukują drobne niedokładności montażowe. Tego typu rozwiązanie jest powszechnie stosowane do łączenia śrub realizujących posuw głowicy drukarki 3D w osi Z (pionowej) z silnikami krokowymi.

W naszej ofercie oprócz sprzęgieł elastycznych znajdziesz też aluminiowe huby mocujące oraz sześciokątne adaptery do montażu kół napędowych.

Szerokość opakowania 4.8 cm
Wysokość opakowania 0.9 cm
Głębokość opakowania 3 cm
Masa opakowania 0.004 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: