Sześciokątny adapter do kół - 12mm/3mm - 2szt. - Pololu 2682

Indeks: PLL-06091 EAN: 5904422307332

Aluminiowy adapter konwertujący 12 milimetrowy, sześciokątny wał pasujący do wielu różnych kół, na 3 milimetrowy wał silnika. Długość adaptera jest równa 17 mm.

Sześciokątny adapter do kół - 12mm/3mm - 2szt. - Pololu 2682
24,50 zł
19,92 zł netto
Zapłać później
Sześciokątny adapter do kół - 12mm - rozmiar wału:
Producent: Pololu

Opis produktu: Sześciokątny adapter do kół - 12mm/3mm - 2szt.

Aluminiowy, lekki adapter konwertujący 12 milimetrowy, sześciokątny wał pasujący do wielu różnych kół, na tradycyjny, 3 milimetrowy wał silnika. Długość adaptera jest równa 17 mm. Zestaw zawiera 2 sztuki adaptera, niezbędne śrubki oraz klucz montażowy.

 

Adapter przeznaczony jest dla wszystkich silników o 3 mm wale, np. silniki typu micro. Pasuje m. in. do kół Dagu Wild Thumper.

 

Wymiary

Pobierz rysunek w formacie PDF.

 

W naszej ofercie dostępne również inne adaptery 12 mm.

Uniwersalna przejściówka do montażu kół napędowych

Sześciokątny adapter do kół – 12mm/3mm umożliwia proste zamocowanie kół napędowych z wpustem sześciokątnym (np. dostępnych w naszej ofercie Dagu Wild Thumper) na wale wyjściowym silnika lub przekładni (o średnicy równej 3 mm).

Adapter ma postać sześciokątnej tulei aluminiowej o długości 17 mm, która z jednej strony posiada gwintowany otwór M4, z drugiej zaś wpust o średnicy 3 mm, wyposażony w podwójne gwinty M3, przeznaczone do wkręcenia krótkich śrubek dociskowych. Podczas montażu należy pamiętać, by najpierw zamontować adapter na osi silnika/przekładni, a dopiero po tym etapie przejść do przykręcania samego koła (w przeciwnym razie dostęp do śrubek dociskowych może być mocno utrudniony).

Adaptery do silników – do czego służą?

Montaż kół napędowych, zębatek czy kół pasowych może nastręczać problemów w przypadku gdy średnica osi silnika lub wału napędowego przekładni nie pasuje do wpustu znajdującego się w mocowanym elemencie. W takich sytuacjach zastosowanie znajdują specjalnie do tego celu zaprojektowane przejściówki do silników. W większości przypadków mają one postać sztywnej tulei redukcyjnej, pozwalającej na bezproblemowe przejście z jednego rozmiaru wałka na inny.

Dość często można także spotkać aluminiowe sprzęgła elastyczne o charakterystycznym kształcie spiralnie nacinanego walca. Przeznaczenie tych elementów jest jednak nieco inne – sprzęgła nie nadają się wprawdzie do mocowania kół napędowych, ale są niezbędne w budowie drukarek 3D, ploterów CNC i innych precyzyjnych mechanizmów, w których zachodzi potrzeba kompensacji niewielkich niedokładności kątowych lub przesunięć pomiędzy osią silnika (zwykle krokowego), a napędzanym elementem (np. śrubą).

Szerokość opakowania 7.5 cm
Wysokość opakowania 1.2 cm
Głębokość opakowania 10 cm
Masa opakowania 0.015 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Sześciokątny adapter do kół - 12mm/3mm - 2szt. - Pololu 2682

5/5

Średnia Ocena

2

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Antonín 28.11.2023 Potwierdzony zakup Opinia tłumaczona
W porządku
Piotr 10.03.2023 Potwierdzony zakup
Wszystko ok

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: