Kategorie

Mikrokontrolery

Zadaniem takich części jak mikrokontrolery jest m.in. sterowanie urządzeniami i inteligentnymi układami elektronicznymi. Ich konstrukcja oparta jest na układzie scalonym, wykorzystującym procesor, pamięć RAM, Flash, wyjścia, wejścia i liczniki. Rozbudowa tego elementu zależy od oczekiwań samych użytkowników, a możliwości są ogromne. Wszystkie szczegółowe informacje odnośnie poszczególnych parametrów znajdziecie w naszym sklepie, odwiedzając stronę danego produktu. Jeśli jednak pojawiają się jakieś wątpliwości, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Podkategorie

  • AVR AVR

    Mikrokontrolery (uC) z rodziny AVR są bardzo popularne wśród hobbystów, nie tylko w Polsce. Kiedyś, środowisko Bascom AVR - kompilator języka BASIC dla tych mikrokontrolerów - spowodowało, że chętnie stosowane były w amatorskich projektach. Układy z tej rodziny są idealne do...

  • NXP NXP

    Oferujemy znakomite mikroprocesory marki NXP. To wysokowydajne układy logiczne wyposażone w rdzenie Cortex (M3 lub M4 - w zależności od modelu). Takie urządzenia sprawdzą się doskonale w projektach, w których zadania wymagają większej mocy obliczeniowej. To doskonała baza do...

  • STM32 STM32

    STM32


Mikrokontroler w każdej zaawansowanej konstrukcji – zadbaj o jego wydajność

Jest to część, która oferuje niezwykłą różnorodność pod względem wielkości i parametrów. W tej kategorii znaleźć można różne warianty, np. z rodziny AVR firmy Atmel, z serii LPC, czy chociażby mikrokontroler STM32.

Można zauważyć także, że ich cena zależna jest od skomplikowania. Niewielkie 8-nóżkowe mikrokontrolery o niewielkim taktowaniu i małej ilości pamięci Flash, to koszt rzędu kilku złotych. Dużo wydajniejsze produkty mogą kosztować już kilkadziesiąt złotych od sztuki, lecz ich funkcjonalność jest znacznie większa. Gwarantujemy, że warto do zaawansowanych projektów stosować droższe i mocniejsze wyposażenie, ponieważ zadanie tego bardzo małego elementu jest wyjątkowo odpowiedzialne. Powstanie także mniejsze ryzyko przegrzania, awarii lub uszkodzenia (w razie konieczności zalecamy wykorzystywać potencjał systemów chłodzących).

Mikrokontrolery - szeroko stosowane w wielu urządzeniach elektronicznych

Znajdują one swoje zastosowanie we wszystkich prostych i skomplikowanych urządzeniach, maszynach, układach i systemach. Mikrokontroler odpowiada między innymi za kontakt, komunikację, regulację i sterowanie zewnętrznymi narzędziami (np. drukarką biurową lub automatycznym ekspresem do kawy) i wewnętrznymi częściami. Wszystko zależy od tego, jak zostaną zaprojektowane.

Cały geniusz mikrokontrolerów polega na tym, że jest to w pełni autonomiczny system składający się z mikroprocesorów. Dzięki temu nie wymaga dodatkowych podzespołów, części i elementów, więc jest samowystarczalny. Nie wiesz, jak dopasować odpowiedni model dla swoich potrzeb? W takim razie jesteśmy do dyspozycji i jako pasjonaci technologii chętnie odpowiemy na wszystkie wiadomości. Zadowolenie naszych klientów to priorytet dla całej załogi Botland.com.pl.