Przewód do czujnika odległości Sharp GP2Y0A51 - Pololu 2411

Indeks: PLL-04883 EAN: 5904422304584

Przewód z wtyczką do czujnika odległości Sharp GP2Y0A51 o długości 30 cm. 

Przewód do czujnika odległości Sharp GP2Y0A51 - Pololu 2411
7,25 zł
5,89 zł netto
Producent: Pololu

Opis produktu: Przewód do czujnika odległości Sharp GP2Y0A51 - Pololu 2411

Przewód umożliwia połączenie czujnika Sharp GP2Y0A51 z modułami sterującymi. Ten rodzaj przewodu z jednej strony posiada złącze dopasowane do gniazda sensora, z drugiej natomiast są wolne przewody, na które można założyć dowolny konektor.

Specyfikacja przewodu

  • Złącze JST ZH 3x1
  • Rodzaj przewodów: 28 AWG
  • Długość: 30 cm
  • końcówka: wolny przewód

Czujnik odległości Sharp

Przewód w połączeniu z czujnikiem Sharp GP2Y0A51. Przedmiotem sprzedaży jest przewód, czujnik można nabyć osobno.

Wysokiej jakości przewód do dalmierza na podczerwień

Przewód do czujnika odległości Sharp GP2Y0A51 umożliwia podłączenie dalmierza do dowolnego układu elektronicznego, zbudowanego w oparciu o płytkę stykową, platformę Arduino, Raspberry Pi (przy zastosowaniu odpowiedniej nakładki z przetwornikiem ADC) lub dowolny inny minikomputer.

Nic nie stoi także na przeszkodzie, by wykorzystać prezentowany kabel w samodzielnie zaprojektowanym i zbudowanym urządzeniu elektronicznym – wolne końce przewodu można wykorzystać do zamontowania dowolnego złącza (np. wtyki BLS współpracujące z goldpinami) lub przylutować je bezpośrednio do padów na płytce drukowanej. Sprawdź też inne akcesoria do czujników odległości dostępne w tej kategorii naszego sklepu.

Dalmierze Sharp – jak działają i do czego można je wykorzystać?

Analogowe czujniki odległości firmy Sharp działają w oparciu o metodę triangulacji – wbudowana w strukturę czujnika dioda LED emituje niewidoczne światło podczerwone, które - po odbiciu od znajdującej się przed czujnikiem przeszkody – powraca do specjalnego fotodetektora przez niewielką soczewkę. W zależności od odległości czujnika od przeszkody promień światła pada na inną część detektora, zaś układ elektroniczny przetwarza jego sygnał wyjściowy na napięcie, dostępne na wyjściu czujnika.

Z uwagi na prostą konstrukcję, analogowe dalmierze Sharp generują sygnał nieliniowo zależny od odległości – im bliżej znajduje się przeszkoda, tym wyższe jest napięcie wyjściowe. Rzeczywistą odległość można łatwo wyliczyć na podstawie wykresu, znajdującego się w nocie katalogowej producenta – dla ułatwienia podpowiemy, że jedną z najprostszych metod jest użycie tzw. tablicy LUT (look-up-table).

Szerokość opakowania 5 cm
Wysokość opakowania 0.2 cm
Głębokość opakowania 6.5 cm
Masa opakowania 0.002 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: