Drukarka 3D - Creality Ender-3

Indeks: CRL-12198 EAN: 6971636408758

Drukarka 3D Creality Ender-3 firmy Creality przeznaczona do druku elementów o wymiarach 220 x 220 x 250 mm. Wymiary konstrukcji to 440 x 410 x 465 mm. Zestaw składa się z częściowo złożonych elementów, dzięki czemu montaż trwa kilkanaście minut

Drukarka 3D - Creality Ender-3
949,00 zł
771,54 zł netto
Zapłać później
Dostawa 48 szt. zaplanowana na 2024-04-30
Oczekiwanie na dostawę
Producent: Creality

Opis drukarki 3D - Creality Ender 3

Drukarka 3D firmy Creality przeznaczona do druku elementów o wymiarach 220 x 220 x 250 mm. Wymiary konstrukcji to 440 x 410 x 465 mm. Drukarka posiada interfejs w języku angielskim. Zestaw składa się z częściowo złożonych elementów, dzięki czemu montaż trwa kilkanaście minut. Drukarka posiada dyszę o średnicy 0,4 mm z aktywnym chłodzeniem w postaci wentylatorów. Obsługuje filamenty o średnicy 1,75 mm.

Razem z marką Creality opracowaliśmy nowy firmware w języku polskim dla drukarek Ender.

Zestaw zawiera

  • Drukarka Ender-3
  • Próbka filamentu
  • Karta SD

Przedmiotem sprzedaży jest oryginalna drukarka firmy Creality 3D.

Producent odnotował problemy podczas druku wykorzystując filament ABS. Zalecamy korzystanie z filamentów PLA.

Creality Ender-3

Creality Ender-3.

Creality Ender-3 do druku 3D

Drukarka 3D Creality Ender-3 to model, który znakomicie sprawdzi się do szybkiego i niedrogiego drukowania detali trójwymiarowych. Urządzenie wyposażone jest w szereg rozwiązań ułatwiających pracę, między innymi stół roboczy z możliwością podgrzania do temperatury 110°C, dyszę z aktywnym systemem chłodzenia, czy opcję automatycznego wznowienia druku po odcięciu zasilania.

Drukarka ma wbudowany zasilacz 24 V, dzięki czemu do pracy wystarczy jej podłączenia do napięcia sieciowego o wartości od 110 do 240 V (częstotliwość 50 lub 60 Hz). Dane projektowe mogą być dostarczane do urządzenia online lub za pośrednictwem karty SD, a obsługiwane formaty plików to STL, obj i G-Code (oprogramowanie Cura, Repetier-Host lub Simplify3D).

Dysza drukarki ma średnicę 0,4 mm (opcjonalnie 0,3 lub 0,2 mm) i rozgrzewa się maksymalnie do temperatury 255°C, co umożliwia precyzyjne drukowanie z filamentu wykonanego z różnych materiałów - między innymi PLA, gradientu, a także wielu innych.

Creality Ender 3 – opinie

Drukarka 3D – Creality Ender-3 ma opinię bezawaryjnego, prostego w obsłudze urządzenia, które świetnie nadaje się dla początkujących użytkowników. Ogromnym plusem jest brak konieczności skomplikowanej kalibracji czy samodzielnego wprowadzania poprawek w konstrukcji: drukarka działa znakomicie od razu po złożeniu.

Montaż drukarki również nie sprawia użytkownikowi szczególnych trudności, ponieważ podstawowe elementy urządzenia są już złożone, dzięki czemu przed rozpoczęciem pracy wystarczy połączyć je ze sobą.

Automatyczne wznowienie drukowania w modelu Creality Ender 3

Drukarka automatycznie wznowi drukowanie modelu od ostatniego położenia głowicy po niespodziewanej utracie zasilania. 

Bezpieczeństwo i komfort pracy

Model Ender 3 zbiera również bardzo pozytywne opinie, jeśli chodzi o bezpieczeństwo – wszystkie przewody są dobrze zaizolowane i mają odpowiednią grubość, a potencjalnie niebezpieczne elementy urządzenia są wyraźnie oznaczone.

Drukarka jest też wyposażona w szereg udogodnień ułatwiających pracę użytkownika, między innymi możliwość drukowania online, opcję wznowienia pracy po utracie zasilania czy wbudowany zasilacz 24 V, dzięki któremu można podpiąć urządzenie bezpośrednio do sieci energetycznej.

Funkcja automatycznego wznowienia drukowania

Funkcja automatycznego wznowienia drukowania.

1. Część produktu jest drukowana przed wyłączeniem zasilania.

2. Wznowienie druku pozostałej części po włączeniu zasilania.

Temperatura stołu roboczego wynosi 110 °C

Temperatura stołu roboczego wynosi 110°C.

Szybkie rozgrzewanie

Stół roboczy drukarki rozgrzewa się do 110 °C w ok. 5 minut. 

Creality Ender-3 - montaż i kalibracja

Drukarka 3D Creality Ender-3 w wersji do samodzielnego złożenia jest wyjątkowo prosta w montażu - od wyjęcia z pudełka do uruchomienia urządzenia wystarczy mniej niż pół godziny. Producent udostępnia użytkownikom szczegółowy instruktaż, a odpowiednie wskazówki są również dołączone do zestawu.

W przypadku modelu Creality Ender-3 kalibracja ręczna nie jest potrzebna - wszystko odbywa się automatycznie po uruchomieniu drukarki, co zapewnia wyjątkowo dużą dokładność i znacznie przyspiesza pracę.

Akcesoria dodatkowe

W zestawie oprócz elementów niezbędny do zmontowania drukarki znajdują się także akcesoria dodatkowe. Narzędzia pomagają w procesie druku modelu 3D.

Zestaw akcesoriów do drukarki 3D Creality

Akcesoria zawarte w zestawie do drukarki 3D - Creality Ender-3.

Uwaga!

Urządzenie przed podłączeniem należy zmontować zgodnie z instrukcją producenta

 

Figurka wykonana na drukarce 3D - Creality Ender-3.

Możliwości Ender-3

Maksymalne tempo druku w modelu Creality Ender-3 wynosi 180 mm/s, natomiast dokładność to ± 0.1 mm. Urządzenie wykorzystuje standardowy filament o średnicy 1,75 mm. Zestaw obejmuje częściowo złożoną drukarkę oraz dołączony przez producenta komplet dodatkowych narzędzi i akcesoriów ułatwiających rozpoczęcie pracy. Wymiary całego urządzenia to zaledwie 46,5 x 44 x 41 cm (przy masie 8,6 kg oraz maksymalnych rozmiarach wydruku 22 x 22 x 25 cm), dlatego ten model znakomicie sprawdzi się również w miejscach o ograniczonej ilości wolnej przestrzeni.

Atrakcyjna cena, wysoka staranność wykonania i intuicyjna obsługa sprawiają, że Creality Ender-3 to świetna propozycja dla początkujących użytkowników, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z drukiem trójwymiarowym. Drukarka może być wykorzystywana do tworzenia modeli i prototypów, biżuterii, zabawek, obudów do urządzeń elektronicznych, części zamiennych z tworzywa sztucznego oraz ozdób, a także wielu innych detali przestrzennych.

Przeczytaj więcej o druku 3D na naszym blogu!

Praktyczny zestaw z drukarką 3D Creality Ender-3

W zestawie z urządzeniem znajduje się próbka filamentu oraz karta SD, za pośrednictwem której można przenosić trójwymiarowe projekty modeli z komputera do drukarki. Oprócz tego w komplecie dołączone są narzędzia niezbędne do złożenia konstrukcji oraz szereg przydatnych akcesoriów.

Dzięki wbudowanemu zasilaczowi można podpiąć urządzenie bezpośrednio do sieci energetycznej. Dużą zaletą tego modelu jest również jego oszczędność - mimo sporej wydajności zużywa niewiele energii elektrycznej, co jest korzystne zarówno dla środowiska naturalnego, jak i dla portfela właściciela drukarki.

  

Figurka o wysokości 4 cm wykonana na drukarce 3D - Creality Ender-3.

Specyfikacja techniczna Creality Ender-3
Metoda druku: FDM
Rozmiar druku: 220 x 220 x 250 mm
Temperatura dyszy: do 255 °C
Temperatura stołu roboczego: 110 °C
Średnica dyszy: standardowa: 0,4 mm,
alternatywne: 0,2 mm i 0,3 mm
Dokładność druku:  ± 0,1 mm
Grubość druku:  od 0,1 mm do 0,4 mm
Prędkość druku:  do 180 mm/s
Obsługiwany filament: PLA, gradient
Średnica filamentu:  1,75 mm
Wyświetlacz: LCD
Oprogramowanie:  Cura, Repetier-Host, Simplify3D
Tryb pracy: on-line lub z karty SD
Format plików: STL, obj, G-Code
Napięcie zasilania:  od 110 V do 240 V (AC - sieciowe)
Napięcie pracy: 24 V (zasilacz wbudowany)
Moc całkowita: 360 W
Wymiary drukarki:   465 x 440 x 410 mm
Masa: 8,6 kg

Opinia eksperta o drukarce 3D - Creality Ender-3

Drukarka 3D Creality Ender-3 oferuje bardzo dobry stosunek ceny do jakości. To sprzęt wysokiej klasy, który zapewnia możliwości na naprawdę wysokim poziomie przy zachowaniu bardzo atrakcyjnej ceny. Creality Ender-3 to produkt, który wymaga samodzielnego złożenia, ale trwa to zaledwie kilkanaście minut, a przy okazji użytkownik od razu lepiej poznaje sprzęt, z którego będzie korzystał - według mnie to duża zaleta. Drukarka wyposażona jest też w praktyczne funkcje takie jak aktywne chłodzenie dyszy, automatyczne wznawianie pracy po utracie mocy czy błyskawiczne rozgrzewanie stołu do właściwej temperatury. Drukarka 3D Creality obsługuje między innymi filamenty typu PLA, których średnica to 1,75 mm, zapewnia szybkie tempo wydruku i wyjątkowo wysoką jakość utworzonych modeli.

Marcin Lesiński, zespół Botland

3D - rozmiar druku 220x220x250mm
3D - typ wydruku FFF/FDM
3D - dokładność 0.1 mm
3D - ilość głowic 1
3D - średnica filam. 1.75 mm
3D - prędkość druku 180 mm/s
3D - grubość druku 0.1 - 0.4 mm
3D - temp. dyszy 255 °C
3D - temp. stołu 110 °C
Szerokość opakowania 53 cm
Wysokość opakowania 18 cm
Głębokość opakowania 37 cm
Masa opakowania 7.95 kg

Marcin

05/22/23

Pytanie: Mam pytanie jaki soft wgrać i skąd żeby był jakiś program albo appka na której można coś namalować żeby potem wydrukować? MZ
Odpowiedź: W przypadku slicera producent udostępnia swój program (służy on do przystosowania wcześniej przygotowanego modelu na język zrozumiały dla drukarki):  https://www.crealitycloud.com/software-firmware/software?type=8

Jeśli chodzi o program do modelowania to niestety należy zaopatrzyć się w taki we własnym zakresie.
W sieci dostępne jest wiele programów, w tym darmowe jak na przykład Blender, Fusion360 (ograniczona wersja bezpłatna).
Krzysztof

03/16/23

Pytanie: Dzień dobry. Jaka płyta główna jest zamontowana w drukarce?
Odpowiedź: Obecnie drukarki wyposażone są w płyty 4.2.2.
Marcin

11/03/22

Pytanie: Witam, o jakiej modyfikacji Państwo piszą odnośnie używania ABS?
Odpowiedź: Producent odnotował problem z drukiem ABS przy wykorzystaniu tej drukarki. Przy ciągłej pracy na tak wysokich temperaturach niektóre elementy głowicy mogą ulec uszkodzeniu, dlatego przy tej drukarce nie zaleca się drukowania materiałami o wyższej temperaturze obróbki jak m.in. ABS.
Rozwiązaniem tego problemu może być np. zastosowanie innej głowicy lub ekstrudera wraz z głowicą - https://botland.com.pl/ekstrudery-creality/21549-ekstruder-sprite-pro-300-st-do-drukarek-creality-ender-3-ender-3-pro-ender-3-v2.html.
Dodatkowo zaleca się by ABS drukować w zamkniętej komorze, więc warto pomyśleć o zabudowaniu tej drukarki.
halemb

10/25/22

Pytanie: Witam, Jakie są różnice pomiędzy V1 a V2? Czy warto dopłacić do V2?
Odpowiedź: Myślę, że warto dopłacić. Wersja V2 ma nieco stabilniejszą ramę i posiada kilka usprawnień ułatwiających pracę np. specjalne pokrętła, które ułatwiają naciąganie pasków w drukarce oraz bardziej intuicyjny, kolorowy wyświetlacz.
Dodatkowo producent odnotował pewne trudności w druku materiałem ABS przy użyciu drukarki Ender-3, nawet po jej zabudowaniu. Wersja Ender-3 V2 była wolna od tego problemu.
Różnice nie są jakoś bardzo duże, ale mimo wszystko myślę, że warto dołożyć nieco i kupić nowszą wersję.
Roksana

03/16/22

Pytanie: Czy drukarka objęta jest gwarancją?
Odpowiedź: Na każdy produkt zakupiony w naszym sklepie obowiązuje 24 miesięczny okres gwarancyjny.
jakub

02/14/22

Pytanie: czy w tej drukarce można używać filamentu ABS?
Odpowiedź: Drukowanie filamentem ABS jest możliwie po niewielkiej modyfikacji urządzenia.  
Adam

12/29/21

Pytanie: Cześć, Czy ktoś wie co to za filament próbny jest dołączony do zestawu?
Odpowiedź: Producent do drukarki dostarcza niewielką ilość filamentu PLA, najprawdopodobniej własnej produkcji.
  

Opinie o produkcie

Drukarka 3D - Creality Ender-3

4.9/5

Średnia Ocena

120

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Paweł▀ 03.04.2024 Potwierdzony zakup
Sprzęt w 1oO % zgodny z opisem. Ten fakt już może zasługiwać na wysoką ocenę, lecz dałbym gwiazdkę więcej gdybym mógł za szybką obsługę wysyłki. Zamówienie zostało spakowane i wysłane tego samego dnia co złożenie zamówienia, a następnego dnia paczka była już u mnie. Wielkie dzięki następne zakupy również będą u was. ☺️🔥👏
Mateusz 21.02.2024 Potwierdzony zakup
Dobra tania drukarka na start dla majsterkowiczów. Jeżeli lubisz się bawić i ulepszać sprzęt to jest to drukarka dla ciebie. Przez bardzo dużą popularność i wsparcie od społeczności, powstało bardzo dużo modeli i dodatków stworzonych specjalnie pod tą drukarkę. Umożliwia ona na dosyć duże osiągi jak na cene. Jednak drukarka w stanie prosto z pudełka nie jest w stanie drukować giętkich filamentów jak TPU przez ustawienie z rurką bowden.
Jacek 24.07.2023 Potwierdzony zakup
działa jak natura chciała
Adrian 20.07.2023 Potwierdzony zakup
Drukarka wykonana solidnie i estetycznie, bardzo dobry stosunek jakości do ceny, wymaga ręcznej regulacji poziomu tacki pokrętłami, co wymaga nabycia nieco wprawy, polecam też używanie filamentów lepszej jakości.
Maciej 12.07.2023 Potwierdzony zakup
świetny sprzęt,bardzo dobrej jakości jak za te pieniądze.Trzeba dodatkowo wykupić sobie oprogramowanie , ale i tak uważam ,że jak na perwsza drukarkę tego typu , to warto było kupić.
Krzysztof 12.06.2023 Potwierdzony zakup
jako pierwsza drukarka / super wybór bardzo cicha = ustawiona jest nie w piwnicy / nie na strychu / nie w szafie = tylko przy łóżku wydruki są super = jak na innych wyższej klasy drukarek np. PRUSA w dodatku jest bardzo duża ilość podzespołów , które sam mogę dodrukować i wymienić . Jedynie czasami trudność sprawiała instrukcja dostarczona od producenta = ale wtedy YT dawał radę polecam sklep polecam drukarkę jeżeli masz marzenie zacząć przygodę z drukiem 3d , a nie wiesz czy będzie Cię na to stać i czy twój dzieciak chwyci bakcyla = to ta drukarka jest na początek idealna . dziś po 4 dniach od zakupu u mnie drukarka pracuje 24h , nawet na noc nastawiamy produkty . A co ludzie wymyślą do druku to nawet nigdy bym nie przypuszczał : nie tylko zabawki , nie tylko figurki ale wazony dla żony pod kwiaty lub inne praktyczne rzeczy ... dla żony :)
Nikodem 06.06.2023 Potwierdzony zakup
OK. OK.
Jitka 05.06.2023 Potwierdzony zakup Opinia tłumaczona
Wszystko działa, drukuje ładnie. Mamy nadzieję, że to trwa :-)
Kacper 27.05.2023 Potwierdzony zakup
dobrze drukuje ale trzeba dobrze wypoziomować stół.
Marcin 25.05.2023 Potwierdzony zakup
Idealna dla początkujących
Alena 19.05.2023 Potwierdzony zakup Opinia tłumaczona
Zadowolenie.
Tomasz 09.04.2023 Potwierdzony zakup
Super sprzęt
Damian 26.03.2023 Potwierdzony zakup
Bardzo dobra drukareczka jedyne co polecam dokupić sobie szybę na stół . bo ten nie stety nie jest magnetyczny i ciężko odrywa się wydrukowane elementy
Gabriel 20.03.2023 Potwierdzony zakup
Produkt dostarczony w bez uszkodzeń, fajna drukarka dla początkujących osób, czas składania ok.2h. Druk wychodzi ładny, lecz potrzeba jest pobawienia się trochę z ustawieniami slicera
Piotr 13.03.2023 Potwierdzony zakup
Jest ok
Adrian 06.03.2023 Potwierdzony zakup
Towar zgodny z opisem
Maciej 06.03.2023 Potwierdzony zakup
Wszystko zgodne z opisem. Żadnych problemów ze złożeniem, wydruki bez zastrzeżeń.
Aga 22.02.2023 Potwierdzony zakup
Genialna! Polecam.
Maciej 09.02.2023 Potwierdzony zakup
Pierwsza drukarka jaka kiedykolwiek miałem, ucze sie na niej od podstaw. Prosta obsluga, na necie pelno filmow z instrukcjami. Stol troche krzywy ale daje rade, szklana plyta powinna to zniwelowac. Z duza predkoscia drukiwania 170mm/s wychodza bardzo dobre druki. Wydaje mi się że to dobry zakup
Jakub 09.02.2023 Potwierdzony zakup
Bardzo przyzwoita drukarka na początek
Michal 30.12.2022 Potwierdzony zakup Opinia tłumaczona
Działa świetnie, tak jak powinien. Drukuje świetnie
Agnieszka 28.12.2022 Potwierdzony zakup
Wszystko zgodne z opisem.
Jakub 25.12.2022 Potwierdzony zakup
Produkt miło nas zaskoczył.
szczepan 21.12.2022 Potwierdzony zakup
:):):)
Paweł 19.12.2022 Potwierdzony zakup
To moja pierwsza styczność z drukarką 3d, ale za to w pełni pokrywa moje potrzeby. Jestem mile zaskoczony.
Wojtek 12.12.2022 Potwierdzony zakup
Jest to pierwsza moja drukarka i w ogóle początek z drukiem 3d,jestem mega zadowolony.

Odpowiedź do: Wojtek

:)
Paweł 05.12.2022 Potwierdzony zakup
Porządny sprzęt. Zmontowałem i wstępnie skalibrowałem. Dziś pewnie przekonam się jak drukuje.
Alena 02.12.2022 Potwierdzony zakup Opinia tłumaczona
idealny
Marcin 09.11.2022 Potwierdzony zakup
Testujemy jakości jest ok wygląd zgodnie z opisem
Szymon 31.10.2022 Potwierdzony zakup
Wszystko Ok

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: