Drukarka 3D - Creality Ender-3

Indeks: CRL-12198 EAN: 6971636408758

Drukarka 3D Creality Ender-3 firmy Creality przeznaczona do druku elementów o wymiarach 220 x 220 x 250 mm. Wymiary konstrukcji to 440 x 410 x 465 mm. Zestaw składa się z częściowo złożonych elementów, dzięki czemu montaż trwa kilkanaście minut

879,00 zł
714,63 zł netto
Dostępny, wysyłka 24h!
SPRAWDŹ ILOŚĆ
Wysyłka 24h
30 dni na zwrot
Producent: Creality

Opis drukarki 3D - Creality Ender 3

Drukarka 3D firmy Creality przeznaczona do druku elementów o wymiarach 220 x 220 x 250 mm. Wymiary konstrukcji to 440 x 410 x 465 mm. Drukarka posiada interfejs w języku angielskim. Zestaw składa się z częściowo złożonych elementów, dzięki czemu montaż trwa kilkanaście minut. Drukarka posiada dyszę o średnicy 0,4 mm z aktywnym chłodzeniem w postaci wentylatorów. Obsługuje filamenty PLA, TPU, itp. o średnicy 1,75 mm.

Zestaw zawiera

 • Drukarka Ender-3
 • Próbka filamentu
 • Karta SD

Przedmiotem sprzedaży jest oryginalna drukarka firmy Creality 3D.

Producent odnotował problemy podczas druku wykorzystując filament ABS. Zalecamy korzystanie z filamentów PLA.

Creality Ender-3

Creality Ender-3.

Creality Ender-3 do druku 3D

Drukarka 3D Creality Ender-3 to model, który znakomicie sprawdzi się do szybkiego i niedrogiego drukowania detali trójwymiarowych. Urządzenie wyposażone jest w szereg rozwiązań ułatwiających pracę, między innymi stół roboczy z możliwością podgrzania do temperatury 110°C, dyszę z aktywnym systemem chłodzenia, czy opcję automatycznego wznowienia druku po odcięciu zasilania.

Drukarka ma wbudowany zasilacz 24 V, dzięki czemu do pracy wystarczy jej podłączenia do napięcia sieciowego o wartości od 110 do 240 V (częstotliwość 50 lub 60 Hz). Dane projektowe mogą być dostarczane do urządzenia online lub za pośrednictwem karty SD, a obsługiwane formaty plików to STJ, obj i G-Code (oprogramowanie Cura, Repetier-Host lub Simplify3D).

Dysza drukarki ma średnicę 0,4 mm (opcjonalnie 0,3 lub 0,2 mm) i rozgrzewa się maksymalnie do temperatury 255°C, co umożliwia precyzyjne drukowanie z filamentu wykonanego z różnych materiałów - między innymi PLA, TPU, gradientu, czy włókna węglowego, a także wielu innych.

Creality Ender 3 – opinie

Drukarka 3D – Creality Ender-3 ma opinię bezawaryjnego, prostego w obsłudze urządzenia, które świetnie nadaje się dla początkujących użytkowników. Ogromnym plusem jest brak konieczności skomplikowanej kalibracji czy samodzielnego wprowadzania poprawek w konstrukcji: drukarka działa znakomicie od razu po złożeniu.

Montaż drukarki również nie sprawia użytkownikowi szczególnych trudności, ponieważ podstawowe elementy urządzenia są już złożone, dzięki czemu przed rozpoczęciem pracy wystarczy połączyć je ze sobą.

Automatyczne wznowienie drukowania w modelu Creality Ender 3

Drukarka automatycznie wznowi drukowanie modelu od ostatniego położenia głowicy po niespodziewanej utracie zasilania. 

Bezpieczeństwo i komfort pracy

Model Ender 3 zbiera również bardzo pozytywne opinie, jeśli chodzi o bezpieczeństwo – wszystkie przewody są dobrze zaizolowane i mają odpowiednią grubość, a potencjalnie niebezpieczne elementy urządzenia są wyraźnie oznaczone.

Drukarka jest też wyposażona w szereg udogodnień ułatwiających pracę użytkownika, między innymi możliwość drukowania online, opcję wznowienia pracy po utracie zasilania czy wbudowany zasilacz 24 V, dzięki któremu można podpiąć urządzenie bezpośrednio do sieci energetycznej.

Funkcja automatycznego wznowienia drukowania

Funkcja automatycznego wznowienia drukowania.

Temperatura stołu roboczego wynosi 110 °C

Temperatura stołu roboczego wynosi 110°C.

Szybkie rozgrzewanie

Stół roboczy drukarki rozgrzewa się do 110 °C w ok. 5 minut. 

Creality Ender-3 - montaż i kalibracja

Drukarka 3D Creality Ender-3 w wersji do samodzielnego złożenia jest wyjątkowo prosta w montażu - od wyjęcia z pudełka do uruchomienia urządzenia wystarczy mniej niż pół godziny. Producent udostępnia użytkownikom szczegółowy instruktaż, a odpowiednie wskazówki są również dołączone do zestawu.

W przypadku modelu Creality Ender-3 kalibracja ręczna nie jest potrzebna - wszystko odbywa się automatycznie po uruchomieniu drukarki, co zapewnia wyjątkowo dużą dokładność i znacznie przyspiesza pracę.

Akcesoria dodatkowe

W zestawie oprócz elementów niezbędny do zmontowania drukarki znajdują się także akcesoria dodatkowe. Narzędzia pomagają w procesie druku modelu 3D.

Zestaw akcesoriów do drukarki 3D Creality

Akcesoria zawarte w zestawie do drukarki 3D - Creality Ender-3.

Uwaga!

Urządzenie przed podłączeniem należy zmontować zgodnie z instrukcją producenta

 

Figurka wykonana na drukarce 3D - Creality Ender-3.

Możliwości Ender-3

Maksymalne tempo druku w modelu Creality Ender-3 wynosi 180 mm/s, natomiast dokładność to ± 0.1 mm. Urządzenie wykorzystuje standardowy filament o średnicy 1,75 mm. Zestaw obejmuje częściowo złożoną drukarkę oraz dołączony przez producenta komplet dodatkowych narzędzi i akcesoriów ułatwiających rozpoczęcie pracy. Wymiary całego urządzenia to zaledwie 46,5 x 44 x 41 cm (przy masie 8,6 kg oraz maksymalnych rozmiarach wydruku 22 x 22 x 25 cm), dlatego ten model znakomicie sprawdzi się również w miejscach o ograniczonej ilości wolnej przestrzeni.

Atrakcyjna cena, wysoka staranność wykonania i intuicyjna obsługa sprawiają, że Creality Ender-3 to świetna propozycja dla początkujących użytkowników, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z drukiem trójwymiarowym. Drukarka może być wykorzystywana do tworzenia modeli i prototypów, biżuterii, zabawek, obudów do urządzeń elektronicznych, części zamiennych z tworzywa sztucznego oraz ozdób, a także wielu innych detali przestrzennych.

Przeczytaj więcej o druku 3D na naszym blogu!

Praktyczny zestaw z drukarką 3D Creality Ender-3

W zestawie z urządzeniem znajduje się próbka filamentu oraz karta SD, za pośrednictwem której można przenosić trójwymiarowe projekty modeli z komputera do drukarki. Oprócz tego w komplecie dołączone są narzędzia niezbędne do złożenia konstrukcji oraz szereg przydatnych akcesoriów.

Dzięki wbudowanemu zasilaczowi można podpiąć urządzenie bezpośrednio do sieci energetycznej. Dużą zaletą tego modelu jest również jego oszczędność - mimo sporej wydajności zużywa niewiele energii elektrycznej, co jest korzystne zarówno dla środowiska naturalnego, jak i dla portfela właściciela drukarki.

  

Figurka o wysokości 4 cm wykonana na drukarce 3D - Creality Ender-3.

Specyfikacja techniczna Creality Ender-3
Napięcie zasilania:  od 110 V do 240 V (AC - sieciowe)
Napięcie pracy: 24 V (zasilacz wbudowany)
Moc całkowita:  360 W
Wyświetlacz: LCD 
Prędkość druku:  do 180 mm/s
Dokładność druku:  ± 0.1 mm
Grubość druku:  od 0,1 mm do 0,4 mm
Średnica dyszy: standardowa: 0,4 mm,
alternatywne: 0,2 mm i 0,3 mm
Obsługiwany filament: PLA, TPU, gradient,
filament z włókna węglowego, itp.
Średnica filamentu:  1,75 mm
Tryb pracy: Online lub z karty SD
Format plików:  STL, obj, G-Code
Oprogramowanie:  Cura, Repetier-Host, Simplify3D
Rozmiar druku:  220 x 220 x 250 mm
Temperatura dyszy:  maks. 255 °C
Temperatura stołu roboczego:  110 °C
Wymiary drukarki:   465 x 440 x 410 mm
Masa: 8,6 kg

Opinia eksperta o drukarce 3D - Creality Ender-3

Drukarka 3D Creality Ender-3 oferuje bardzo dobry stosunek ceny do jakości. To sprzęt wysokiej klasy, który zapewnia możliwości na naprawdę wysokim poziomie przy zachowaniu bardzo atrakcyjnej ceny. Creality Ender-3 to produkt, który wymaga samodzielnego złożenia, ale trwa to zaledwie kilkanaście minut, a przy okazji użytkownik od razu lepiej poznaje sprzęt, z którego będzie korzystał - według mnie to duża zaleta. Drukarka wyposażona jest też w praktyczne funkcje takie jak aktywne chłodzenie dyszy, automatyczne wznawianie pracy po utracie mocy czy błyskawiczne rozgrzewanie stołu do właściwej temperatury. Drukarka 3D Creality obsługuje między innymi filamenty typu PLA, TPU, których średnica to 1,75 mm, zapewnia szybkie tempo wydruku i wyjątkowo wysoką jakość utworzonych modeli.

Marcin Lesiński, zespół Botland

3D - rozmiar druku 220x220x250mm
3D - typ wydruku FFF/FDM
3D - dokładność 0.1 mm
3D - ilość materiału 1
3D - średnica filam. 1.75 mm
3D - prędkość druku 180 mm/s
3D - grubość druku 0.1 - 0.4 mm
3D - temp. dyszy 255 °C
3D - temp. stołu 110 °C

Wysyłka w dniu zamówienia

Zaksięgowanie wpłaty za zamówienie na naszym koncie w dzień roboczy do godziny 12:00 oznacza wysyłkę towaru jeszcze tego samego dnia! 

Czas realizacji płatności uzależniony jest od godzin sesji ELIXIR banków nadawcy i odbiorcy przelewu (więcej informacji na ten temat np. na stronie https://www.kiedy-przelew.pl/).

Darmowa wysyłka w Polsce już od 300 zł

Jeśli kwota do zapłaty za produkty przekroczy 300 zł dostawa gratis! Dotyczy zamówień opłaconych przed wysyłką. Zamówienia pobraniowe wysyłamy gratis od 500 zł.

Zamówienia wielkogabarytowe, przekraczające standardowe wymiary przesyłek kurierskich mogą zostać wysłane na palecie. Czas doręczenia takiej przesyłki wynosi 1-3 dni robocze od momentu nadania.

Wysyłka na terenie Polski

Card image cap
Poczta Polska
 • Termin dostawy: 1-3 dni
 • Płatność z góry: od 9,90 zł
 • Płatność przy odbiorze: 17,90 zł
 • Ubezpieczenie: 1000 zł
Card image cap
Kurier GLS
 • Termin dostawy: 24h
 • Płatność z góry: od 14,90 zł
 • Płatność przy odbiorze: 22,90 zł
 • Ubezpieczenie: 6000 zł
Card image cap
Inpost Paczkomaty 24/7
 • Termin dostawy: 1-3 dni
 • Płatność z góry: od 12,90 zł
 • Ponad 11 000 Paczkomatów
 • Ubezpieczenie: 200 zł
Card image cap
Inpost Kurier
 • Termin dostawy: 24h
 • Płatność z góry: od 16,90 zł
 • Ubezpieczenie: do 100 000 zł
 • Dostawa pod wskazany adres

Wysyłka za granicę

Kurier GLS - strefa 1

Austria, Belgia, Chrowacja, Czechy, Dania, Niemcy, Holandia, Słowacja

 • Termin dostawy: 2-4 dni
 • Płatność z góry: 35 zł
Kurier GLS - strefa 2

Bułgaria, Estonia, Francja, Litwa, Luksemburg,  Łotwa, Portugalia, Rumunia, San Marino, Słowenia, Węgry, Włochy

 • Termin dostawy: 2-5 dni
 • Płatność z góry: 50 zł
Kurier GLS - strefa 3

Finlandia, Grecja, Hiszpania, Irlandia, Szwecja

 • Termin dostawy: 2-7 dni
 • Płatność z góry: 80 zł

Formy płatności

Card image cap
PayU
 • Płatność natychmiastowa. Twoja wpłata trafi na nasze kontro w ciągu kilku minut.

  W tym:
Card image cap
Przelewy24
 • Szybki przelew internetowy. Twoją wpłatę otrzymamy w ciągu kilku minut.

  W tym:
Card image cap
Przelew tradycyjny
 • Po złożeniu zamówienia otrzymasz od nas numer konta bankowego do dokonania przelewu.

  W zależności od banku Twoja wpłata dotrze do nas w ciągu 1-2 dni roboczych.
Card image cap
Pobranie
 • Za zakupy zapłacisz bezpośrednio przy odbiorze paczki. Pamiętaj o przygotowaniu odliczonej kwoty.

  Maksymalna wartość zamówienia płatnego za pobraniem to 6 000 zł.

Roksana

03/16/22

Pytanie: Czy drukarka objęta jest gwarancją?
Odpowiedź: Na każdy produkt zakupiony w naszym sklepie obowiązuje 24 miesięczny okres gwarancyjny.
jakub

02/14/22

Pytanie: czy w tej drukarce można używać filamentu ABS?
Odpowiedź: Drukowanie filamentem ABS jest możliwie po niewielkiej modyfikacji urządzenia.  
Adam

12/29/21

Pytanie: Cześć, Czy ktoś wie co to za filament próbny jest dołączony do zestawu?
Odpowiedź: Producent do drukarki dostarcza niewielką ilość filamentu PLA, najprawdopodobniej własnej produkcji.

Opinie o produkcie

Drukarka 3D - Creality Ender-3

4.8/5

Średnia Ocena

64

Opinie Klientów
17.05.2022
Produkt bardzo szybko dotarł. Wszystko sprawne i działa bez problemu. Jedyny problem wystąpił z kalibracja urządzenia - jest dość skomplikowany . Najogólniej Polecam.
20.04.2022
Fajny sprzęt ale potrzebne jest wyuczenie kilku istotnych rzeczy aby druk był dobrej jakości
15.02.2022
produkt prawie bez zastrzeżeń oprócz delikatnie wygiętego stołu co jest pospolitym problemem w tego typu drukarkach. Ogólnie polecam
08.02.2022
Jest to moje pierwsza drukarka. Dużo osób ja polecało zwracając uwagę na drobne mankamenty które mogą wystąpić. U mnie wszystko było idealnie. Wydruki wychodzą super!
20.01.2022
Za taką cenę drukarka sprawuje się dobrze. W moim egzemplarzu trafiły się jednak małe niedoróbki, na przykład niektóre śruby fabrycznie nie były w pełni dokręcone, co powodowało "latanie" podłoża oraz osi Z, a także wiatrak 4010 czasami się blokował, przez co psuł się cały wydruk przez blokowanie dyszy. Na szczęście usterki można łatwo zdiagnozować oraz naprawić. Przed przystąpieniem do dużych projektów polecam popróbować drukowanie mniejszych figurek oraz benchmarków celem sprawdzenia ewentualnych problemów i poprawy ustawień drukarki.
09.01.2022
Drukarka spełnia wszystkie racjonalne oczekiwania, starannie złożona i po drobnych regulacjach (kółka wózków, pasków klinowych) drukuje bez zniekształceń. W zestawie zapasowe elementy (m.in. śruby montażowe, paski klinowe, dysze, nakładka na blat roboczy).
06.01.2022
Wszystko ekstra, zapakowane jak trzeba, mimo potężnego uszkodzenia kartonu w transporcie, nic a nic nie dotknęło zawartości, instrukcja producenta troche kulawa dla mojego jednocyfrowego iq, ale na youtube jest wszystko pokazane krok po kroku więc w 2 godziny złożone do kupy. Na karcie pamięci są narzędzia do druku na komputer więc kozacko.
09.12.2021
Drukarka pracuje bardzo dobrze na podstawowych ustawieniach i nie wymaga skomplikowanych kalibracji, a tym bardziej modyfikacji, do normalnej pracy
08.12.2021
Warto sobie od razu kupić szklany hotbed. Produkt w stosunku cena/jakość bardzo dobry. Warto na początku chłodzenie przerobić na bardziej wydajne.
23.11.2021
W zestawie wszystko co potrzebne do złożenia. Elementy ŚWIETNIE zapakowane. Instrukcja kolorowa i czytelna. Woreczki ze śrubkami opisane. Kilka podstawowych części zapasowych też w zestawie (np. dysza i drucik-czyścik). Karta microSD i kawałek filamentu też się znalazł. Stosunek jakości do ceny: 6/5.
18.11.2021
Bawię się drukarką hobbystycznie. To moja druga drukarka i wydaje się przyjaźniejsza w użyciu i działa bez zarzutu.
09.11.2021
Urządzenie jest dość głośne - jednak za tę cenę nie można narzekać. Świetna jakość druku wybacza takie niedoskonałości :)
26.10.2021
Jestem bardzo mile zaskoczony doskonałą jakością wykonania. Wszystkie części są dobrze spasowane. Solidne wykonanie. Miałem z początku problem z biciem osi Y w jednym miejscu. Wyglądało to jakby jedna z rolek miała jakieś wgłębienie i wyraźnie czuć było przeskok, ale po delikatnym poluzowaniu śrub ekscentrycznych i dokładnym przeczyszczeniu prowadnic problem zniknął. Generalnie dobry produkt.
03.10.2021
Drukarka bardzo dobrze wykonana, producent przewidział dodanie na przykład zapasowych śrub do zestawu oraz narzędzi do jego złożenia. Jedynie przydatne okazało się posiadanie kątowników do prawidłowego zmontowania zestawu.
28.09.2021
Doskonały wybór na początek przygody. nie jest to demon dokładności ani prędkości ale z drugiej strony nie mam za bardzo porównania. Zdecydowanie gadget wart swojej ceny, rozwojowy, kreatywny. Bajka. przyjdzie taki czas że dam się synowi pobawić jego prezentem.
27.09.2021
Świetna zabawka, bardzo dobry stosunek jakości do ceny. stół krzywy i musiałem dokupić szybę ale byłem na to przygotowany.
27.09.2021
Korzystam z produktu w celach hobbystycznych. Urządzenie składa się względnie dobrze, choć polecam zarezerwować sobie godzinkę, żeby zrobić to w spokoju :) Polecam każdemu, kto zaczyna swoją przygodę z drukiem 3D.
23.09.2021
Produkt zgodny z opisem, druk fajny, ale jak wszystkiego nowego tak i tej drukarki trzeba się nauczyć, ogólnie pozytyw ;)
03.09.2021
Jak na pierwszą drukarkę 3D, jest to idealny produkt. Nie jest bardzo głośna, ale raczej w tym samym pokoju podczas drukowania spać się nie da. Wydruki mają dobrą jakość, sam proces jest jednak dosyć czasochłonny . Warto wspomnieć ze jeżeli to twoj pierwszy sprzęt zaopatrz się w klej (najlepiej w spreju) do maty na której pracuje drukarka i szpulę filamentu, ponieważ probka którą dają w opakowaniu jest bardzo mała. Jako pierwszy taki sprzęt naprawdę polecam, szczególnie za taką cenę.
29.08.2021
Paczka zawierała wszystkie elementy 😁fantastyczna zabawa. Polecam wszystkim niezdecydowanym 😎
29.08.2021
Wszystko jak w najlepszym porządku jeżeli chodzi o jakość. Jedyny minus to że taśma od wyświetlacza była uszkodzona(przecięta). Jako drukarka dla początkującego jak najbardziej na plus
25.08.2021
Świetna drukarka w stosunku do ceny, obszar druku jest wystarczający do tworzenia małych części
20.08.2021
Doskonałe rozwiązanie do domowego warsztatu lub jako drukarka edukacyjna. Wysoka precyzja druku ale niska prędkość produkcyjna, jednak tej cenie nie ma to znaczenia. Polecam wszystkim którzy bawią się modelarstwem, elektroniką lub majsterkowaniem.
16.08.2021
Jakość super - trzeba przyłożyć się do dobrego skręcenia - a potem to już tylko ogień :)
18.07.2021
Świetny sposób na wejście do druku 3D. Dla hobbystycznych zastosowań wystarcza w zupełności
03.07.2021
Moje pierwsze zetknięcie z tematem druku 3D. Po tygodniu mało intensywnych prób jestem zadowolony i zachwycony łatwością obsługi. Przed kupnem i na początku zabawy polecam poczytanie porad w internecie na temat udoskonalenia tej drukarki.
13.06.2021
Super zabawa, dla początkujących. Łatwy montaż. O obsłudze trzeba trochę pooglądać na YouTube. Jakość druku zadowalająca.
02.06.2021
Przystępna cena za taką jakość. Trzeba pobawić się ustawieniami temperatury i regulacją stołu ale to w sumie standardowe rzeczy. Ogólnie polecam
31.05.2021
Polecam wszystkim początkującym zainteresowanym drukiem 3D. Na prawdę świetna jakość druku. Złożenie urządzenia z wideo instrukcja na YouTube jest bajecznie prosta. Drukarka ma otwartą konstrukcje, a więc łatwo można ją zmodyfikować i zwiększyć jej możliwości.
22.03.2021
Bardzo dobra relacja ceny do jakości. Idealny sprzęt na początek. Zaskakująco łatwo uzyskać już pierwsze wydruki w poprawnej jakości. Gniazdo karty pamięci powinno być gdzie indziej usytuowane, obsługa zdecydowanie nie jest wygodna, ale i na to jest sposób :) Dużą zaletą jest społeczność zbudowana wokół tej drukarki, mnóstwo ulepszeń prezentowanych przez użytkowników. Dobra baza na start.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: