Drukarka 3D - Creality Ender-3
Drukarka 3D - Creality Ender-3
 - zdjęcie 1
 - zdjęcie 2
Drukarka 3D - Creality Ender-3 - zdjęcie 3
Drukarka 3D - Creality Ender-3 - zdjęcie 4

Drukarka 3D - Creality Ender-3

Indeks: CRL-12198 EAN: 6971636408758
BOTLAND B. DERKACZ SPÓŁKA JAWNA Opinie z ekomi-pl.com

Drukarka 3D Creality Ender-3 firmy Creality przeznaczona do druku elementów o wymiarach 220 x 220 x 250 mm. Wymiary konstrukcji to 440 x 410 x 465 mm. Zestaw składa się z częściowo złożonych elementów, dzięki czemu montaż trwa kilkanaście minut

600,81 zł
600,81 zł netto

Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Wysyłka 24h
30 dni na zwrot
Producent: Creality

Opis drukarki 3D - Creality Ender 3

Drukarka 3D firmy Creality przeznaczona do druku elementów o wymiarach 220 x 220 x 250 mm. Wymiary konstrukcji to 440 x 410 x 465 mm. Drukarka posiada interfejs w języku angielskim. Zestaw składa się z częściowo złożonych elementów, dzięki czemu montaż trwa kilkanaście minut. Drukarka posiada dyszę o średnicy 0,4 mm z aktywnym chłodzeniem w postaci wentylatorów. Obsługuje filamenty PLA, TPU, itp. o średnicy 1,75 mm.

Zestaw zawiera

 • Drukarka Ender-3
 • Próbka filamentu
 • Karta SD

Przedmiotem sprzedaży jest oryginalna drukarka firmy Creality 3D.

Producent odnotował problemy podczas druku wykorzystując filament ABS. Zalecamy korzystanie z filamentów PLA.

Creality Ender-3

Creality Ender-3.

Creality Ender-3 do druku 3D

Drukarka 3D Creality Ender-3 to model, który znakomicie sprawdzi się do szybkiego i niedrogiego drukowania detali trójwymiarowych. Urządzenie wyposażone jest w szereg rozwiązań ułatwiających pracę, między innymi stół roboczy z możliwością podgrzania do temperatury 110°C, dyszę z aktywnym systemem chłodzenia, czy opcję automatycznego wznowienia druku po odcięciu zasilania.

Drukarka ma wbudowany zasilacz 24 V, dzięki czemu do pracy wystarczy jej podłączenia do napięcia sieciowego o wartości od 110 do 240 V (częstotliwość 50 lub 60 Hz). Dane projektowe mogą być dostarczane do urządzenia online lub za pośrednictwem karty SD, a obsługiwane formaty plików to STJ, obj i G-Code (oprogramowanie Cura, Repetier-Host lub Simplify3D).

Dysza drukarki ma średnicę 0,4 mm (opcjonalnie 0,3 lub 0,2 mm) i rozgrzewa się maksymalnie do temperatury 255°C, co umożliwia precyzyjne drukowanie z filamentu wykonanego z różnych materiałów - między innymi PLA, TPU, gradientu, czy włókna węglowego, a także wielu innych.

Creality Ender 3 – opinie

Drukarka 3D – Creality Ender-3 ma opinię bezawaryjnego, prostego w obsłudze urządzenia, które świetnie nadaje się dla początkujących użytkowników. Ogromnym plusem jest brak konieczności skomplikowanej kalibracji czy samodzielnego wprowadzania poprawek w konstrukcji: drukarka działa znakomicie od razu po złożeniu.

Montaż drukarki również nie sprawia użytkownikowi szczególnych trudności, ponieważ podstawowe elementy urządzenia są już złożone, dzięki czemu przed rozpoczęciem pracy wystarczy połączyć je ze sobą.

Automatyczne wznowienie drukowania w modelu Creality Ender 3

Drukarka automatycznie wznowi drukowanie modelu od ostatniego położenia głowicy po niespodziewanej utracie zasilania. 

Bezpieczeństwo i komfort pracy

Model Ender 3 zbiera również bardzo pozytywne opinie, jeśli chodzi o bezpieczeństwo – wszystkie przewody są dobrze zaizolowane i mają odpowiednią grubość, a potencjalnie niebezpieczne elementy urządzenia są wyraźnie oznaczone.

Drukarka jest też wyposażona w szereg udogodnień ułatwiających pracę użytkownika, między innymi możliwość drukowania online, opcję wznowienia pracy po utracie zasilania czy wbudowany zasilacz 24 V, dzięki któremu można podpiąć urządzenie bezpośrednio do sieci energetycznej.

Funkcja automatycznego wznowienia drukowania

Funkcja automatycznego wznowienia drukowania.

Temperatura stołu roboczego wynosi 110 °C

Temperatura stołu roboczego wynosi 110°C.

Szybkie rozgrzewanie

Stół roboczy drukarki rozgrzewa się do 110 °C w ok. 5 minut. 

Creality Ender-3 - montaż i kalibracja

Drukarka 3D Creality Ender-3 w wersji do samodzielnego złożenia jest wyjątkowo prosta w montażu - od wyjęcia z pudełka do uruchomienia urządzenia wystarczy mniej niż pół godziny. Producent udostępnia użytkownikom szczegółowy instruktaż, a odpowiednie wskazówki są również dołączone do zestawu.

W przypadku modelu Creality Ender-3 kalibracja ręczna nie jest potrzebna - wszystko odbywa się automatycznie po uruchomieniu drukarki, co zapewnia wyjątkowo dużą dokładność i znacznie przyspiesza pracę.

Akcesoria dodatkowe

W zestawie oprócz elementów niezbędny do zmontowania drukarki znajdują się także akcesoria dodatkowe. Narzędzia pomagają w procesie druku modelu 3D.

Zestaw akcesoriów do drukarki 3D Creality

Akcesoria zawarte w zestawie do drukarki 3D - Creality Ender-3.

Uwaga!

Urządzenie przed podłączeniem należy zmontować zgodnie z instrukcją producenta

 

Figurka wykonana na drukarce 3D - Creality Ender-3.

Możliwości Ender-3

Maksymalne tempo druku w modelu Creality Ender-3 wynosi 180 mm/s, natomiast dokładność to ± 0.1 mm. Urządzenie wykorzystuje standardowy filament o średnicy 1,75 mm. Zestaw obejmuje częściowo złożoną drukarkę oraz dołączony przez producenta komplet dodatkowych narzędzi i akcesoriów ułatwiających rozpoczęcie pracy. Wymiary całego urządzenia to zaledwie 46,5 x 44 x 41 cm (przy masie 8,6 kg oraz maksymalnych rozmiarach wydruku 22 x 22 x 25 cm), dlatego ten model znakomicie sprawdzi się również w miejscach o ograniczonej ilości wolnej przestrzeni.

Atrakcyjna cena, wysoka staranność wykonania i intuicyjna obsługa sprawiają, że Creality Ender-3 to świetna propozycja dla początkujących użytkowników, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z drukiem trójwymiarowym. Drukarka może być wykorzystywana do tworzenia modeli i prototypów, biżuterii, zabawek, obudów do urządzeń elektronicznych, części zamiennych z tworzywa sztucznego oraz ozdób, a także wielu innych detali przestrzennych.

Przeczytaj więcej o druku 3D na naszym blogu!

Praktyczny zestaw z drukarką 3D Creality Ender-3

W zestawie z urządzeniem znajduje się próbka filamentu oraz karta SD, za pośrednictwem której można przenosić trójwymiarowe projekty modeli z komputera do drukarki. Oprócz tego w komplecie dołączone są narzędzia niezbędne do złożenia konstrukcji oraz szereg przydatnych akcesoriów.

Dzięki wbudowanemu zasilaczowi można podpiąć urządzenie bezpośrednio do sieci energetycznej. Dużą zaletą tego modelu jest również jego oszczędność - mimo sporej wydajności zużywa niewiele energii elektrycznej, co jest korzystne zarówno dla środowiska naturalnego, jak i dla portfela właściciela drukarki.

  

Figurka o wysokości 4 cm wykonana na drukarce 3D - Creality Ender-3.

Specyfikacja techniczna Creality Ender-3
Napięcie zasilania:  od 110 V do 240 V (AC - sieciowe)
Napięcie pracy: 24 V (zasilacz wbudowany)
Moc całkowita:  360 W
Wyświetlacz: LCD 
Prędkość druku:  do 180 mm/s
Dokładność druku:  ± 0.1 mm
Grubość druku:  od 0,1 mm do 0,4 mm
Średnica dyszy: standardowa: 0,4 mm,
alternatywne: 0,2 mm i 0,3 mm
Obsługiwany filament: PLA, TPU, gradient,
filament z włókna węglowego, itp.
Średnica filamentu:  1,75 mm
Tryb pracy: Online lub z karty SD
Format plików:  STL, obj, G-Code
Oprogramowanie:  Cura, Repetier-Host, Simplify3D
Rozmiar druku:  220 x 220 x 250 mm
Temperatura dyszy:  maks. 255 °C
Temperatura stołu roboczego:  110 °C
Wymiary drukarki:   465 x 440 x 410 mm
Masa: 8,6 kg

Opinia eksperta o drukarce 3D - Creality Ender-3

Drukarka 3D Creality Ender-3 oferuje bardzo dobry stosunek ceny do jakości. To sprzęt wysokiej klasy, który zapewnia możliwości na naprawdę wysokim poziomie przy zachowaniu bardzo atrakcyjnej ceny. Creality Ender-3 to produkt, który wymaga samodzielnego złożenia, ale trwa to zaledwie kilkanaście minut, a przy okazji użytkownik od razu lepiej poznaje sprzęt, z którego będzie korzystał - według mnie to duża zaleta. Drukarka wyposażona jest też w praktyczne funkcje takie jak aktywne chłodzenie dyszy, automatyczne wznawianie pracy po utracie mocy czy błyskawiczne rozgrzewanie stołu do właściwej temperatury. Drukarka 3D Creality obsługuje między innymi filamenty typu PLA, TPU, których średnica to 1,75 mm, zapewnia szybkie tempo wydruku i wyjątkowo wysoką jakość utworzonych modeli.

Marcin Lesiński, zespół Botland

3D - rozmiar druku 220x220x250mm
3D - typ wydruku FFF/FDM
3D - dokładność 0.1 mm
3D - ilość materiału 1
3D - średnica filam. 1.75 mm
3D - prędkość druku 180 mm/s
3D - grubość druku 0.1 - 0.4 mm
3D - temp. dyszy 255 °C
3D - temp. stołu 110 °C

Wysyłka w dniu zamówienia

Zaksięgowanie wpłaty za zamówienie na naszym koncie w dzień roboczy do godziny 12:00 oznacza wysyłkę towaru jeszcze tego samego dnia! 

Czas realizacji płatności uzależniony jest od godzin sesji ELIXIR banków nadawcy i odbiorcy przelewu (więcej informacji na ten temat np. na stronie https://www.kiedy-przelew.pl/).

Darmowa wysyłka w Polsce już od 300 zł

Jeśli kwota do zapłaty za produkty przekroczy 300 zł dostawa gratis! Dotyczy zamówień opłaconych przed wysyłką. Zamówienia pobraniowe wysyłamy gratis od 500 zł.

Wysyłka na terenie Polski

Card image cap
Poczta Polska
 • Termin dostawy: 1-3 dni
 • Płatność z góry: od 9,90 zł
 • Płatność przy odbiorze: 17,90 zł
 • Ubezpieczenie: 1000 zł
Card image cap
Kurier GLS
 • Termin dostawy: 24h
 • Płatność z góry: od 14,90 zł
 • Płatność przy odbiorze: 22,90 zł
 • Ubezpieczenie: 6000 zł
Card image cap
Inpost Paczkomaty 24/7
 • Termin dostawy: 1-3 dni
 • Płatność z góry: od 12,90 zł
 • Ponad 11 000 Paczkomatów
 • Ubezpieczenie: 200 zł
Card image cap
Inpost Kurier
 • Termin dostawy: 24h
 • Płatność z góry: od 16,90 zł
 • Ubezpieczenie: do 100 000 zł
 • Dostawa pod wskazany adres

Wysyłka za granicę

Kurier GLS - strefa 1

Austria, Belgia, Chrowacja, Czechy, Dania, Niemcy, Holandia, Słowacja

 • Termin dostawy: 2-4 dni
 • Płatność z góry: 35 zł
Kurier GLS - strefa 2

Bułgaria, Estonia, Francja, Litwa, Luksemburg,  Łotwa, Portugalia, Rumunia, San Marino, Słowenia, Węgry, Włochy

 • Termin dostawy: 2-5 dni
 • Płatność z góry: 50 zł
Kurier GLS - strefa 3

Finlandia, Grecja, Hiszpania, Irlandia, Liechtenstein, Szwecja

 • Termin dostawy: 2-7 dni
 • Płatność z góry: 80 zł

Formy płatności

Card image cap
PayU
 • Płatność natychmiastowa. Twoja wpłata trafi na nasze kontro w ciągu kilku minut.

  W tym:
Card image cap
Przelewy24
 • Szybki przelew internetowy. Twoją wpłatę otrzymamy w ciągu kilku minut.

  W tym:
Card image cap
Przelew tradycyjny
 • Po złożeniu zamówienia otrzymasz od nas numer konta bankowego do dokonania przelewu.

  W zależności od banku Twoja wpłata dotrze do nas w ciągu 1-2 dni roboczych.
Card image cap
Pobranie
 • Za zakupy zapłacisz bezpośrednio przy odbiorze paczki. Pamiętaj o przygotowaniu odliczonej kwoty.

  Maksymalna wartość zamówienia płatnego za pobraniem to 6 000 zł.

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

BOTLAND B. DERKACZ SPÓŁKA JAWNA Opinie z ekomi-pl.com

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: