Promowane produkty

Polecane

Kurs elektroniki

Torby na pakiety li-pol

W miarę rozwoju branży przenośnych urządzeń elektronicznych niezbędne stały się również nowocześniejsze metody ich zasilania. Na początku producenci elektroniki zachwycili się akumulatorami litowo-jonowymi (Li-Ion), które niedługo później wyparte zostały przez nowocześniejsze i trwalsze ogniwa litowo-polimerowe (Li-Po). Wielką zaletą tych drugich jest brak tzw. efektu pamięci, który w ogniwach starszego typu przyczyniał się do stopniowego zmniejszania pojemności. Kluczowe dla bezpiecznego korzystania z „lipoli” jest ich prawidłowe przechowywanie, a także transport – najlepiej w torbach na pakiety li-pol, które znajdziesz w tej kategorii.

Ilość produktów: 2
Loading...

Torba ochronna do akumulatorów Li-Pol 23x18cm

Torba wykonana z ognioodpornego materiału, zamykana jest na mocny rzep co zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Służy do bezpiecznego ładowania, przechowywania oraz...
Indeks: AKS-10681
Indeks: AKS-10681
Wysyłka 24h
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 18,90 zł Cena 18,90 zł

Torba ochronna do akumulatorów Li-Pol 30x23cm

Torba wykonana z ognioodpornego materiału, zamykana jest na mocny rzep co zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Służy do bezpiecznego ładowania, przechowywania oraz...
Indeks: AKS-10682
Indeks: AKS-10682
Wysyłka 24h
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 19,90 zł Cena 19,90 zł

Akumulatory na miarę XXI wieku

W elektronice miarą atrakcyjności danego rozwiązania może być jego popularność. Rynek błyskawicznie weryfikuje, które pomysły warto powielać i wdrażać w swoich projektach. Z tego właśnie powodu akumulatory li-pol, bazujące na stopach litu i polimerach, tak szybko przyjęły się w smartfonach, tabletach, kamerach, dronach, a nawet w konstrukcjach amatorskich robotów. Na mariażu z „lipolami” zyskała zwłaszcza robotyka, dla której niewielkie, płaskie, stosunkowo lekkie i bardzo pojemne ogniwa otworzyły szereg możliwości konstrukcyjnych. Akumulatory takie trzeba jednak przenosić, a czasem transportować na dłuższych trasach nawet drogą lotniczą – stąd tak ważne okazują się specjalne torby na pakiety li-pol. Dlaczego ich zastosowanie bywa wręcz wymagane przez firmy transportowe?

Wielka moc w małej baterii

Akumulatory li-pol są znakomite, ale jednocześnie (podobnie jak ich poprzednicy) również delikatne. O ile akumulatory litowo-jonowe zawierały płynny lit, o tyle w li-polach znajduje się on w stanie stałym. Mimo to trzeba uważać, aby między zaciskami akumulatora nie doszło do zwarcia i pożaru, a nawet aby pojedyncze ogniwo nie wybrzuszyło się i nie uszkodziło. Torby na pakiety li-pol zapewniają akumulatorom ochronę z zewnątrz, natomiast powinno się dopilnować także właściwych warunków przechowywania. Przede wszystkim należy zadbać o to, by nigdy nie pozostawały ani w miejscach silnie nasłonecznionych/nagrzewanych, ani też w zbyt niskiej temperaturze (poniżej zera). Jeśli natomiast muszą przetrwać pewien czas bez użytkowania, należy zadbać, by poziom naładowania równy był mniej więcej fabrycznemu (czyli wynosił ok. 40%).

Wygodne torby do przechowywania akumulatorów

Torby na pakiety li-pol, które oferujemy w tej kategorii, wykonywane są z ognioodpornych materiałów. Nawet jeśli okaże się, że Twoje akumulatory miały uszkodzenia lub znalazły się w niekorzystnych warunkach i uległy zapłonowi, zadaniem opakowania jest powstrzymanie rozprzestrzeniania się ognia i zminimalizowanie ryzyka pożaru. Torby na pakiety li-pol, zamykane na rzep, odcinają dopływ tlenu, który również sprzyjałby podsycaniu płomienia. O zasadach bezpieczeństwa informuje umieszczona na torbie etykieta w jęz. angielskim. Takie zabezpieczenie będzie niezbędne zwłaszcza w samolotach – jeśli planujesz transport lotniczy „lipola” poza urządzeniem, do którego akumulator jest przeznaczony, przewoźnik ma prawo zażądać od Ciebie bezpiecznego, ognioodpornego opakowania. W naszym sklepie dostępne są torby na pakiety li-pol w dwóch rozmiarach: 23x18cm i 30x23cm.