Filtruj według
Cena
4 6
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (535) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Czujniki krańcowe do drukarek 3D - Creality

Ilość produktów: 2
Loading...

Wyłącznik krańcowy - krańcówka - endstop - do drukarek 3D - Creality

Wyłącznik krańcowy (Endstop) to element stosowany w drukarkach 3D w celu zatrzymania ruchomych części układu - na przykład ruchów karetki czy stołu. Umożliwia także wykrycie...
5.0 (7)
Indeks: CRL-19684
Indeks: CRL-19684
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 5,90 zł Cena 5,90 zł
  • Darmowa dostawa

Wyłącznik czujnik krańcowy do drukarki 3D Creality CR-200B

Moduł wyłącznika krańcowego wykorzystywany w drukarce 3D Creality CR-200B. Produkt składa się z właściwego czujnika krańcowego oraz wtyczki - wlutowanych w płytkę . Jest to...
Indeks: CRL-20485
Indeks: CRL-20485
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 8,90 zł Cena 4,45 zł
  • Wyprzedaż!
  • Darmowa dostawa
  • Promocja

Na czym polega działanie czujników krańcowych?

Wyłączniki krańcowe (występujące też pod nazwą endstop) są podzespołami, które są stosowane do zatrzymywania części ruchomych w bezpieczny sposób. Oprócz tego służą do wykrywania sytuacji, gdy osie Y, X i Z znalazłyby się w skrajnych położeniach, a dokładniej w maksymalnym i minimalnym ustawieniu. Część czujników krańcowych Creality zostało wyposażonych w specjalną dźwignię. Odpowiada ona za zwiększenie dystansu, który jest potrzebny do wyhamowania w bezpieczny sposób ruchomych elementów drukarki 3D. Dodatkową korzyścią jest zapewnienie marginesu błędu, co przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa użytkowania drukarek 3D. Jeśli drukarki przestrzenne nie miałyby czujników krańcowych, istnieje duże ryzyko uszkodzenia ruchomych i nieruchomych elementów. Ponadto uszkodzeniu mogą ulec inne sprzęty znajdujące się obok drukarki 3D.

Czym jeszcze wyróżniają się czujniki krańcowe do drukarek 3D Creality?

W ofercie sklepu Botland dostępne są oryginalne czujniki krańcowe (zwane również krańcówkami) do drukarek 3D marki Creality. Wybierając oryginalne części zamienne można liczyć na pełną kompatybilność, a przy tym niezawodne działanie oraz długą żywotność. Wybrane podzespoły dostępne w tej kategorii posiadają gniazdo pozwalające na ich podłączenie do płyty głównej. Oprócz tego proponujemy czujniki z wyprowadzonymi przewodami, które można wykorzystać do podłączenia.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej konieczne jest sprawdzenie kompatybilności z posiadaną drukarką 3D. Osoby, które mają jakiekolwiek pytania lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszymi doświadczonymi doradcami drogą mailową, telefoniczną lub za pośrednictwem formularza kontaktowego.