Filtruj według
Cena
1 2
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (535) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Tranzystory PNP

Ilość produktów: 2
Loading...

Tranzystor bipolarny PNP BC556B 65V/0,1A - 5szt.

Zestaw pięciu sztuk tranzystorów bipolarnych PNP BC556B zamkniętych w obudowie  TO-92 . Tranzystory wyposażone w trzy wyprowadzenia: emiter, baza, kolektor. Przeznaczone są do...
5.0 (2)
Indeks: AKS-19033
Indeks: AKS-19033
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 1,90 zł Cena 1,90 zł
  • Darmowa dostawa

Tranzystor bipolarny PNP BC557C 45V/0,1A - 5szt.

Tranzystor bipolarny PNP, 45 V / 0,1 A. Układ wyprowadzeń: EBC. Cena za 5 sztuk.
4.9 (5)
Indeks: UCC-02063
Indeks: UCC-02063
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 1,90 zł Cena 1,90 zł
  • Darmowa dostawa

Jak zbudowane są tranzystory PNP?

Tranzystory PNP to maleńkich rozmiarów podzespoły elektroniczne. Zbudowane są z trzech naprzemiennie złożonych płytek typu P oraz N. Dwie płytki typu P znajdują się po zewnętrznej stronie korpusu, podczas gdy w środku znajduje się jedna płytka typu N. Tak ułożone płytki są następnie zatapiane w obojętnej elektrycznie żywicy, która zapewnia im wytrzymałość strukturalną, chroni je przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także zapobiega przypadkowym zwarciom. Tranzystor typu PNP posiada trzy wyprowadzenia w postaci cienkich nóżek, w skład których wchodzi emiter, baza oraz kolektor. Emiter i kolektor zbudowane są z materiału typu P, a baza z materiału typu N.

Do czego wykorzystuje się tranzystory PNP?

Tranzystor typu PNP zazwyczaj stosowany jest w taki sposób, aby emiter był podłączony do pozytywnego źródła ładunku elektrycznego, a jego baza do uziemienia. W efekcie prąd będzie płynął przez emiter do kolektora. Tranzystory PNP mogą być wykorzystywane jako różnego rodzaju przełączniki, które przy pomocy niewielkiego ładunku prądu umożliwiają dostarczenie energii elektrycznej do innego podzespołu elektronicznego znajdującego się w danym układzie. Tranzystor mocy PNP sprawdzi się także jako wzmacniacz sygnału prądu zmiennego (AC).