Kategorie

Złącza USB

Złącza USB - Wynalezienie i wprowadzenie na rynek standardu US, pozwoliło na znaczne uproszczenie połączeń między komputerami a urządzeniami zewnętrznymi. Szerokie zastosowanie interfejsu USB spowodowało diametralne zwiększenie stopnia kompatybilności między wieloma urządzeniami. Współcześnie produkowane komputery klasy PC mają standardowo na wyposażeniu co najmniej 2 porty USB, które umożliwiają podłączenie do komputera rozmaitych urządzeń zewnętrznych, takich jak np. klawiatura, mysz, drukarka, router Wi-Fi, a także przenośne urządzenia z funkcją magazynowania danych.

Filtrowanie

Złącza - Typ
Złącza - Standard
Ilość pinów
Raster

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Gniazdo USB do obudowy i złącza USB typu A

Wykorzystywane najczęściej w komputerach złącze USB typu A, ma płaski, prostokątny kształt. Zastosowanie płaskich konektorów zamiast okrągłych wpłynęło pozytywnie na żywotność i łatwość łączenia i rozłączania urządzeń USB ze złączem. Złącze USB typu A zostało zaprojektowane przede wszystkim z myślą o podłączaniu urządzeń podrzędnych do komputera. Jest to ważne z tego względu, że pojedynczy port USB dostarcza zasilanie napięciem 5VDC. Przewody ze złączami USB typu A żeńskiego po obu stronach, używa się do dwustronnej transmisji danych między dwoma komputerami. Standardowy przewód USB typu A nie jest zaprojektowany do takiego zadania, a jego użycie w niewłaściwy sposób, może spowodować nieodwracalne uszkodzenia komputerów współpracujących, a nawet wywołać powstanie pożaru. Wybierając przewód USB z dwustronnym złączem typu żeńskiego, sprawdź jego przepustowość danych, porównując z wymaganiami sprzętowymi urządzeń, które chcesz ze sobą połączyć za jego pomocą. Gniazda USB to bardzo szeroka grupa asortymentu naszego sklepu. W ofercie posiadamy różne tzw. końcówki USB wraz z portami USB (wejście USB).

Gniazdo USB do zabudowy i złącza USB typu B

Złącze USB typu B zostało zaprojektowane z myślą o urządzeniach zewnętrznych, podłączanych do komputera bazowego. Takie złącze ma przekrój prostokątny z dwoma narożami pod kątem 45°. Podobnie jak złącze typu A, posiada ciasno uformowane wyprowadzenia zapewniające trwały i niezawodny styk. Złącze USB typu B jest złączem do transmisji danych do urządzeń nadrzędnych. Z tego powodu, większość zewnętrznych komunikujących się z komputerem poprzez port USB, wymaga zastosowania przewodu typu A-B. Złącze USB typu B jest popularne m.in. w drukarkach. Port USB to podstawowy element nowoczesnych urządzeń. W naszej ofercie znajdziesz także gniazdo USB B do zabudowy i montażu.

Gniazdo USB do lutowania i złącza USB typu C

Złącze USB typu C jest jednym z najnowszych na rynku rozwiązań w zakresie fizycznego łączenia ze sobą urządzeń komputerowych. Złącze USB C charakteryzuje się symetryczną budową minimalizującą ryzyko wystąpienia próby nieprawidłowego podłączenia. Złącze USB typu C wspiera standardy USB 1.1, USB 2.0, USB 3.0, USB 3.1 oraz jest unifikowane za pomocą przewodów ze starszymi typami złączy USB, takimi jak złącza typu A, B, microB i innymi. Zastosowanie złącza USB typu C przy standardzie USB 3.1, pozwala na przesył danych między urządzeniami z przepustowością 10 Gbit/s, a także dostarczenie zasilania przy maksymalnym napięciu do 20 V, prądzie do 5 A oraz mocy 100 W. Ponadto, złącze USB typu C umożliwia obsługę interfejsu DisplayPort i kwadrofonicznego systemu audio. Gniazdo USB C to bardzo popularny produkt w naszym sklepie. Gniazdo typu C znajduje się w dużej ilości nowoczesnych urządzeń.

Gniazdo USB do montażu i złącza Micro USB typu B

Wprowadzone przez organizację USB Implementers Forum złącze Micro USB typu B, jest stosowane w telefonach komórkowych, systemach nawigacji GPS, komputerach PDA oraz kamerach cyfrowych. Złącze Micro USB typu B jest nieco mniejsze względem złączy typu Mini USB, ale także umożliwia przesył danych przy przepustowości do 480 Mb/s. W zależności od aplikacji stosuje się wszystkie wyprowadzenia składowe złącza w celu przesyłu danych między urządzeniami i dostarczenia zasilania, a dla ładowarek do telefonów i innych przenośnych urządzeń używane są tylko wyprowadzenia do masy i zasilania. W ofercie znajdziesz także gniazdo micro usb do lutowania czy port micro USB oraz wtyk micro usb do lutowania.

Wtyczka USB do samodzielnego montażu i Złącza USB typu Mini-B

Złącze USB typu Mini-B, jest najczęściej spotykane w wersji z czterema i pięcioma wyprowadzeniami. Takie złącze jest nieco mniejsze od złącza USB typu A. Nowszym standardem bazującym na USB Mini-B jest złącze typu USB OTG, które umożliwia podłączenie urządzeń peryferyjnych dedykowanych standardowo do komputerów klasy PC, do takich urządzeń jak telefony dotykowe i tablety. Mniej popularnym złączem USB typu Mini-B, jest jego wersja 4-pinowa - takie złącze jest spotykane w niektórych kamerach cyfrowych.

Wszystkie wymienione produkty to złącze USB 2.0 lub port USB 2.0. Polecamy jednak także nowy typ gniazd USB 3.0.

Wtyczki USB do samodzielnego montażu i złącza USB 3.0 typu A

Złącze USB 3.0 typu A, jest identyczne w swojej budowie ze standardowym złączem USB typu A stosowanym m.in. w standardach USB 1.1 i USB 2.0, a zewnątrz wyróżnia się niebieskim kolorem konektora i izolacji wyprowadzeń. Takie złącze zostało zaprojektowane z myślą o przesyłaniu danych o przepustowości do 5 Gb/s, ale umożliwia ono także przesył danych z mniejszą prędkością, zapewniając kompatybilność ze starszymi standardami złączy USB. Złącze USB 3.0 typu A jest używane w zewnętrznych dyskach twardych, laptopach, a także rozbudowanych systemach łączności teleinformatycznej.