Naukowa zabawa. Interaktywny rzutnik Planetarium - Clementoni 50871
- Nowość!
- Darmowa dostawa
Druk przestrzenny jeszcze jakiś czas temu był tylko wymysłem filmowców, tworzących kino s-f. W 1984 roku Chuck Hull opracował pierwszą technikę druku 3D zwaną Stereolitografią (SLA). Później przyszła pora na kolejne techniki drukowania jak FDM czy SLS. Aż w roku 2006 Adrian Bowyer zapoczątkował projekt RepRap, którego przeznaczeniem było stworzenie maszyny, która byłaby w stanie sama się replikować, co pozwoliłoby na diametralne zmniejszenie kosztów i wyjście do każdego zainteresowanego. Drukarki 3D Dobot to nasza propozycja dla każdego miłośnika elektroniki i majsterkowania.
Drukarka 3D Dobot Mooz-2 WiFi - Full + moduł lasera, CNC i obudowa
Drukarka 3D zaprojektowana przez Dobot. Rozmiar formowania to 130 x 130 x 130 mm. Posiada modułową konstrukcję wykonaną z metalu, dzięki czemu montaż jest szybki i łatwy , a...Drukarka 3D Dobot Mooz 2 Plus WiFi 3w1
Drukarka Mooz 2 Plus z dodatkowymi modułami CNC oraz głowicy laserowej . Urządzenie firmy Dobot umożliwia łatwą wymianę poszczególnych rozszerzeń. Konstrukcja wykonana...Drukarka 3D Dobot Mooz 2 Plus WiFi 2w1
Modułowa drukarka 3D Dobot Mooz 2 Plus zawierająca moduł z dyszą do druku 3D oraz moduł do grawerowania laserowego . Drukarka pozwala tworzyć konstrukcje o wymiarach...Zobacz również
Obecnie istnieje wiele metod druku 3D różniących się od siebie diametralnie i dających zupełnie inne możliwości ich wykorzystania. Najpopularniejsze dzisiaj rodzaje druku to FDM, czyli termoplastyczny materiał wyciskany przez dysze. MJP jest metodą napylania cienkimi warstwami światłoutwardzalnego foto polimeru. CJP to barwiony z palety CMYK gipsowy proszek, SLS to stapianie cienkich warstw proszku za pomocą lasera. DMLS to odmiana SLS, z tym że proszek jest metaliczny oraz Binder Jetting, czyli łączenie za pomocą ciekłego spoiwa metalicznych, bądź piaskowych proszków. Drukarki 3D Dobot dostępne w naszym sklepie korzystają z metody FDM.
Dobot to przemyślane rozwiązania, wychodzące naprzeciw oczekiwaniom klientów. Złożenie drukarki 3D Dobot zajmuje według producenta dziesięć minut, a to za sprawą ich modułowemu designowi. Pozwala to na łatwe transportowanie danego urządzenia bądź jego rozbudowę o dodatkowe moduły. Modele Mooz dzięki wymiennym częściom i głowicom można w łatwy sposób przekształcić w trzy różne urządzenia. Pierwszy tryb z pojedynczą pionową osią jest trybem najefektywniejszym, Tryb z podwójnymi osiami jest natomiast najbardziej precyzyjny, a w trybie Delta 3D mamy możliwość druku wielokolorowego.
Dzięki zastosowaniu prowadnic liniowych i silnika klasy przemysłowej drukarki 3D Dobot oferują precyzję druku wynosząca do 0,02 mm, a dokładność kontroli to aż 0,005 mm. Aluminiowa konstrukcja to nie tylko niebagatelny design, ale również stabilność pracy i redukcja wibracji. Wyświetlacz LCD wyglądający jak smartfon pozwala na dokładną kontrolę nad projektem. Przesyłanie plików odbywa się za pomocą kabla USB, U-dysku bądź Wi Fi. Modele Mooz współpracują z popularnymi programami jak Cura, Printrun czy Slic3r.
Drukowanie przestrzenne polega na tworzeniu trójwymiarowego, fizycznego przedmiotu na podstawie projektu komputerowego. Najczęściej model tworzony jest warstwowo.
Druk 3D wykorzystuje się między innymi w przemyśle, medycynie, motoryzacji, nauce czy podczas tworzenia dzieł sztuki.
FDM (fused deposition modeling) to metoda druku 3D z termoplastycznego materiału w formie filamentu, który jest rozgrzewany i wyciskany przez dyszę, warstwa po warstwie tworząc trójwymiarowy model.
Osoby zarabiające na druku 3D tworzą i sprzedają między innymi figurki do gier planszowych, dekoracje, makiety, funkcjonalne prototypy, części do urządzeń elektronicznych czy elementy konstrukcyjne różnych przedmiotów.