Kategorie

Drukarki 3D Dobot

Druk przestrzenny jeszcze jakiś czas temu był tylko wymysłem filmowców, tworzących kino s-f. W 1984 roku Chuck Hull opracował pierwszą technikę druku 3D zwaną Stereolitografią (SLA). Później przyszła pora na kolejne techniki drukowania jak FDM czy SLS. Aż w roku 2006 Adrian Bowyer zapoczątkował projekt RepRap, którego przeznaczeniem było stworzenie maszyny, która byłaby w stanie sama się replikować, co pozwoliłoby na diametralne zmniejszenie kosztów i wyjście do każdego zainteresowanego. Drukarki 3D Dobot to nasza propozycja dla każdego miłośnika elektroniki i majsterkowania.

Filtrowanie

Filament - materiał
Filament - średnica
Kolor
Masa
Producenci
3D - rozmiar druku
3D - typ wydruku
3D - prędkość druku
3D - grubość druku
3D - ilość materiału
3D - dokładność
3D - temp. dyszy
3D - temp. stołu
3D - średnica filam.

Drukowanie przestrzenne

Obecnie istnieje wiele metod druku 3D różniących się od siebie diametralnie i dających zupełnie inne możliwości ich wykorzystania. Najpopularniejsze dzisiaj rodzaje druku to FDM, czyli termoplastyczny materiał wyciskany przez dysze. MJP jest metodą napylania cienkimi warstwami światłoutwardzalnego foto polimeru. CJP to barwiony z palety CMYK gipsowy proszek, SLS to stapianie cienkich warstw proszku za pomocą lasera. DMLS to odmiana SLS, z tym że proszek jest metaliczny oraz Binder Jetting, czyli łączenie za pomocą ciekłego spoiwa metalicznych, bądź piaskowych proszków. Drukarki 3D Dobot dostępne w naszym sklepie korzystają z metody FDM.

Dobot Mooz

Dobot to przemyślane rozwiązania, wychodzące naprzeciw oczekiwaniom klientów. Złożenie drukarki 3D Dobot zajmuje według producenta dziesięć minut, a to za sprawą ich modułowemu designowi. Pozwala to na łatwe transportowanie danego urządzenia bądź jego rozbudowę o dodatkowe moduły. Modele Mooz dzięki wymiennym częściom i głowicom można w łatwy sposób przekształcić w trzy różne urządzenia. Pierwszy tryb z pojedynczą pionową osią jest trybem najefektywniejszym, Tryb z podwójnymi osiami jest natomiast najbardziej precyzyjny, a w trybie Delta 3D mamy możliwość druku wielokolorowego.

Sprawdzona jakość

Dzięki zastosowaniu prowadnic liniowych i silnika klasy przemysłowej drukarki 3D Dobot oferują precyzję druku wynosząca do 0,02 mm, a dokładność kontroli to aż 0,005 mm. Aluminiowa konstrukcja to nie tylko niebagatelny design, ale również stabilność pracy i redukcja wibracji. Wyświetlacz LCD wyglądający jak smartfon pozwala na dokładną kontrolę nad projektem. Przesyłanie plików odbywa się za pomocą kabla USB, U-dysku bądź Wi Fi. Modele Mooz współpracują z popularnymi programami jak Cura, Printrun czy Slic3r.