Filtr do żywicy

Indeks: DNG-17691 EAN: 5904422328450

Filtr przeznaczony do oczyszczania żywicy z zanieczyszczeń mogących negatywnie wpływać na jakość wydruków. Jest stosowany głównie do usuwania cząstek utwardzonego materiału do drukowania z niewykorzystanej po zakończeniu formowania modelu żywicy, która znajduje się w zbiorniku. Zastosowanie filtra umożliwia jej ponowne wykorzystanie bez obawy o pogorszenie jakości przyszłych wydruków. Stożkowaty kształt uławia przelewanie oczyszczonej żywicy do dowolnego pojemnika. Produkt wykonany jest z wytrzymałego, lakierowanego papieru. Na wierzchołku stożka znajduje się sitko z nylonu, na którym zatrzymują się zanieczyszczenia.  

Filtr do żywicy
2,90 zł
2,36 zł netto
Producent: OEM

Opis produktu: Filtr do żywicy

Filtr przeznaczony do oczyszczania żywicy z zanieczyszczeń mogących negatywnie wpływać na jakość wydruków. Jest stosowany głównie do usuwania cząstek utwardzonego materiału do drukowanianiewykorzystanej po zakończeniu formowania modelu żywicy, która znajduje się w zbiorniku. Zastosowanie filtra umożliwia jej ponowne wykorzystanie bez obawy o pogorszenie jakości przyszłych wydruków. Stożkowaty kształt uławia przelewanie oczyszczonej żywicy do dowolnego pojemnika. Produkt wykonany jest z wytrzymałego, lakierowanego papieru. Na wierzchołku stożka znajduje się sitko z nylonu, na którym zatrzymują się zanieczyszczenia.

Filtr do żywicy

Filtr do żywicy.

W naszej ofercie dostępne są również żywice przeznaczone do drukarek 3D.

W naszej ofercie dostępne są również żywice przeznaczone do drukarek 3D.

Wskazania do zastosowania filtra

Ponowne użycie żywicy, która była już wykorzystywana do drukowania może powodować powstawanie nieprawidłowości widocznych na wydruku. Żywicę powinno oczyszczać się po każdym drukowaniu. Koniecznie należy to zrobić jeśli widoczne są: 

  • Kawałki przyschniętej żywicy lub osad na dnie zbiornika drukarki
  • Zanieczyszczenia pojawiające się na powierzchni żywicy

Specyfikacja filtra do żywicy

  • Materiał wykonania: papier lakierowany, nylon
  • Wymiary złożonego filtra: 160 x 160 x 230 mm

Jak odzyskać materiał po druku SLA?

O ile w technologii FFF/FDM straty materiału są z reguły niewielkie (wiążą się co najwyżej z koniecznością wydruku supportów), o tyle w przypadku SLA wokół modelu pozostaje sporo niezużytej żywicy. Na szczęście materiał ten można wykorzystać ponownie.

Płynna żywica UV, która nie została utwardzona podczas procesu drukowania, zachowuje swoje właściwości. Wystarczy zatem oczyścić ją, wykorzystując filtr do żywicy i zlać, a następnie użyć ponownie podczas kolejnych wydruków.

Dlaczego żywica wymaga filtrowania?

W niewykorzystanym materiale znajdują się drobiny, które zostały utwardzone niejako obok wytwarzanych detali. Mogą pojawić się również minimalne zanieczyszczenia. Zastosowanie filtru do żywicy sprawia, że niepożądane cząstki zatrzymują się na nylonowym sitku.

Papierowa tuba z sitkiem jest nieodłącznym wyposażeniem podczas pracy z technologią SLA, ale w naszym sklepie znajdziesz także inne przydatne akcesoria do drukarek 3D – w tym same termoutwardzalne żywice o doskonałych parametrach.

Szerokość opakowania 15 cm
Wysokość opakowania 2.5 cm
Głębokość opakowania 21 cm
Masa opakowania 0.008 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Filtr do żywicy

4.7/5

Średnia Ocena

4

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.

Opinie:

PETER 25.12.2023 Potwierdzony zakup Opinia tłumaczona
Działa bez zarzutu
Martin 18.11.2023 Potwierdzony zakup Opinia tłumaczona
👍🏼👍🏼👍🏼👍🏼👍🏼👍🏼
František 28.09.2023 Potwierdzony zakup Opinia tłumaczona
W porządku
Tomasz A. 27.09.2021 Potwierdzony zakup
Większe od normalnych i działają jak powinny.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: