Filtruj według
Cena
99 299
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (529) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Pióra drukujące 3D

Ilość produktów: 2
Loading...

Sunlu SL-300A - długopis 3D

Długopis 3D od Sunlu, który pozwala rysować, projektować i tworzyć w dowolny sposób. Umożliwia tworzenie niepowtarzalnych dzieł sztuki i pozwala poszerzać umiejętności...
5.0 (13)
Indeks: SLU-19064
Indeks: SLU-19064
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 299,00 zł Cena 299,00 zł
  • Darmowa dostawa

Azure Film AZPEN1-M - długopis 3D - niebieski

Długopis 3D w obudowie o kolorze niebieskim, umożliwia tworzenie trójwymiarowych rysunków w powietrzu z wykorzystaniem odpowiedniego materiału w postaci filamentu ....
4.8 (19)
Indeks: AZU-20752
Indeks: AZU-20752
Oczekiwanie na dostawę
Towar w trakcie przyjęcia - dostępny w ciągu kilku dni
Cena podstawowa 99,90 zł Cena 99,90 zł
  • Darmowa dostawa

Szkicowanie w trzech wymiarach

Pióro do drukowania 3D to urządzenie, które może rysować w powietrzu lub na niemalże dowolnych powierzchniach. Długopis do drukowania 3D wykorzystuje tworzywo termoplastyczne, takie jak np. ABS, który jest wykorzystywany przez wiele drukarek 3D. Pióro zawiera w sobie elektryczna grzałkę, która topi tworzywo sztuczne, które następnie ochładza się, gdy wychodzi z końca pióra niczym krem z tradycyjnej “szprycki” do ozdabiania ciast. Pióro działa podobnie do drukarek 3D, ale pozwala ćwiczyć użytkownikowi tworzenie własnoręcznie wyrafinowanych trójwymiarowych kształtów, a dodatkowo omija konieczność korzystania z oprogramowania do modelowania trójwymiarowego (CAD). Rozwiązanie to idealnie nadaje się do zabawy jak i sporządzania szybkich szkiców trójwymiarowych obiektów.

Szeroka gama obsługiwanych materiałów

Pióra do druku 3D wykorzystują, podobnie jak klasyczne drukarki 3D, materiały termoplastyczne do wytwarzania drukowanego elementu. Dzięki temu korzystać można z szerokiej gamy materiałów do druku 3D, takich jak PLA, PETG, ABS czy TPU. Dzięki temu pióro drukujące 3D jest bardzo uniwersalnym narzędziem do szkicowania w trzech wymiarach. Dodatkowo, możliwe jest poprawianie czy uzupełnianie przedmiotów wykonanych na klasycznej numerycznie drukarce 3D, dzięki kompatybilności materiałowej.

Potencjalne aplikacje - nie tylko zabawka

Pierwsze pióra drukujące 3D, jakie pojawiły się na rynku, miały być głównie zabawkami edukacyjnymi dla najmłodszych. Pozwalają one na rozwijanie kreatywności i zdolności artystycznych u najmłodszych. Szybko zauważono, że tego rodzaju system sprawdza się nie tylko w zakresie edukacji. Został on szybko zaadaptowany przez dorosłych twórców i profesjonalistów, którzy wykorzystują pióra do druku 3D do wstępnego szkicowania elementów mechanicznych czy poprawiania prototypowych wydruków z klasycznych drukarek 3D.

Pióra drukujące 3D - FAQ

Wybierając pisak 3D należy przede wszystkim zwrócić uwagę na typ modelowania (np. FDM), a także rodzaj filamentu (np. PLA). Warto również sprawdzić możliwość zmiany prędkości wydruku, zakresu pracy, temperatury dyszy, średnicy materiału termoplastycznego (np. 1,75 mm) i kompatybilne dysze (a dokładniej ich średnice). Wybrane modele pisaków 3D są wyposażone w dodatkowe funkcje typu automatyczne chowanie filamentu i zabezpieczenia w postaci natychmiastowego wyłączenia zasilania.

Długopis 3D to urządzenie umożliwiające tworzenie wydruków trójwymiarowych dzięki wykorzystaniu materiału termoplastycznego, czyli filamentu. Pisak 3D pozwala na rysowanie w powietrzu, w praktycznie każdej płaszczyźnie. W urządzeniu znajduje się grzałka, której głównym zadaniem jest rozgrzanie termoplastu do temperatury, w której filament zmienia stan skupienia ze stałego na płynny. W dużym uproszczeniu długopis 3D działania podobnie do drukarek 3D.