Odstraszacz gryzoni - mocna dioda LED - Viano OD-08

Indeks: VIA-16623 EAN: 5903111328092

Oferujemy znakomite urządzenie firmy Viano – ultradźwiękowy odstraszacz na gryzonie. Instalacja takiego urządzenia to doskonały sposób, aby pozbyć się niechcianych szkodników z domu lub zapewnić sobie bezpieczeństwo w tym zakresie. Urządzenie z głośnością około 100 dB (+/- 20%) stale emituje dźwięki o bardzo wysokich częstotliwościach. Straszak ma również wbudowaną silną błyskową diodę LED.

Odstraszacz gryzoni - mocna dioda LED - Viano OD-08
102,30 zł
83,17 zł netto
Zapłać później
Producent: Viano

Opis produktu: Odstraszacz gryzoni - mocna dioda LED - Viano OD-08

Oferujemy znakomite urządzenie firmy Viano – ultradźwiękowy odstraszacz na gryzonie. Instalacja takiego urządzenia to doskonały sposób, aby pozbyć się niechcianych szkodników z domu lub zapewnić sobie bezpieczeństwo w tym zakresie (jeśli jeszcze do tego nie doszło). Urządzenie z głośnością około 100 dB (+/- 20%) stale emituje dźwięki o bardzo wysokich częstotliwościach, które są nieprzyjemne dla gryzoni, dlatego te ich unikają.

 

Straszak, oprócz głośnego buzzera generującego fale dźwiękowe, ma wbudowaną silną błyskową diodę LED. Jest ona wykorzystywana do odstraszania gryzoni, które będą reagowały negatywnie również na migające światło. Taki rodzaj odstraszacza działa szczególnie dobrze, ponieważ większość gryzoni (a także łasice czy kuny) to zwierzęta nocne.

Odstraszacz swoim wyglądem przypomina zasilacz sieciowy.

Odstraszacz swoim wyglądem przypomina zasilacz sieciowy.

Gryzonie to poważny problem w wielu domach

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w mieście, czy pod miastem - każdy budynek może być narażony na wchodzące do środka gryzonie. Takie zwierzęta zbliżają się do ludzkich siedzib, idąc za wonią pokarmu lub poszukując nowego lokum osłoniętego murami. Niestety, wchodząc do budynku, bardzo często uszkadzają jego instalację i wyposażenie, których naprawa może wiązać się z dużymi wydatkami.

 

Oprócz szkód w postaci niesprawnego sprzętu w mieszkaniu, do którego dostały się myszy czy szczury, szybko można wyczuć charakterystyczny zapach moczu i najczęściej znaleźć odchody w pobliżu zapasów jedzenia. Takie szkodniki stanowią poważne zagrożenie, ponieważ przenoszą choroby groźne dla człowieka, a dotykając pożywienia i chodząc w pobliżu niego, dodatkowo zwiększają ryzyko zachorowania. Dlatego warto upewnić się, że do Twojego mieszkania czy domu nie mają dostępu gryzonie. 

Wtyczka pasuje do standardowych gniazdek stosowanych na terenie Polski.

Wtyczka pasuje do standardowych gniazdek stosowanych na terenie Polski.

Instalacja straszaka na kuny, myszy i szczury

Odstraszacz jest skonstruowany tak, aby jego instalacja była szybka, prosta i intuicyjna. Urządzenie jest niewielkie i ma wbudowaną wtyczkę kompatybilną ze standardowymi ściennymi gniazdami prądu zmiennego (230 V). Straszak wystarczy podłączyć do prądu, aby zaczął pracować, a w razie potrzeby można go kontrolować również umieszczonym w dolnej części dwustanowym przełącznikiem kołyskowym (I/0).

Różne częstotliwości dają wiele możliwości

Urządzenie wyposażone jest w system, który dba, aby emitowane częstotliwości stale się zmieniały i nie przekraczały określonych progów. Chodzi o to, aby żaden z gryzoni nie przyzwyczaił się do stale generowanego dźwięku. Natomiast ograniczona skala częstotliwości to zabieg, który zabezpiecza Cię przed sytuacją, w której działanie straszaka mogłoby źle wpłynąć na Twojego kota lub psa.

Odstraszacz posiada przycisk kołyskowy pozwalający na odłączenie zasilania bez konieczności wypinania urządzenia z gniazdka.

Odstraszacz posiada przycisk kołyskowy pozwalający na odłączenie zasilania bez konieczności wypinania urządzenia z gniazdka.

Odstraszacz jest przyjazny środowisku

Dużą zaletą odstraszacza na gryzonie jest fakt, że jego działanie nie krzywdzi żadnego ze zwierząt – w przeciwieństwie do brutalnych pułapek, które jeszcze do niedawna były stosowane w celu pozbycia się szkodników z budynku. Warto również zaznaczyć, że straszak wyposażony jest w energooszczędny układ zasilania. Pobiera niewielką ilość energii, dlatego może być włączony przez 24 godziny na dobę i może generować praktycznie niezauważalne dodatkowe zużycie prądu. Urządzenie opiera swoje działanie o elektroniczny układ tranzystorowy, który jest trwały, odporny na uszkodzenia i niewrażliwy na zmiany temperatur.

Specyfikacja techniczna

  • Zasilanie: 230 V
  • Pobór prądu: 35 mA
  • Wymiary: 85 x 85 mm
  • Kąt emisji ultradźwięku do 120°
  • Zasięg ultradźwięku: do 200 metrów
  • Temperatura pracy od -30° do 70°

 


Napięcie zasil. od 230 V
Napięcie zasil. do 230 V
Szerokość opakowania 9 cm
Wysokość opakowania 9 cm
Głębokość opakowania 6.5 cm
Masa opakowania 0.116 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: