Drukarka 3D - Bambu Lab X1 Carbon Combo

Indeks: BML-24024 EAN: 6975337030980
Bambu Lab X1 Carbon to prawdziwy powiew świeżości w branży druku 3D. Jej stabilna konstrukcja o kinematyce CoreXY umożliwia pracę w bardzo dużych prędkościach, bo aż do 500 mm/s. Dzięki wykorzystaniu przez producenta potencjału sztucznej inteligencji, otrzymujemy innowacyjną przyjazną dla użytkownika drukarkę 3D, która nie wymaga zaawansowanych umiejętności i wieloletniego doświadczenia. Urządzenie dysponuje zamkniętą przestrzenią roboczą o wymiarach 256 x 256 x 256 mm. Wersja Combo zawiera dodatkowo AMS - system umożliwiający druk wielomateriałowy.
Drukarka 3D - Bambu Lab X1 Carbon Combo
6 745,00 zł
5 483,74 zł netto
Bambu Lab X1 Carbon - wersja:
Producent: Bambu Lab

Opis produktu: Drukarka 3D - Bambu Lab X1 Carbon Combo

Prekursor trendu superszybkich zaawansowanych drukarek 3D - Bambu Lab X1 Carbon w wersji Combo, która zawiera dodatkowo AMS - system umożliwiający druk wielomateriałowy. Innowacyjna konstrukcja CoreXY zapewnia drukarce najwyższą stabilność, która pozwala jej osiągać niewiarygodne prędkości. X1 Carbon potrafi drukować z prędkością aż do 500 mm/s. Urządzenie dysponuje zamkniętą przestrzenią roboczą o wymiarach 256 x 256 x 256 mm. To pozwala jej na bezproblemowe drukowanie ze specjalistycznych filamentów, również tych z dodatkiem włókna węglowego i szklanego. Dużym wsparciem dla użytkownika będzie wykorzystanie sztucznej inteligencji, która kontroluje wybrane parametry druku. Bambu Lab X1 Carbon Combo to nowoczesne, zaawansowane urządzenie, które wprowadza wiele innowacji w branży druku 3D. Do drukarki dołączono zestaw akcesoriów oraz 3 próbki filamentu.

Drukarka 3D - Bambu Lab X1 Carbon Combo.

System AMS od firmy Bambu Lab.

System AMS 

Inteligentny system AMS od firmy Bambu Lab, który umożliwia drukarce druk wielomateriałowy. Mieści 4 szpule filamentu. Dzięki niemu możesz swobodnie eksperymentować z różnymi kolorami i materiałami, aby w pełni zrealizować swoje kreatywne wizje. Pozwala również drukować podpory z materiału rozpuszczalnego w wodzie lub filamentu łatwo wyłamywanego. System wyposażony jest w szereg inteligentnych funkcji, takie jak wykrywanie splątania filamentu, hermetyczne uszczelnienie, pochłaniacz wilgoci czy technologia RFID identyfikująca zastosowany filament. Czytnik RFID współpracuje wyłącznie ze szpulami Bambu Lab.

Nowy standard prędkości

X1 Carbon Combo osiąga jedne z najwyższych wyników w zakresie prędkości wśród drukarek 3D. Urządzenie potrafi w odpowiednich warunkach pracować z prędkością nawet do 500 mm/s z przyspieszeniem 20 m/s². To znacząco skraca czas drukowania, co ma kluczowe znaczenie w dziedzinach takich jak prototypowanie, produkcja czy tworzenie zaawansowanych projektów. Na tak szybką pracę drukarka może sobie pozwolić dzięki zastosowanym przez Bambu Lab wysokiej jakości komponentom. Lekka głowica poruszająca się na wytrzymałej szynie, stalowa obudowa, mocny wentylator czy ceramiczna grzałka razem gwarantują zwinne i szybkie ruchy urządzenia.


X1 Carbon Combo została skonstruowana z wysokiej jakości komponentów.


System wykrywa różnice w grubościach warstwy.

AI ma wszystko pod kontrolą

Bambu Lab idzie o krok dalej i w swoim urządzeniu wykorzystuje potęgę sztucznej inteligencji. Monitoruje ona dokładnie cały proces druku, a w przypadku wykrycia nieprawidłowości, natychmiast powiadamia o tym użytkownika. System AI analizuje także pierwszą warstwę wydruku i sprawdza czy została poprawnie wydrukowana. Drukarka została wyposażona również w szereg inteligentnych czujników i rozwiązań, takich jak czujnik otwarcia drzwi, czujnik temperatury w komorze czy wbudowana kamera.

Stół jak od linijki!

Jako użytkownicy drukarek 3D doskonale wiemy, jak istotny wpływ na efekt końcowy druku ma odpowiednio wypoziomowany stół roboczy. Dlatego firma Bambu Lab opracowała bardzo dokładny system autopoziomowania platformy oparty na niezależnych od siebie czujnikach tensometrycznych, a także technologii Micro Lidar, która za pomocą wbudowanej kamerki i lasera mierzy odległość dyszy od stołu, skanuje pierwszą warstwę i kalibruje przepływ filamentu.


Technologia Micro Lidar opracowana przez Bambu Lab.


Aktywna redukcja drgań: wyłączona vs. włączona.

Najwyższa precyzja

Sekret stojący za tak gładkimi wydrukami, jak te powstałe dzięki X1 Carbon Combo to połączenie funkcji aktywnej redukcji drgań, płynności osi Z oraz dokładnej kontroli przepływu filamentu. Wykorzystane rozwiązania sprawiają, że wydruki mają bardzo dobrą jakość i doskonale zachowane nawet najmniejsze szczegóły.

Łatwa obsługa

Drukarka obsługiwana jest za pomocą dotykowego 5-calowego ekranu. Komunikuje się poprzez WiFi i przewód Bambu Bus, została również wyposażona w port kart microSD. Oprogramowanie Bambu Studio pozwala wygodnie zarządzać modelami w formacie 3MF, a dzięki aplikacji mobilnej Bambu Handy możesz sterować drukarką oraz monitorować proces druku z dowolnego miejsca na świecie


Obsługa programu Bambu Studio nie przysporzy problemu nawet początkującym.


Twórz niesamowite dzieła dzięki Bambu Lab X1 Carbon Combo.

Współpraca z większością filamentów

X1 Carbon Combo jest kompatybilna z większością materiałów dostępnych na rynku. Całkowicie metalowy hotend, który może osiągać temperaturę do 300°C, stół grzewczy o maksymalnej temperaturze 120°C, a także mocny wentylator oraz dysza ze stali hartowanej dają jej możliwość wykorzystywania zaawansowanych filamentów, również tych z dodatkiem włókna węglowego i szklanego. Dzięki dołączonemu systemowi AMS, masz możliwość drukowania w aż czterech różnych kolorach podczas jednego wydruku.

Zawartość zestawu

 • Drukarka 3D Bambu Lab X1 Carbon
 • System AMS
 • Przewód Bambu Bus 6-pin
 • Przewód Bambu Bus 4-pin
 • Hotend z dyszą ze stali nierdzewnej 0,4 mm
 • Nakładka PEI na stół roboczy
 • 3x filament Bambu Lab
 • Narzędzie do odblokowywania dyszy
 • Narzędzie do zdejmowania wydruków
 • Czyścik do dyszy
 • Obcinak do filamentu
 • Uchwyt na filament
 • Przewód zasilający
 • Elementy montażowe

Specyfikacja techniczna drukarki 3D Bambu Lab X1 Carbon Combo

SPECYFIKACJA TECHNICZNA
Metoda druku: FDM
Rozmiar druku: 256 x 256 x 256 mm
Temperatura dyszy:  do 300°C
Temperatura stołu:  do 120°C
Średnica dyszy: standardowa: 0,4 mm, alternatywnie: 0,6 mm, 0,8 mm 
Prędkość druku: do 500 mm/s
Druk wielomateriałowy: tak
Obsługiwany filament: PLA, PETG, TPU, ABS, ASA, PVA, PET, PA, PC, polimery z włóknem szklanym/węglowym
Średnica filamentu:  1,75 mm
Maksymalny przepływ filamentu: 32 mm³/s
Wyświetlacz: dotykowy, 5"
Oprogramowanie:  Bambu Studio, Superslicer, Prusaslicer, Cura 
Tryb pracy:  WiFi, przewód Bambu Bus, karta microSD
Moc: 1100 W @ 220 V, 350 W @ 110 V
Wymiary drukarki: 389 x 389 x 457 mm
Masa: 14,13 kg

3D - rozmiar druku 256x256x256 mm
3D - typ wydruku FFF/FDM
3D - ilość głowic 1
3D - średnica filam. 1.75 mm
3D - prędkość druku 500 mm/s
3D - temp. dyszy 300 °C
3D - temp. stołu 120 °C
Szerokość opakowania 48 cm
Wysokość opakowania 59.5 cm
Głębokość opakowania 49 cm
Masa opakowania 22.45 kg

Michal

06/19/24

Pytanie: Witam czy po wyjęciu drukarki z pudełka trzeba ją manualnie kalibrować czy kalibruje się sama. Pozdrawiam.
Odpowiedź: Drukarka wykonuje kalibrację samodzielnie.
Krystian

05/18/24

Pytanie: Czy w tym zestawie jest już - System AMS do drukarek 3D Bambu Lab Pozdrawiam serdecznie Krystian
Odpowiedź: Tak, dokładnie. Zestaw Combo zawiera już system AMS.
Karolina

03/15/24

Pytanie: Dzień dobry, czy kupując: Drukarka 3D - Bambu Lab X1 Carbon Combo Indeks: BML-24024 EAN: 6975337030980 mam już wszystkie elementy potrzebne do drukowania?
Odpowiedź: Tak, wszystkie niezbędne elementy są już w zestawie.

Zestaw zawiera trzy próbki filamentu, w razie potrzeby na większą ilość materiału zapraszam do poniższej kategorii
https://botland.com.pl/930-filamenty

Opinie o produkcie

Drukarka 3D - Bambu Lab X1 Carbon Combo

5/5

Średnia Ocena

24

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.

Zdjęcia użytkowników

Adam 28.03.2024 Potwierdzony zakup
Taki iPhone w świecie drukarek. Wszystko działa, aplikacja pomocna i funkcjonalna. Klikasz DRUKUJ i po prostu drukuje. Nie ma tu miliona godzin spędzonego na kalibracji. Pierwsza warstwa jest zawsze idealna. Pamiętaj, żeby mieć czystą płytę do druku, a reszta to już się sama zrobi :)
Marek 02.07.2024 Potwierdzony zakup
Pierwsza na świecie działająca od razu po wyjęciu z kartonu.
Stefan 27.06.2024 Potwierdzony zakup
Niesamowita jakość wydruku. Łatwość obsługi.
Sebastian 27.06.2024 Potwierdzony zakup
Świetne wykonanie drukarki, świetna jakość wydruku. 🔥🔥🔥
Łukasz 25.06.2024 Potwierdzony zakup
Drukarka działa rewelacyjnie. Póki co nie ma żadnych zacięć czy odklejania od stołu. Widać, że teksturowa podkładka robi robotę.
Przemysław 13.06.2024 Potwierdzony zakup
Kosmos, rozwala mózg. Po przesiadce z Ender-3 V2 Neo to jest kosmos. Wyciągasz z pudełka i wszystko działa. Niesamowity UX tego urządzenia sprawia że wart jest sojej ceny. AMS jest niesamowity. Szpule z RFID rozwalają mózg. Wkładasz do AMS i drukujesz. Nie ma problemu z instalacją innych filamentów niż ten od Bambusa. Są mankamenty a) małe roklli nie współpracują z AMS b) są rolki jak stare Fiberlogy. Ale jest uchwyt z tyłu więc to nie problem.
Mariusz 13.06.2024 Potwierdzony zakup
Działa rewelacyjnie 👍️
Mateusz 06.06.2024 Potwierdzony zakup
💯💯💯
Miłosz 21.05.2024 Potwierdzony zakup
Serdecznie polecam. 💯 % pozytyw.
Cezary 20.05.2024 Potwierdzony zakup
Polecam. Wszystko ok
Krzysztof 20.05.2024 Potwierdzony zakup
Używałem endera 3 v2 neo więc zmiana na ten kombajn mnie mocno zaskoczyła drukarka prawie bezobsługowa wszystkie bolączki wyeliminowane z minusów to na pewno hałas jest głośniejsza no i AMS nie obsługuje szerokich rolek choć można je wykorzystać ale już bez AMS poza tym jest warta swojej ceny
Marcin 08.05.2024 Potwierdzony zakup
Super drukarka, szybka dostawa. Wszystko jak oczekiwałem.
Marek 22.04.2024 Potwierdzony zakup
Szybka przesyłka.
Jerzy 15.04.2024 Potwierdzony zakup
Wszystko się zgadza, polecam
Bartłomiej 27.03.2024 Potwierdzony zakup
Cześć, To moja kolejna drukarka 3D. Pracuje u mnie dopiero kilka dni więc opinia nie jest miarodajna. Ogólnie bardzo dobry sprzęt. Dobrze zapakowany i po wykonaniu kilku czynności ( około 20 min ) związanych z uruchomieniem - jest gotowa do pracy. Wydruki z dostarczonych przez producenta materiałów wychodzą perfekcyjnie. Szybkość wydruku jest mocną stroną tej maszyny. Filamenty innych ( tańszych ) producentów wymagają drobnych korekt parametrów - wydruki wychodzą świetnie. Zasobnik AMS jest dla mnie nowością - to bardzo przydatne rozwiązanie. Pozwala na kolorowe wydruki. Jednak zmiana filamentu generuje sporo odpadów i znacznie wydłuża proces drukowania. Zasobnik pozwala na trzymanie filamentów gotowych do pracy w optymalnych warunkach ( kieszenie na pochłaniacze wilgoci ) jest sporym "magazynem" ( 4 rolki filamentu ). Software + kamera + lidar rozpoznają problemy z pierwszą warstwą oraz wykrywają "makaron" wstrzymując wydruk. Oryginalne oprogramowanie zmieniłem na OrcaSlicer - ma sporo narzędzi do kalibracji drukarki. Świetna sprawa do apka mobilna - umożliwia podgląd "live" i komunikuje powiadomieniami o stanie pracy, błędach i zakończeniu wydruku. Wadą tej drukarki jest .... cena :P
Maciej 17.01.2024 Potwierdzony zakup
Drukarka petarda. Włączasz i po prostu drukuje - żadnych długich godzin kalibracji i innych cudów. Po prostu działa.
Robert 11.12.2023 Potwierdzony zakup
Super drukarka. Wysoka jakość i szybkość druku.
Marcin 26.06.2024 Potwierdzony zakup
Maciek 31.05.2024 Potwierdzony zakup
RAMAN 30.05.2024 Potwierdzony zakup
Piotr 23.05.2024 Potwierdzony zakup
Piotr 02.05.2024 Potwierdzony zakup
Maciej 14.03.2024 Potwierdzony zakup
Łukasz 04.03.2024 Potwierdzony zakup

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: