Kategorie

Seria Gravity

Moduły serii Gravity od firmy DFRobot stanowią doskonałe rozwiązania dla systemów wbudowanych wykorzystywanych w automatyce budynkowej, robotach, aplikacjach przemysłowych oraz monitoringu parametrów ekologicznych środowiska. Seria Gravity jest szczególnie zalecana do prototypowania urządzeń. Spośród modułów Gravity w ofercie sklepu Botland, znajdziesz m.in. mierniki odczynu pH, czujniki gazów, mierniki zuzycia energii elektrycznej, przepływomierze i wiele innych, które pozwolą Ci na rozwinięcie możliwości Twojej aplikacji, zgodnie z Twoją wyobraźnią projektową.

Filtrowanie

Moduł - typ

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Gravity - proste w użyciu moduły o wielu zaletach i wielkich możliwościach

Serię Gravity stanowią wysokiej jakości moduły elektroniczne typu open-source, których konstrukcja złączy jest kompatybilna dla Arduino i dla Raspberry Pi. Duże możliwości rozbudowy, wysoka funkcjonalność oraz szczegółowa i czytelna dokumentacja, umożliwiają łatwy, szybki montaż, uruchamianie i rozwijanie projektów. Standardowy interfejs typu “plug and play” z kolorowymi oznaczeniami wyprowadzeń pozwala na łatwe i szybkie łączenie modułów bez konieczności ich lutowania. W przypadku odwrotnego podłączenia złączy nie dojdzie do uszkodzenia modułu, dzięki czemu rozwiązania z serii Gravity są przyjazne dla początkujących majsterkowiczów i umożliwiają bezproblemową naukę elektroniki metodą prób i błędów.

Jakie urządzenia można zbudować w oparciu o moduły Gravity?

Moduły Gravity oferowane przez sklep Botland, umożliwią Ci zbudowanie m.in. zaawansowanej stacji monitoringu warunków środowiskowych, takich jak wilgotność, temperatura, odczyn pH, zasolenie, zapylenie, stężenie i ciśnienie gazów, poziom cieczy, ciśnienie akustyczne, natężenie światła, a za pomocą czujnika Lightning Sensor - wykrywanie wyładowań atmosferycznych w odległości do 40km. Niezależnie od Twojego stopnia doświadczenia w systemach wbudowanych, na początek przygody z serią Gravity warto sięgnąć po zestaw DFR001, w którym znajdziesz 9 różnych modułów czujnikowych z przewodami łączeniowymi, dzięki którym będziesz mógł w szybki i prosty sposób rozszerzyć możliwości swojego projektu.