Kategorie

Moduły GPS

Samo zaprojektowanie drona, robota, modelu RC, czy zdalnie sterowanego helikoptera lub łodzi, jest jedynie początkiem przygody z całym projektem. Wyposażenie systemu w niezbędne moduły i układy to podstawa, z którą musi zmierzyć się każdy konstruktor. Naszym zadaniem jest dostarczenie do Was wszystkich elementów, potrzebnych do stworzenia wyjątkowego systemu i zaawansowanej konstrukcji. Przekonaj się o tym, co moduły GPS Arduino i sklep Botland.com.pl mają Ci do zaoferowania!

Filtrowanie

Napięcie zasil. od
Napięcie zasil. do
UC - Mikrokontroler:
Częstotliwość od:
Częstotliwość do:
GPS - Odświeżanie:
GPS - Dokładność:

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Moduły DPS Arduino – nawigacja i jej funkcjonalność

GPS jest obecnie najpopularniejszym systemem nawigacji na świecie. Ułatwia on jazdę autem, podróżowanie, zwiedzanie nowych terenów, miast, a nawet pozwala często odnaleźć zgubiony lub skradziony sprzęt, który zostanie połączony wcześniej z odbiornikiem – namierzenie sygnału GPS nie jest skomplikowanym zadaniem, a coraz więcej firm udostępnia w swoich produktach tego typu funkcjonalność, na wypadek zgubienia telefonu, laptopa lub innych urządzeń wykorzystujących moduł nawigacji. Zachęcamy również do wykorzystania takich elementów, jak uniwersalne lokalizatory GPS/GSM/Bluetooth – posiadamy również asortyment, który pracuje wewnątrz budynku.

Gołym okiem widać, jak wiele zastosowań posiada moduł GPS, dlatego przy zaawansowanych konstrukcjach opartych na Arduino, Raspberry lub innych minikomputerach, warto wykorzystywać go chociażby do zabezpieczenia przed zgubieniem lub kradzieżą. Moduły i nadajniki GPS coraz częściej montowane są w autach, autobusach i pociągach, by dokładnie określać ich położenie i podać ewentualny czas opóźnienia – jest to niezwykle wygodna funkcjonalność dla osób mieszkających w dużych miastach, gdzie komunikacja miejska czasem musi skonfrontować się z zakorkowanymi ulicami.

GPS i robotyka – nieodłączna para

Fani robotyki powinni doskonale znać możliwości modułów nawigacji GPS, w końcu prawdopodobnie wykorzystują je niemal we wszystkich swoich projektach. Dlaczego warto wyposażyć drona, robota lub model RC opartego na Arduino w moduł GPS? Ponieważ jeden błąd w programie, konstrukcji lub zła ocena możliwości, może skończyć się utratą sygnału i kontroli nad robotem – gdy drony jeszcze nie były tak zaawansowane technologicznie jak teraz, podobne sytuacje występowały dość często