Kategorie

Stacje pogodowe

Stacje pogodowe są coraz popularniejszym wyposażeniem, z którego chętnie korzystamy w swoich mieszkaniach i gospodarstwach domowych. Dzięki nim możemy stale mierzyć temperaturę oraz wilgotność zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Chcesz poznać większe możliwości tego pozornie prostego narzędzia? W takim razem zapraszamy do zapoznania się z tym, co załoga Botland.com.pl przygotowała w tej kategorii.

Stacje pogodowe – od najprostszych do najbardziej zaawansowanych

Ceny stacji meteo zaczynają się od kilkunastu, natomiast kończą się dopiero w granicy kilkuset złotych. Wszystko zależne jest od ich zaawansowania technologicznego i oferowanych parametrów. Najtańsze produkty zazwyczaj zapewniają standardowy pomiar temperatury i wilgoci – zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Wyposażone są w mało skomplikowane wyświetlacze i ekrany przedstawiające cyfry oraz znaki. Zasilane są za pomocą standardowych baterii, dzięki czemu eksploatacja także nie należy do drogich i utrudnionych.

Zaawansowane stacje pogodowe udostępniają bezprzewodowe połączenia z wykorzystaniem WiFi. Będziecie mogli je zsynchronizować ze swoimi multimedialnymi urządzeniami, np. smartfonem, tabletem lub nawet smart TV w prosty sposób. Dzięki temu odczytacie pogodę z okolicy Waszego obiektu, z każdego zakątka świata. Ich wydajność i funkcjonalność są znacznie większe, ponieważ oprócz temperatury i wilgotności oferują m.in. kalendarz, barometr, prognozę pogody, fazy księżyca itp.

Botland.com.pl z ofertą dla majsterkowiczów

Jeżeli jesteście konstruktorami lub projektantami zaawansowanych układów technologicznych, możecie sami spróbować skonstruować stacje pogodowe meteo. W naszym sklepie każdy otrzyma niezbędne czujniki i wyposażenie pozwalające na budowę takiego projektu.

Mało skomplikowane stacje pogodowe są stosunkowo proste w przygotowaniu, a wykorzystując potencjał Arduino i innych minikomputerów, posiadacie nieograniczone funkcjonalności. Możecie więc z czasem je dowolnie konfigurować i udoskonalać, ucząc się nowych rzeczy, poznając dostępne warianty oraz zdobywając doświadczenie.

Zapraszamy serdecznie do spróbowania swoich sił przy pracach związanych z kreatywnym projektowaniem i tworzeniem nowych technologii. Ogranicza Was jedynie wyobraźnia, ponieważ wszystkie podzespoły i narzędzia znajdziecie w Botland.com.pl.