Kategorie

Sygnalizatory LED

Sygnalizatory LED są niezbędnym asortymentem na wszystkich halach produkcyjnych, magazynach i w gospodarstwach rolniczo-hodowlanych. Doskonale sprawdzają się także w obiektach prywatnych, alarmując osoby będące w pobliżu o niebezpieczeństwie. Połączenie sygnału świetlnego z dźwiękowym jest niezawodnym rozwiązaniem, dzięki któremu wszyscy zainteresowani znajdujący się w bliskim otoczeniu, mogą czuć się bezpiecznie. Sam sprawdź, co sygnalizatory LED oferują użytkownikom i jak szerokie zastosowanie posiadają.

Filtrowanie

Inteligenty budynek
Producenci

Przemysł i produkcja, czyli sygnalizatory LED w każdym pomieszczeniu

Twoja firma zajmuje się produkcją? Wykorzystuje maszyny generujące podczas pracy wysoką temperaturę, szkodliwe opary lub po prostu ich awaria może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia pracowników? Masz magazyn, w którym przechowujesz paczki od klientów lub produkty? We wszystkich przypadkach nie wiadomo kiedy i skąd przyjdzie niebezpieczeństwo. Sygnalizatory LED powinny więc być podstawowym wyposażeniem alarmowym, informującym interesantów przebywających wewnątrz budynku i jego okolicy o sytuacji awaryjnej.

Żeby cały system działał poprawnie, należy zadbać o czujniki wysokiej jakości. Ich zadaniem jest wykrycie dymu, ognia, zanieczyszczenia powietrza itp. Sygnał alarmowy trafia do instalacji i przetwarzany jest w taki sposób, by dotarł do wszystkich syren oraz sygnalizatorów.

Pojazdy uprzywilejowane? Zadbaj o ich widoczność

Na drogach często można spotkać pojazdy uprzywilejowane, np. wozy pogotowia ratunkowego, gazowego, straży pożarnej lub policji. Nawet służby sprzątające można zaliczyć do tej grupy, ponieważ pielęgnują one nasze otoczenie, utrudniając często ruch. Nieco rzadziej, aczkolwiek zdarza się, by w ciągu dnia przejeżdżała koparka lub inny ciężki sprzęt budowlany. Są to zazwyczaj pojazdy, które muszą mieć możliwość poruszania się po chodnikach. Powinny informować o tym, że są utrudnieniem ruchu lub należy je niezwłocznie przepuścić (aczkolwiek do tego niezbędne są syreny alarmowe).

Jeśli w flocie Twojej firmy znajdują się samochody mogące być problemem dla kierowców, gdyż np. kontrola nad nimi jest utrudniona, widoczność ograniczona lub prędkość jazdy poniżej normy, to zadbaj o sygnalizatory LED. Ułatwi to korzystanie z ruchu drogowego innym uczestnikom, którzy będą spokojniejsi.