Kategorie

Sygnalizatory LED

Sygnalizatory LED stosuje się w sytuacjach, gdzie dla zapewnienia bezpieczeństwa trzeba użyć ostrzegawczych sygnałów świetlnych. Sprawdzają się więc jako elementy automatyki bram, sygnalizatory montowane na pojazdach lub światła ostrzegawcze na urządzeniach przemysłowych. Sygnalizatory LED cechuje niski pobór prądu i duża trwałość, a także stosunkowo niewielkie rozmiary i masa. W tej kategorii dostępne są również sygnalizatory optyczno-dźwiękowe, przeznaczone do wykorzystania w systemach antywłamaniowych i przeciwpożarowych.

Filtrowanie

Inteligentny budynek
Producenci

Sygnalizatory LED - wybierz model dla siebie

Sygnalizatory LED można wykorzystać w miejscach, gdzie ostrzeganie za pomocą świateł jest potrzebne dla zapewnienia bezpieczeństwa - między innymi przy bramach i innych ruchomych elementach, na pojazdach uprzywilejowanych oraz w fabrykach i warsztatach. W zależności od sposobu zastosowania w układzie, sygnalizator może być uruchamiany ręcznie w pożądanym momencie lub włączać się automatycznie (na przykład po wykryciu odpowiednich parametrów przez czujniki, po uruchomieniu maszyny, przy otwarciu bramy etc.). Oferujemy sygnalizatory LED stroboskopowe (częstotliwość 100 lub 500 na minutę) oraz świecące światłem stałym, a także sygnalizatory optyczno-dźwiękowe.

Zalety technologii LED

Sygnalizatory świetlne oparte o wykorzystanie diod LED są ekonomiczne i bardzo trwałe - do podtrzymania działania potrzebują niewiele energii elektrycznej, a ich żywotność wynosi nawet do 100 000 godzin pracy. Oferowane przez nas modele są atrakcyjne pod względem cenowym, łatwe w montażu (instalacja za pomocą śrub lub mocowanie na magnes) i gotowe do użycia natychmiast po zamontowaniu.

Dopasuj produkt do zastosowania

Po wybraniu pożądanego koloru i trybu działania (światło stałe/stroboskop) należy dopasować model odpowiedni do konkretnego zastosowania. Najistotniejszymi wyznacznikami będą wymagania dotyczące zasilania (230 V, 12 V lub 24 V, AC lub DC) oraz sposób montażu (śruby, magnes). Na przykład w przypadku montażu na pojeździe najwygodniej będzie użyć sygnalizatora LED montowanego przy pomocy magnesu i kompatybilnego z samochodowym zasilaniem (12 V lub 24 V, DC - w zależności od auta). Do zainstalowania na ruchomych elementach, takich jak bramy, dobrze sprawdzi się montaż przy pomocy śrub. Warto pamiętać, że urządzenia przeznaczone do zasilania prądem stałym wymagają odpowiedniego zasilacza i nie mogą być podłączane bezpośrednio do sieci. Natomiast modele z sygnalizacją świetlną i dźwiękową świetnie sprawdzą się jako elementy alarmów i systemów ostrzegawczych, w których zastosowanie ostrzegania optycznego może być niewystarczające (na przykład w systemach przeciwpożarowych).