Bezpiecznik samochodowy Mini 25A - 10szt.

Indeks: KAB-08808 EAN: 5900804009542

Bezpiecznik samochodowy w rozmiarze Mini (11 mm) o wartości 25 A. Zestaw zawiera 10 sztuk.

Bezpiecznik samochodowy Mini 25A - 10szt.
3,50 zł
2,85 zł netto
Bezpiecznik samochodowy Mini - natężenie prądu:
Producent: Blow

Opis produktu: Bezpiecznik samochodowy Mini 25 A - 10 szt.

Bezpiecznik samochodowy w rozmiarze Mini (11 mm) o wartości 25 A. Bezpieczniki samochodowe zabezpieczają instalacje elektryczne przed ich możliwym uszkodzeniem z powodu wystąpienia nadmiernego natężenia prądu.

Specyfikacja bezpiecznika

  • Kolor obudowy: bezbarwny
  • Natężenie: 25 A
  • Wymiary: 11 x 9 x 4 mm

Bezpiecznik samochodowy Mini 25 A - 10 szt.

Elementy sprzedawane w pakiecie po 10 sztuk w plastikowym opakowaniu.

Bezpieczniki w samochodowej instalacji elektrycznej

Na budowę samochodu, zarówno osobowego jak i ciężarowego, składa się wiele części i podzespołów, które muszą ze sobą niezawodnie i bezpiecznie współpracować podczas jazdy jak i postoju. Obok silnika wraz z osprzętem, sprzęgła i skrzyni biegów, układu kierowniczego czy osi jezdnych, nadwozie i podwozie samochodu skrywa instalację elektryczną. W skład elementów samochodowej instalacji elektrycznej wchodzi m.in. akumulator, alternator, rozrusznik, a także inne podzespoły, które do funkcjonowania wymagają doprowadzenia energii elektrycznej o stabilnych parametrach. Możemy tu wyróżnić m.in. nawiew, wspomaganie układu kierowniczego, sterownik silnika, oświetlenie, ogrzewanie tylnej szyby czy też napęd wycieraczek. Podzespoły elektryczne są podobnie jak podzespoły mechaniczne również narażone na uszkodzenia i dlatego muszą one być zabezpieczane przed zwiększeniem rozmiaru szkód. W tym celu stosuje się bezpieczniki samochodowe.

Jak sprawdzić, czy bezpiecznik samochodowy jest przepalony?

Bezpieczniki samochodowe działają na identycznej zasadzie jak bezpieczniki topikowe stosowane w instalacjach elektrycznych niskiego napięcia przemiennego. Bezpiecznik samochodowy Mini 25A jest przeznaczony do obwodów, w których prąd znamionowy wynosi 25A. W wyniku znacznego przekroczenia tego prądu, bezpiecznik ulega przepaleniu i obwód, w którym pojawiło się przetężenie, zostanie przerwany. Aby sprawdzić, czy bezpiecznik wymaga wymiany, należy ustawić multimetr cyfrowy na test ciągłości obwodu. Przystawiamy sondy miernika do wyprowadzeń bezpiecznika w sposób dowolny. Brak sygnału akustycznego z testera będzie równoznaczny z przepaleniem bezpiecznika i koniecznością jego wymiany. Jeśli po wymianie bezpiecznik się znowu przepali, należy wówczas znaleźć i usunąć usterkę, która to powoduje.

Szerokość opakowania 9 cm
Wysokość opakowania 0.5 cm
Głębokość opakowania 17 cm
Masa opakowania 0.01 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Bezpiecznik samochodowy Mini 25A - 10szt.

5/5

Średnia Ocena

1

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.

Opinie:

lutz 24.06.2023 Potwierdzony zakup Opinia tłumaczona
Wszystko idealnie

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: