Opis produktu: Głośnik YD50 0,5 W 8 Ohm - 50 x 17 mm
Głośnik o mocy 0,5 W, rezystancji 8 Ω i wymiarach 50 x 17 mm. Materiał membrany głośnika wykonany jest z tworzywa sztucznego.
Specyfikacja głośnika YD50
- Moc: 0,5 W
- Rezystancja: 8 Ω
- Materiał membrany: tworzywo sztuczne
- Średnica: 50 mm
- Wysokość: 17 mm
Miniaturowy głośnik o średnicy 50 mm i całkowitej głębokości równej 17 mm. Wyposażony w mylarową membranę i półwatową cewkę o impedancji znamionowej równej 8 Ω.
Doskonale nadaje się do współpracy z niewielkimi wzmacniaczami audio (w tym popularnymi wzmacniaczami pracującymi w klasie D) czy też uniwersalnymi modułami nagrywarek i odtwarzaczy dźwiękowych – w naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór tego typu produktów (koniecznie sprawdź kategorię Odtwarzacze MP3 / WAV / OGG / MIDI).
Głośnik świetnie sprawdzi się w budowie własnych radioodbiorników przenośnych, systemów komunikacji głosowej (np. w infokioskach czy robotach usługowych), interfejsów HMI dla komputerów przemysłowych, etc. Może także być używany z modułami audio w postaci nakładek dla Raspberry Pi oraz Arduino.
Najważniejsze parametry głośników
Typowe głośniki analogowe (zwykle o konstrukcji elektrodynamicznej, tj. wyposażonej w ruchomą cewkę sprzężoną z membraną i poruszającą się w polu magnetycznym wbudowanego magnesu stałego) mają dwa główne parametry, pozwalające na określenie wymagań stosowanego z nimi wzmacniacza. Pierwszym z nich jest impedancja nominalna – wyrażana w omach (Ω). Parametr ten stanowi odpowiednik rezystancji w obwodach prądu stałego; w przypadku głośnika jest to opór stawiany przepływającemu przez jego cewkę prądowi zmiennemu. Impedancji nie można zatem utożsamiać z rezystancją cewki głośnika – ta, zmierzona multimetrem, będzie miała zawsze znacznie niższą wartość.
Drugim bardzo ważnym oznaczeniem każdego głośnika jest moc cewki – im wyższa, tym mocniejszy może być współpracujący z głośnikiem wzmacniacz, a zatem – możliwe będzie uzyskanie głośniejszego dźwięku. W żadnym wypadku nie należy przekraczać mocy nominalnej, gdyż cewka szybko uległaby uszkodzeniu (przegrzaniu, a w efekcie – całkowitemu przepaleniu).