Scottie Go! Starter Mini - multimedialna gra edukacyjna + aplikacja Android/iOS/Windows

Indeks: KSZ-13160 EAN: 5906395894086

Gra dla dzieci pozwalająca na naukę programowania, pomaga opanować podstawowe pojęcia programistyczne jak pętla., instrukcja warunkowa, zmienne czy funkcje. Do gry wykorzystywane są klocki oraz aplikacja na telefon/tablet.

Scottie Go! Starter Mini - multimedialna gra edukacyjna + aplikacja Android/iOS/Windows
39,90 zł
32,44 zł netto
Zapłać później
Czas oczekiwania: 1-2 tyg.
Chwilowo niedostępny
Producent: BeCreo

Opis produktu: Scottie Go! Starter Mini - multimedialna gra edukacyjna + aplikacja Android/iOS/Windows

Gra dla dzieci pozwalająca na naukę programowania, pomaga opanować podstawowe pojęcia programistyczne jak pętla, instrukcja warunkowa, zmienne czy funkcje. Jest to gra hybrydowa, polega na układaniu klocków za pomocą których gracze układają komendy programistyczne które są skanowane przez aplikację z wykorzystaniem kamery a następnie przekształcane w ruch i zachowanie postaci w grze. Aplikacja wyznacza kolejne zadania oraz sprawdza czy zostały poprawnie wykonane zaczynając od najprostszych aż po bardziej zaawansowane. W wersji starter dostępne jest 12 poziomów rozgrywki, w naszej ofercie jest dostępna również pełna wersja gry.

Podstawa nauczania

Gra realizuje warunki polskiej podstawy programowej nauczania informatyki w szkołach podstawowych. Jej unikatowy interfejs łączący realne klocki z aplikacją sprawia, że gra jest nie tylko przyjazna najmłodszym, ale też daje możliwość wykonywania zadań w grupach pozwalając na pełne zaangażowanie wszystkich jej członków.

Przebieg rozgrywki

Gracz ma zadanie ułożyć z kolorowych klocków trasę jaką ma pokonać główny bohater na podstawie instrukcji z darmowej aplikacji. Po ukończeniu trasy należy wykonać zdjęcie przy pomocy aplikacji, która sprawdzi poprawność ułożonego w ten sposób programu. Wraz z kolejnymi poziomami wzrasta trudność, gracz musi wykorzystać m.in. pętle i instrukcje warunkowe w celu przejścia do następnej trasy.

Dla kogo jest gra?

ScottieGo! został stworzony z myślą o dzieciach w wieku szkolnym od 6 lat. Gra nie wymaga żadnej, nawet podstawowej wiedzy dotyczącej programowania. Darmowa aplikacja posiada samouczek, który w prosty i szybki sposób wprowadzi dziecko w świat głównego bohatera. Kolorowe bloczki zostały zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwić grę nawet najmłodszym.

Zestaw nie zawiera komputera, telefonu czy tabletu, jednakże to urządzenie jest niezbędne do uruchomienia darmowej aplikacji.

Główne cechy gry

  • Doskonali umiejętności analitycznego i logicznego myślenia
  • Rozwija intuicję algorytmiczną
  • Uczy rozwiązywania skomplikowanych problemów i pracy w grupie
  • Wspiera rozwój kompetencji w zakresie nauczania programowania na etapie szkoły podstawowej

Scottie Go! - nauka przez zabawę

Scottie Go! to multimedialna gra edukacyjna, która pozwala dzieciom poznawać podstawy programowania oraz uczy logicznego myślenia, analizowania problemów i owocnej współpracy w grupie. Głównym bohaterem gry jest sympatyczny stworek Scottie.

Gra wykorzystuje aplikację na urządzenia mobilne, która wraz z fizycznymi klockami i planszami pozwala zaangażować dziecko w zabawę na wielu poziomach oraz zapewnić mu interesującą rozgrywkę na długi czas.

Przydatne linki i pomoce naukowe Scottie Go!

Scottie Go! Starter Mini - multimedialna gra edukacyjna + aplikacja Android/iOS/Windows to zestaw, który pozwala rozpocząć naukę i zabawę ze Scottie Go! zarówno podczas zajęć indywidualnych, jak i w edukacji zbiorowej, na przykład na zajęciach z informatyki w szkole podstawowej.

Poniżej dostępne są linki do stron internetowych przeznaczonych dla użytkowników indywidualnych oraz dla instytucji edukacyjnych. Znajdziesz tam również odnośnik umożliwiający pobranie darmowej aplikacji Scottie Go! Edu na system operacyjny Android. Warto z niej skorzystać, ponieważ aplikacja jest niezbędna do pełnego wykorzystania możliwości edukacyjnych oferowanych przez grę.

Szerokość opakowania 11 cm
Wysokość opakowania 17 cm
Głębokość opakowania 2 cm
Masa opakowania 0.165 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Scottie Go! Starter Mini - multimedialna gra edukacyjna + aplikacja Android/iOS/Windows

5/5

Średnia Ocena

1

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Paweł P. 21.05.2022 Potwierdzony zakup
Super zabawa i nauka podstaw programowania.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: