Odstraszacz gryzoni - Viano OD-11 Duo Gold

Indeks: VIA-16626 EAN: 5903111328214

Produkty firmy Viano osiągnęły spektakularny sukces i zdobyły uznanie klientów w całej Polsce. Duo Gold to wysokiej jakości urządzenie odstraszające gryzonie, kuny i łasice za pomocą emitowanych dźwięków i błysków. Straszak ma dwa duże buzzery, które emitują ultradźwięki nieprzyjemne dla szkodników oraz błyskowe diody LED i czujnik ruchu uruchamiający je w odpowiednim momencie.

Odstraszacz gryzoni - Viano OD-11 Duo Gold
148,80 zł
120,98 zł netto
Zapłać później
Producent: Viano

Opis produktu: Odstraszacz gryzoni - Viano OD-11 Duo Gold

Produkty firmy Viano osiągnęły spektakularny sukces i zdobyły uznanie klientów w całej Polsce. Duo Gold to wysokiej jakości urządzenie odstraszające gryzonie, kuny i łasice za pomocą emitowanych dźwięków i błysków. Straszak ma dwa duże buzzery, które emitują ultradźwięki nieprzyjemne dla szkodników oraz błyskowe diody LED i czujnik ruchu uruchamiający je w odpowiednim momencie.

Viano OD-11 Duo Gold.

Viano OD-11 Duo Gold.

Gryzonie – zagrożenie 

Szczury, myszy, łasice i kuny, które wchodzą do budynków, to zawsze jest kłopot oraz realne zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka. Szkodniki starają się dostać do domów i mieszkań, poszukując pożywienia, sposobu na ogrzanie lub po prostu nowego miejsca na gniazdo. Kuny często przechodzą z drzew na dach, żeby na strychu uwić gniazdo, szczury wchodzą do piwnic w poszukiwaniu zapasów, a myszy szukają dostępnego pożywienia w mieszkaniu.

 

Niestety przy okazji poszukiwań gryzonie napotykają na swojej drodze przeszkody i po prostu je przegryzają – mogą to być przewody, meble lub inne wyposażenie budynku. Naprawa takich zniszczeń nierzadko wiąże się z dużymi stratami finansowymi. Poza tym dzikie zwierzęta często przenoszą choroby groźne dla człowieka, a wchodząc między jedzenie i pozostawiając swoje odchody i mocz w budynku jeszcze bardziej narażają mieszkańców na zarażenie. Zabezpieczenie się przed takimi sytuacjami to niewielka inwestycja w przyszłość wszystkich zamieszkałych, a jednocześnie prawdziwa oszczędność.

Urządzenie zasilane jest przy wykorzystaniu standardowego gniazdka sieciowego 230 V.
Urządzenie zasilane jest przy wykorzystaniu standardowego gniazdka sieciowego 230 V.

Odpowiednie częstotliwości to klucz do sukcesu

Urządzenie jest zaprojektowane w taki sposób, aby generowało dźwięki nieprzyjemne dla uszu szkodników. Zwierzę, słysząc takie sygnały, stara się oddalić, uciekając od nieprzyjemnego hałasu – w ten sposób nawet nie zbliża się do miejsca, w którym jest zamontowany działający odstraszacz. Warto jednak zauważyć, że część z potencjalnych intruzów przy długotrwałym jednolitym sygnale oraz dużej determinacji w dotarciu na przykład do źródła zapachu czy pożywienia może przywyknąć do hałasu i pokonać przeszkodę dźwiękową.

 

Właśnie dlatego projektanci zamontowali w urządzeniu moduł zmiany częstotliwości emitowanych fal dźwiękowych, który stale koryguje ich wysokość. Zakres wykorzystywanych fal jest ściśle ograniczony – urządzenie odstrasza szkodniki, ale jednocześnie nie oddziałuje na takie zwierzęta jak koty czy psy, dzięki czemu nie musisz się obawiać stosowania straszaka przy swoich pupilach.

Urządzenie posiada również przełącznik kołyskowy.
Urządzenie posiada również przełącznik kołyskowy.

Instalacja i sposób korzystania z odstraszacza na gryzonie

Odstraszacz ma wbudowaną wtyczkę pasującą do standardowych gniazd elektrycznych prądu zmiennego. Po podłączeniu urządzenie zaczyna działać – jest przystosowane do nieprzerwanej pracy 24 godziny na dobę. Projektanci postanowili zadbać zarówno o bezpieczeństwo sprzętu, jak i jego użytkowników. Urządzenie można umieścić na strychu, w piwnicy, w garażu, przed wejściem do domu lub wewnątrz mieszkania.

 

Użytkownik może samodzielnie zdecydować, czy chce korzystać z zamontowanego systemu diod LED – z boku urządzenia znajduje się dwustanowy wyłącznik kołyskowy (I/0). W przypadku pozostawienia włączonego systemu wykrywania odstraszacz będzie reagował jedynie po wykryciu ruchu, co oznacza dodatkową oszczędność energii.

Urządzenie posiada aż 3 migające diody LED.

Urządzenie posiada aż 3 migające diody LED.

Duo Gold – porządny i wytrzymały sprzęt

Duo Gold to odstraszacz na gryzonie, który został wykonany z materiałów najwyższej jakości, dzięki czemu sprzęt jest wytrzymały. W urządzeniu został zastosowany układ tranzystorowy zapewniający odpowiednie wzmocnienie sygnału oraz niezawodność niezależną od warunków atmosferycznych. Cyfrowy mikroprocesor mógłby znacznie osłabić odporność całego urządzenia ze względu na wysoką wrażliwość na uszkodzenia i zmiany temperatur. Straszak jest oszczędny i pobiera praktycznie niezauważalną ilość energii elektrycznej – montując urządzenie, możesz nie obawiać się podwyższonych rachunków za prąd.

Specyfikacja techniczna

  • Zasilanie: od 100 V do 230 V AC
  • Pobór prądu: 20 mA
  • Pobór błysku: 5 mA
  • Wymiary 100 x 74 x 63 mm
  • Kąt emisji ultradźwięku: 180°
  • Zasięg ultradźwięku: do 200 metrów
  • Zasięg czujnika: wykrywa ruch w promieniu 5 metrów od urządzenia
  • Temperatura pracy: od -30° do 70°

 

Napięcie zasil. od 230 V
Napięcie zasil. do 230 V
Szerokość opakowania 7.5 cm
Wysokość opakowania 10 cm
Głębokość opakowania 7 cm
Masa opakowania 0.116 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Odstraszacz gryzoni - Viano OD-11 Duo Gold

5/5

Średnia Ocena

3

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Piotr 08.04.2024 Potwierdzony zakup
Szybka przesyłka, realizacja zamówienia. Co do przydatności to opowiemy się jeżeli nie będziemy mieli gryzonia w domu😉, liczę na to iż już nie wejdzie.
Anna 16.09.2022 Potwierdzony zakup
To działa. A to chyba najlepsza opinia:)
Pekka 19.01.2024 Potwierdzony zakup

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: