Mikrofon 50-56dB 9/4.5mm - THT - 10 szt.
Mikrofony przeznaczone do montażu przewlekanego THT (lutowanie przewlekane). Wysokość 4,5 mm, średnica 9 mm, czułość: 50-56 dB. W zestawie 10 sztuk.
Opis produktu: Mikrofon 50-56dB 9/4,5 mm - THT
Mikrofon pojemnościowy z wyprowadzeniami do lutowania powierzchniowego, posiada piny do przylutowania do płytki drukowanej PCB. Niewielki komponent elektroniczny (wysokość 4,5 mm, średnica 9 mm) idealny jako część zamienna oraz element projektów audio, również z wykorzystaniem czujników dźwięku i platform Raspberry Pi i Arduino. Powszechny jako przetwornik w elektronice montażowej i użytkowej, pozwala na zastosowanie modułów do komunikacji, sterowania i rejestracji dźwięku. Sprawdzi się w robotyce profesjonalnej i amatorskiej z funkcją nasłuchu. Charakteryzuje się umiarkowaną czułością na poziomie 50-56 dB. Sprzedawany w zestawie 10 sztuk.
Specyfikacja mikrofonu
- Wysokość h: 4,5 mm
- Średnica Ø: 9 mm
- Czułość: 50 - 56 dB
- Wyprowadzenia do wlutowania w płytkę drukowaną
Elementy sprzedawane w pakiecie po 10 sztuk.
Mikrofon 50-56dB 9/4.5mm - THT - 10 szt. Sklep Botland
Zestaw 10 sztuk mikrofonów elektretowych o czułości 50-56dB i wymiarach 9 mm (średnica) / 4.5 mm (wysokość). Prezentowane elementy są przeznaczone do montażu przewlekanego (THT) za pomocą dwóch wyprowadzeń drutowych, znajdujących się w dolnej części obudowy. Jedno z wyprowadzeń (masa) jest połączone z metalową puszką, stanowiącą korpus mikrofonu – warto pamiętać, by połączyć tę końcówkę z masą układu przedwzmacniacza, podczas gdy drugi pin będzie pełnił rolę wyjścia sygnałowego.
Standardowy układ pracy mikrofonów elektretowych składa się z rezystora podciągającego, włączonego pomiędzy wyjście, a dodatnią szynę zasilania, a także kondensatora szeregowego, pełniącego rolę sprzężenia zmiennoprądowego pomiędzy wyjściem mikrofonu, a wejściem wzmacniacza.
Mikrofony i detektory dźwięku – rodzaje
Mikrofony elektretowe do niedawna pozostawały najbardziej rozpowszechnionymi przetwornikami dźwięku w urządzeniach elektronicznych codziennego użytku – np. słuchawkach komputerowych z mikrofonem, domofonach, telefonach stacjonarnych i wielu innych. Dziś są one często zastępowane mikrofonami cyfrowymi (MEMS), których podłączenie i obsługa jest jednak znacznie bardziej złożona, niż w przypadku prostych „elektretów”. Warto też wiedzieć, że rolę prostego mikrofonu o dość małej czułości może pełnić także… zwykła blaszka piezo, co bywa czasem wykorzystywane w praktyce.