Moduł lasera tnącego do drukarki 3D Snapmaker 2.0 - 10W

Indeks: SNM-20655 EAN: 6971573441061
Moduł głowicy lasera kompatybilnej z drukarkami 3D Snapmaker 2.0. Laser 4 klasy ma moc 10 W. Posiada funkcję automatycznego skupienia promienia lasera na grawerowanej powierzchni. Moduł wyposażono w ulepszoną szerokokątną kamerę HD, dzięki której podgląd pola roboczego widoczny jest w dedykowanym oprogramowaniu Luban. 
Moduł lasera tnącego do drukarki 3D Snapmaker 2.0 - 10W
2 199,00 zł
1 787,80 zł netto
Producent: Snapmaker

Opis produktu: Moduł lasera tnącego do drukarki 3D Snapmaker 2.0 - 10 W

Moduł głowicy lasera kompatybilnej z drukarkami 3D Snapmaker 2.0. Laser 4 klasy ma moc 10 W. Posiada funkcję automatycznego skupienia promienia na grawerowanej powierzchni. Moduł wyposażono w ulepszoną szerokokątną kamerę HD, dzięki której podgląd pola roboczego widoczny jest w dedykowanym oprogramowaniu Luban.

Moduł jest kompatybilny z drukarkami 3D Snapmaker 2.0: A350T, A250T, F350, F250 oraz A350 i A250. W przypadku modeli F350 i F250 konieczne jest zastosowanie platformy do grawerowania laserowego o rozmiarze odpowiednim do wersji drukarki. Zalecane jest również stosowanie obudów.


Moduł lasera tnącego do drukarki 3D Snapmaker 2.0 - 10 W
.


Szeroka gama materiałów


Szeroka gama materiałów
.

Szeroka gama materiałów

Moduł laserowy jest wyposażony w najnowocześniejsze rozdzielacze wiązki laserowej, co pozwala na skok mocy z 5 W do 10 W. Oznacza to, możliwość obróbki szerszej gamy materiałów i realizację większej ilości projektów.

Duża szybkość pracy 

Prędkość robocza modułu laserowego o mocy 10 W może wynosić nawet 6000 mm/min, przy przecinaniu drewna o grubości do 8 mm. Dla porównania jest to prędkość cięcia nawet do 8 razy większa niż w przypadku standardowego modułu laserowego 1,6 W. Mocniejsza wersja modułu pozwala na bardzo szybką obróbkę.Porównanie szybkości grawerowania, cięcia i głębokości cięcia modułu o mocy 10 W i 1.6 W. Materiał: drewno lipowe o grubości 1,5 mm.

 Wysokiej jakości laser pozwala uzyskać wysoką szczegółowość na grawerowanych elementach
Wysokiej jakości laser pozwala uzyskać wysoką szczegółowość na grawerowanych elementach.

Moc i dokładność

Dzięki soczewkom kolimacyjnym Fast-axis Collimating (FAC) wbudowanym w dwie diody laserowe, moduł najpierw kompresuje plamkę laserową każdej z diod. Następnie łączy wiązki laserowe z dwóch diod za pomocą zaawansowanej technologii łączenia wiązek, uzyskując wyższą moc wyjściową i bardzo precyzyjne ogniskowanie (0,05 mm × 0,2 mm). Umożliwia to uzyskanie większej gęstości energii. Mniejsze ognisko lasera i większa moc zapewniają efektywniejsze działanie, pozwala również uzyskać wysoką szczegółowość na grawerowanych elementach.

Efektywna wentylacja 

Kanał powietrzny wewnątrz modułu lasera 10 W zapewnia odpowiednie ciśnienie powietrza, wydmuchując opary powstające podczas cięcia przez wiązkę materiału. Są one następnie wysyłane bezpośrednio do kratek wentylacyjnych modułu. Dalej są odprowadzane na zewnątrz, zmniejszając ich wpływ na obróbkę laserową.Animacja przebiegu wentylacji w module laserowym 10 W.  


Pomiar  grubości materiału

Pomiar  grubości materiału.

Funkcja Auto Focus

Dzięki technice triangulacji, moduł lasera 10 W do Snapmaker 2.0 jest w stanie automatycznie zmierzyć grubość obrabianego materiału na podstawie danych z kamery i emitera światła. Następnie dostosuje się w osi Z, tak aby ognisko padło dokładnie na powierzchnię materiału.

Szerokokątna kamera HD

Zainstalowana w module szerokokątna kamera HD rejestruje całość pola roboczego. Pozwala uzyskać natychmiastowy podgląd pracy lasera w dedykowanym oprogramowaniu Luban. Kontrola cięcia i grawerowania jest bezproblemowa. 


Podgląd pracy lasera w dedykowanym oprogramowaniu


Podgląd pracy lasera w dedykowanym oprogramowaniu.

Snapmaker Luban

Snapmaker Luban.

Oprogramowanie skrojone na miarę 

Luban to dedykowane oprogramowanie do urządzeń 3 w 1 Snapmaker 2.0. Jest on przeznaczony zarówno dla początkujących jak i doświadczonych użytkowników. Zawiera gotowe do użycia profile materiałów, umożliwia konwersję modelu 3D na wektor 2D. Pozwala na dostosowanie do własnych potrzeb wielu innych ustawień. 

Bezpieczne użytkowanie 

Aby chronić użytkownika i osoby postronne, producent w module umieścił czujnik żyroskopowy, który sprawia, że promień lasera nie wydostanie się na zewnątrz pola roboczego. Nawet jeśli moduł zostanie nieprawidłowo zainstalowany lub odchyli się od wyznaczonej pozycji.  


Czujnik żyroskopowy dbający o bezpieczeństwo użytkownika


Czujnik żyroskopowy dbający o bezpieczeństwo użytkownika.

Wydajne chłodzenie głowicy
Wydajne chłodzenie głowicy.

System chłodzenia głowicy

Długotrwałe narażenie na wysoką temperaturę może skrócić żywotność diody laserowej. Moduł o mocy 10 W ma dwa oddzielne systemy nadmuchu dla PCBA i diody laserowej, aby zapewnić prawidłowe chłodzenie diody w trakcie pracy. Przy prawidłowym użytkowaniu żywotność tego elementu może wynosić nawet 8 000–10 000 godzin. 

Zabezpieczenie przed przekroczeniem temperatury

Moduł automatycznie wstrzymuje pracę, gdy wbudowany czujnik temperatury wykryje, że jej wartość przekracza 55°C (131°F). Gdy temperatura wróci do normalnego zakresu, użytkownik może wznowić pracę na za pomocą ekranu dotykowego.

Zabezpieczenie przed przekroczeniem temperatury

Zabezpieczenie przed przekroczeniem temperatury.


Kompatybilność z modelami Snapmaker


Kompatybilność z modelami Snapmaker 2.0.

Kompatybilność z modelami Snapmaker 2.0

Moduł laserowy 10 W jest kompatybilny ze wszystkimi modelami serii Snapmaker 2.0 z wyjątkiem modelu A150. Można go również stosować z dedykowanymi akcesoriami, w tym modułem obrotowym, przyciskiem zatrzymania awaryjnego oraz oczyszczaczem powietrza.

Specyfikacja modułu lasera tnącego do drukarki 3D Snapmaker 2.0 - 10 W

Specyfikacja techniczna
Napięcie pracy lasera: 24 V
Moc lasera: 10 W
Tyo lasera: 450 - 460 półprzewodnikowy
Klasa lasera: 4
Maksymalna prędkość pracy: 6000 mm/min
Temperatura pracy:  od 0°C do 35°C
Wielkość kropki lasera: 0,05 mm x 0,2 mm
Obszar roboczy: 320 mm x 350 mm (A350/A350T/F350)
230 mm x 250 mm (A250/A250T/F250
Materiał obudowy: stop aluminium
Komunikacja:  Wi-Fi, przewód USB, pendrive (dotyczy całego urządzenia)
Materiał do grawerowania: Drewno sosnowe, sklejka, buk, orzech, bambus, MDF, lakierowany metal, miedziany laminat, SPTE, stal nierdzewna, anodowane aluminium, akryl, ciemne szkło, łupek, cegła, ceramika, jadeit, marmur, łupek, skóra, tkanina, płótno, tektura falista, tektura
Materiał do cięcia: Drewno sosnowe, sklejka, buk, orzech, bambus, MDF, czarny i czerwony akryl, skóra, tkanina, płótno, tektura falista, tektura
Wymiary modułu:  114 x 102 x 60 mm
Masa: 0,63 kg
Promocja 3
Szerokość opakowania 24 cm
Wysokość opakowania 22.7 cm
Głębokość opakowania 13.5 cm
Masa opakowania 1.74 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Moduł lasera tnącego do drukarki 3D Snapmaker 2.0 - 10W

5/5

Średnia Ocena

2

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Michał 28.03.2023 Potwierdzony zakup
W porównaniu do wersji słabszej - dużo lepsza konfiguracja i szybkość pracy.
Janusz 01.12.2022 Potwierdzony zakup
Laser dużej mocy, niezbędne wyposażenie snapmakera.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: